پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۶:۲۶ ب.ظ
چاپ مطلب
صبح امروز صورت گرفت؛

تجمع کارگران ایران پوپلین برای دومین روز پیاپی در رشت / در حالی که کارگران حقوق نگرفته‌اند مدیر عامل مشاور میلیونی استخدام کرده است

صبح امروز کارگران شرکت ایران پوپلین برای دومین روز پیاپی در اعتراض به عدم دریافت حقوق در ۳ ماه گذشته روبروی این شرکت در شهرک صنعتی رشت تجمع کردند.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از ۸دی: صبح امروز کارگران شرکت ایران پوپلین گیلان برای دومین روز پیاپی در اعتراض به عدم دریافت حقوق در ۳ ماه گذشته در مقابل ساختمان این شرکت در شهرک صنعتی رشت تجمع کردند.
این کارگران که ۳ ماه است حقوق نگرفته‌اند پارچه‌نوشته‌هایی را برای رساندن صدای خود در مقابل درب ورودی شرکت نصب کرده‌اند که روی آنها نوشته شده اس: ” ما کارگران ایران پوپولین ۳ ماه است حقوق نگرفته ایم، زن و بچه مان گرسنه‌اند، چه کسی پاسخگوست؟؟؟ “.
یکی از کارگران معترض در این تجمع در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره علت تجمع کارگران معترض اظهار داشت: مشکلی که داریم این است که سه ماه حقوق نگرفته‌ایم هیچ یک از مسئولان استانی و شرکت در این خصوص پاسخگو نیستند.
وی با اشاره به اینکه ساختار قراردادهای ما را نیز تغییر داده‌اند افزود: تاکنون قراردادهای ۳ ماهه می‌بستیم اما اکنون قراردادهای کار ما به دستور مدیر شرکت یک ماهه شده است.
این معترض با تاکید بر اینکه متاسفانه ما انجمن صنفی نداریم گفت: علت این تجمع هم همین مسئله است که ما نماینده‌ای نداریم که از طرف ما حرف بزند، تنها یک کمیته انضباطی داشتیم که آن را هم مدیر شرکت منحل کرد به واسطه اینکه یکبار همکاران ما تحصن کرده بودند.
وی با بیان اینکه ما نباید تاوان اشتباه مدیران را بپردازیم گفت: وقتی می گوییم چرا حقوق نمی‌دهید جوابشان این است که داریم بدهی‌های مدیران گذشته را می‌دهیم، داریم پول برق و آب و گاز را می‌دهیم، در حالی که شرکت ۳ شیفت به کوب کار می‌کند، چطور می‌شود ورودی دارد اما خروجی ندارد.
این کارگر معترض با اشاره به اینکه بیمه سال ۹۵ ما را پرداخت نکرده‌اند افزود: یعنی اگر الان ما را از شرکت بیرون کنند تامین اجتماعی حقوق بیکاری به ما نمی‌دهد، خواسته ما حق و حقوق ما است، ما در قبال کار پول می‌خواهیم، اما متاسفانه کسی پاسخگو نیست.
وی با بیان اینکه در حالی که پول ما را نمی دهند افرادی را به عنوان مشاور و مدیر روابط عمومی با حقوق های میلیونی استخدام می کنند گفت: چطور می شود شرکتی که درآمد ندارد مدیر عاملش ماشین شاسی بلند سوار است، سال گذشته ۹۵ میلیون تومان از پول شرکت دادند ماشین خریدند، ۳۰۰ میلیون به بهانه گردشگری خرج مهمانسرا کردند در حالیکه تا کنون یک نفر هم توریست نیامد.
این معترض اظهار کرد: تنها خواسته ما این است شرایط برگردد به حالت قبلی، اعتقاد ما این است که باید شرکت را مانند قبل به کارگران بدهند تا اداره کنند، سال ۸۹ شورای تامین مصوبه ای داشت و شرکت را یک سال به کارگران سپرد، این یک سال بعدش تبدیل شد به سه سال، ما در این سه سال نه تنها این مشکلات را نداشتیم بلکه سود دهی هم داشتیم، حقوق مان سرموقع بود، بیمه ما پرداخت می شد، اضافه کار پرداخت می شد، کسی اخراج نمی شد ولی الان تا یک نفر حرف می زند فورا او را بیرون می کنند.


    همچنین بخوانید :

2 ديدگاه

  1. […] ریسندگی ایران پوپلین رشت که اواخر سال گذشته با تجمع کارگران در اعتراض به حقوق معوقه‌شان و اخراج نمایندگان کارگران […]

  2. […] ریسندگی ایران پوپلین رشت که اواخر سال گذشته با تجمع کارگران در اعتراض به حقوق معوقه‌شان و اخراج نمایندگان کارگران […]

ویژه ها