دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۲۸ ق.ظ
چاپ مطلب
نگاه/ رضا ماشین چی صومعه سرا؛

پیامی دوستانه و درد دلی بی پرده با مسئولین خدمتگذار صومعه سرا

جناب آقای مهندس فتح اللهی! جنابعالی بعنوان فرمان دار شهرستان صومعه سرا جهت مدیریت و جمع آوری کمک های مردمی توسط ادارات شهرستان برای مردم زلزله زده کرمانشاه چه کرده اید؟!

به گزارش ماسال نیوز، رضا ماشین چی ضمن یادداشتی در خصوص ارسال کمک های مردم نوعدوست شهرستان صومعه سرا به زلزله زدگان کشورمان نوشت؛

 

ضمن عرض سلام و تسلیت ایام رحلت رسول اکرم حضرت محمدمصطفی (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و تسلیت درگذشت شماری از هموطنان عزیزما در حادثه زلزله دلخراش کرمانشاه و آرزوی سلامتی برای مصدومان و صبر برای همه بازماندگان و حادثه دیدگان عزیز.

 

یقیناً همه مردم شهر و دیار مان، همچون دیگر مردم ایران زمین با شنیدن و دیدن صحنه ها و پیام های حادثه دلخراش زمین لرزه و جان باختن شماری از کرمانشاهی های سرفراز و حجم بالای خسارت، ناراحت و متاسف شده و از طرق مختلف ضمن ابراز تاسف، سعی برجمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و ارسال آن به مناطق زلزله زده داشته اند. چون مردمان این دیار ،زلزله و خسارات جبران ناپذیر آنرا ، پس از تجربه حادثه زلزله رودبار (با بیش از ۴۰هزار کشته)، بیشتر از هر ایرانی دیگری درک می کنند.

از ساعات اولیه وقوع این حادثه دستگاه ها و عوامل امدادی و انتظامی از جمله هلال احمر، اورژانس، ارتش، سپاه و بسیج همیشه در صحنه و سایر نیروی های نظامی و انتظامی وارد عمل شده و با انتشار اطلاعیه های پی درپی از مردم ایران خواستند در کمک رسانی، ارسال و تحویل اقلام مورد نیاز مردم مظلوم غرب کشور  آنان را یاری کنند و البته برای مدیریت صحیح بر بحران، کارشناسان اهل فن ، بارها اعلام کردند مستقیم کمک ها و اقلام از قبیل پتو، چادر، آب معدنی و…به مناطق زلزله زده ارسال نشده و بهتر است تمامی کمک های نقدی و غیرنقدی تحویل سازمان های امدادی و نهادهای کمک رسان گردد. الان هم شاهدیم که عزیمت مردم و ارسال کمک ها بصورت شخصی ، موجب ترافیک شدید در منطقه و عاملی برای کند شدن خدمات رسانی امداد گران شده است که ما را به یاد مردم جمع شده در آتش سوزی پلاسکو و ترافیک سنگین ایجاد شده ، می اندازد.

اما روی سخنم با فرماندار محترم و مسئولین خدمتگذار شهرم صومعه سرا است:

جناب اقای مهندس فتح الهی تالشی برار سلام ایشته جانی قربان،

جنابعالی بعنوان فرمان دار شهرستان صومعه سرا جهت مدیریت و جمع آوری کمک های مردمی توسط ادارات شهرستان برای مردم زلزله زده کرمانشاه چه کرده اید؟؟!!

جناب مهندس عزیز ، برای دقایقی خود را جای همکار وزارت کشوری خود ، فرماندار منطقه خسارت دیده بگذارید!!!

آیا انتظار نداشتید فرماندار صومعه سرا به کمک او بشتابد؟؟!!

آقای فرماندار شما بعنوان کسی که درد کشیده و از جنس مردم تالش زبان و خونگرم خطه غیور پرور تالش هستید، یقینا می دانید اینگونه خدمات مردمی که بهتر اجرا شدنش ، فقط نیاز به مدیریت و فرمان داری شما داشت ، هم در دنیا و هم در آخرت در نامه اعمال ما و شما نوشته میشود!!

 

اگر کمی همت کنیم می توانیم با مدیریت درست در چنین مواقعی کار بزرگ انجام دهیم تا هم مورد تکریم و قدرشناسی مردم قرار گرفته و هم خداوند را خشنود نماییم ، آیا از این لحظات بهترین استفاده را برای نمایندگی یک قشر چه گیلک و چه تالش زبان، بکار برده ایم؟؟؟.!!!

آیا در چند روز اخیر یکی از جلسات هر روزه خود را ( الا ماشاا… ) که در فضای مجازی می بینیم و خدا قوت عرض میکنیم، به جلسه مدیریت و برنامه ریزی جمع آوری کمک به زلزله زدگان کرمانشاه سرفراز اختصاص داده اید ؟

آیا اگر با دعوت از بخشداران ، دهیاران ، شوراها ، شهرداران ، روسای ادارات مهم و تاثیرگذار و خیرین شهرستان، جلسه ای برگزار می شد ، نمی توانست خروجی این جلسه ، کاری شودکارستان ، که نام و یاد مردم فهیم این خطه را برای هموطنان کرمانشاهی و زلزله زده ما برای همیشه جاودانه کند و برگ افتخاری دیگری بر افتخارات مردم این سامان با مدیریت جنابعالی بیافزاید؟؟؟

ااز دوست و برادر خوبم جناب مهندس ناصرحقیقی ، شهردار پرتلاش و مردمی صومعه سرا و دیگر دوستانم در شورای شهر و فرماندهی محترم سپاه جناب سرهنگ کیا عاشوری جهت کمک و اختصاص ۱۲هزار بطری آب معدنی به زلزله زدگان کرمانشاهی تقدیر و تشکر بعمل می آورم و درود میفرستم به مردم خیر صومعه سرا و هییت ها و پایگاه های مساجد که با حرکت خود جوش برای جمع آوری کمک های مردمی و ارسال آن به مناطق زلزله زده و یا تحویل آن به جمعیت هلال احمر  کاری کردند که حداقل بیش از این ، شرمنده نباشیم.

از برادر ارجمندم حاج رضا رحمانی رییس اتاق اصناف و عضو هیات مدیره هلال احمر صومعه سرا هم بابت جمع آوری کمک ها و اقلام مورد نیاز بدون تبلیغات و تحویل به هلال احمر تشکر میکنم.

اما جناب مهندس فتح الهی عزیز  آیا می دانید از نظر حجم و مبلغ کمک های ارسالی ، رتبه شهرستان ما صومعه سرا، در بین شهرستان های استان و کشور چندم است؟!

آیا نمی شد با مدیریت جنابعالی و همدلی روسای محترم ادارات تاثیرگذار شهرستان بگونه ای مدیریت می شد که کمک های بیشتر و در حد و اندازه نام مردم این سامان جذب نمود ؟؟ آیا نمیتوانستیم یکبار دیگر خاطره ارسال کمک های کلان به جبهه هارا زنده کنیم ؟؟

 

 

اگر ادارات و نهادهای شهرستان صومعه سرا با فرمان داری شما و با اطلاع رسانی دقیق، در زمان مشخص اقدام به جمع آوری کمک های نقدی می نموند، آیا حجم کمک ها در حدی نبود که تا سالها ،مردم کرمانشاه هر صومعه سرایی را می دیدند ، بابت این کمک ها تشکر می کردند؟!

برای مثال؛

اداره آموزش و پرورش با خانواده بیش از ۲۰ هزارنفره خود از نصف این نفرات فقط نفری هزار تومان جمع می نمود

این مبلغ بیش از بیست میلیون می شد!

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیش از ۱۵۰ کارگاه بزرگ و کوچک از هر مدیر کارگاه ، پنجاه هزار تومان جمع آوری می نمود این مبلغ حدود هفت میلیون و پانصد هزارتومان میشد!

اداره صنعت معدن وتجارت و اتاق اصناف از ۵ هزار پروانه دار رسمی خود فقط نفری پنج هزارتومان جمع آوری می نمود این مبلغ حدود بیست و پنج میلیون تومان میشد!

و بسیاری از ادارات و نهادهای بزرگ و مردم فهیم و خیر شهرم (  همچون افرادی که در کار ساخت و ساز هستند ،  انجمن های فرهنگی و هنری ، هیات های ورزشی و … ) اگر پای کار می آمدند به این مبالغ افزوده می شد!

 

جناب مهندس فتح الهی یقینا با مدیریت و فرمان داری حضرتعالی و علم و درایتی که از شما بر سر زبان ها شنیده می شود ، فقط با مدیریت همین سه اداره شهرستان و با اتحاد و همدلی با یک حساب سرانگشتی ، حدود ۵۲ میلیون و پانصد هزارتومان جمع آوری می شد ، آیا با این مبلغ نمی توانستیم به هموطنان عزیز و گرامی خود در حادثه زلزله کرمانشاه کمک قابل توجهی نماییم؟!

 

گرچه هنوز هم دیر نشده و زلزله زدگان کرمانشاهی ما برای ساخت و بازسازی و مصدومان حادثه  جهت درمان ، نیاز به کمک مردم دارند! پس میتوان حرکتی کرد ، بسم ا…

 

مردم فهیم صومعه سرا در همیشه ایام، چه از ابتدای انقلاب اسلامی با اهداء اولین شهید دانش آموز و چه در طول جنگ تحمیلی با جانفشانی سربازان و سرداران شهید خود و همچنین در طول سال های اخیر با مدافعین سرافراز حرم بویژه شهیدمحمد اتابه ، روحیه جانفشانی ، ایثار و از خودگذشتگی را ابراز نموده اند و آمادگی خود را برای دفاع از حریم و کیان این مرز بوم ثابت نموده اند ، مردم صومعه سرا همیشه در کار خیر در صف اول قرار داشته اند و در تمامی حوادث و بلایا به کمک همنوعان خود شتافته اند، اکنون زمان آن فرا رسیده است که با همت و اتحاد و همدلی مردم و مسئولین در سایه مدیریت شما گامی بلند برداشته و برگ زرین دیگری بر تاریخ ثبت نماییم.

امروز که در فضای مجازی سیر میکردم جای مرحوم کاظم جمالی کمایی را بسیار خالی دیدم ، چون یقینا اگر امروز در کنار ما بود ، حتما در اولین اقدام ، با تشکیل کمپین مردمی در فضای مجازی سعی برجمع آوری کمک می نمود!

در پایان ، بنده حقیر از تمامی خیرین صومعه سرا و مردم فهیم و همیشه در صحنه ، از یکایک شما بزرگواران و آندسته از سرمایه داران و صاحبان مشاغل و تولیدکنندگان عزیز و اصحاب رسانه و فعالین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نخبگان علمی و فرهنگی استدعا دارم با همدلی و هم زبانی ، جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه پرچم صومعه سرا و صومعه سرایی ها را یکبار دیگر به اهتزار درآوریم.

الان که در منازل گرم ، در خودروهای راحت و یا دفاتر و مغازه های خود نشسته ایم ، یک لحظه یاد مادر پیر و فرزند خردسالی را در ذهن خود زنده کنیم که در هوای سرد غرب کشور ، بدون لباس ، خوراک و سرپناه ، منتظر یاری شماست.

 

با تشکر از همه شما بزرگواران منتظر دستور و همت و اقدام عملی مسئولین بویژه فرماندار محترم شهرستان صومعه سرا می باشیم تا با استفاده از تمامی ظرفیت های شهرستان بخصوص حمایت امامان محترم جمعه شهرستان حاج اقا صدیقی و حاج آقا جلالی و نماینده محترم و پرتلاش مجلس جناب دکتر سیدکاظم دلخوش اباتری مراتب عشق و علاقه و ارادت خود را به مردم گوشه ای از کشور که در جنگ سینه ی خود را سپر دفاع از خاک و مال و ناموس ما نمودند ، کرمانشاه عزیز ، ثابت کنیم.

 

ارادتمند

رضا ماشین چی صومعه سرا

۱۳۹۶/۸/۲۶


ویژه ها