یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۱ ب.ظ
چاپ مطلب

۳۲۰ هزار میلیارد بودجه ۹۶ بود ، ولی هیچ اثری در اسالم دیده نشد

امام جمعه اسالم گفت: ۳۲۰ هزار میلیارد بودجه ۹۶ بود ، ولی هیچ اثری در اسالم دیده نشده، تا الان هیچ رونق و شکوفایی و پیشرفتی در شهر دیده نمی شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از مریان خبر  حجت الاسلام جدائی امام جمعه اسالم در خطبه دوم نماز جمعه این شهر با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهار داشت: امروز جمعه دهم آذر و ۱۲ ربیع الاول، به روایتی میلاد مبارک آخرین رسول و فرستاده الهی، خاتم الانبیا و الاوصیا، پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمدبن عبدالله است.

وی ادامه داد: امروز  آغاز هفته وحدت است، وحدت تپش هماهنگ قلب هاستو آهنگ حرکت دست ها ، وحدت مسلمین ، عامل اقتدارمان در برابر دشمنان مان است، اقتدار و عزت و عظمتی که امید و آرمان همه خوبان و مومنین است، البته اختلاف و دودستگی هم ، آفت بزرگ استقلال و پیشرفت ما مسلمان هاست ، و در واقع این اختلاف ، آرزوی شوم دشمنان دیرینه ماست که ما با هم درگیر بشیم و اونها مشغول غارت و استعمار ما بشوند وحدت ، کشتی نوح است و تفرقه تازیانه عذاب الهی ،هفته وحدت در اسالم ، مهم ترین و شادترین هفته سال است در باره وحدت سخن گفتن در بخش اسالم که وحدت عینیت یافته و همه به عینه وحدت را لمس می کنند، سخت است .
مردم اسالم به ضرورت وحدت ایمان و اعتقاد باطنی دارند و نیازی به توصیه به وحدت و سخن گفتن در این باره احساس نمی شود.
حضرت آقا هم در سخنرانی اخیرشان تاکید فرمودند که وحدت اوجب واجبات است مردم اسالم هر کسی را که بر اساس تعصب های کور جاهلانه قدم بردارد و خلاف وحدت عمل کند و سخن بگوید، پس می زنند و گاهی حتی از او به شیطان و ابلیس هم تعبیر می کنند. گرچه در اسالم ، وحدت تحقق عینی یافته ولی باز هم توصیه می کنم که مراقب بعضی شیطنت های احتمالی باشید که ممکنه با شایعات بی اساس ، بخواهند وحدت ما را به هم بزنند.

حجت الاسلام جدایی در ادامه خطبه گفت: چهار شنبه ۱۵ آذر و ۱۷ ربیع ، هم چنین ولادت باسعادت امام صادق ع است. امام صادق (ع) در بدترین و سیاه ترین دوران حکومت بنی امیه ، در سال ۸۳ ه ق در مدینه به دنیا آمدند. در واقع زمانی به دنیا آمدند که امام مسلمین ، امام
سجاد (ع) بودند. در سال ۹۵ ه ق که امام سجادع به شهادت رسیدند تازه امام باقر (ع) به امامت رسیدند. یعنی امام صادق (ع) ۱۲ ساله بودند تازه پدر به امامت رسیدند. امام صادق ع در واقع نهضت فکری ، دینی و علمی که امام باقر (ع) ایجاد کرده بودند را ادامه دادند . به همین خاطر امروز بیش تر احادیث ما از امام باقر و امام صادق علیهم اسلام است. یعنی بخش عظیمی از گنجینه دینی ما از معارف بلندی است که امام صادق برای ما به یادگار گذاشته اند. البته امام صادق (ع) و امام باقر (ع) از لحاظ روحیه انقلابی و روحیه جهادی ، هیچ تفاوتی با امام حسین (ع) نداشتند . منتها امامان ما شرایط یکسانی نداشتند اگر امام حسین (ع) هم در زمان امام صادق ع بودند قطعا انقلاب علمی و فکری ایجاد می کردند عقب گرد جامعه مسلمین در زمان امام صادق (ع) به قدری زیاد بود که امامان ما متوجه شدند جامعه از درون از معارف الهی تهی شده و به این خاطر ، پایه را بر جهاد فرهنگی و دینی استوار ساختند. امام صادق (ع) با طاغوت های عصر خودش میانه خوبی نداشت و بی پروا ، پرده از ظلم ها و جنایات آن ها سخن می گفت شاگردان امام صادق(ع) ، چهار هزار نفر بودند که توانستند از علم بی کران و آسمانی حضرتش بهره مند شوند خدمات امام صادق (ع) به اسلام ناب ، خیلی بیش از است که قابل شمارش باشد،بدون تعارف اگر نهضت علمی امام صادق و امام باقر ، رخ نمی داد ، اگر با فرقه های انحرافی مبارزه و برخورد قاطع نکرده بودند، معلوم نبود الان وضعیت اسلام و جامعه مسلمین به کجا رسیده بود،واقعا اگر خدمات علمی امامان ما نبود، الان اسلام یک دین ناقصی بود و ما از جواب بسیاری از سوالات عاجز بودیم.
امام جمعه اسالم در ادامه بیان داشت: نام گذاری سال توسط امام امت مان، رهبر معظم انقلاب، بر اساس نیاز ضروری کشور بیان می شود. نام گذاری سال در واقع ، توجه دادن رهبری به اولویت مهم کشور است ،حضرت آقا، امسال را فرمودند: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ، ما هیچ اثری از توجه و پی گیری این شعار نمی بینیم بلکه بر عکس هم تولید ضعیف شده هم خبری از اشتغال نیست سال گذشته هم فرموده بودند : اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، که اقدام و عملی مشاهده نشد و آقا بارها و بارها به این خاطر گلایه کرده اند، متاسفانه هنوز هم واردات ما بیش تر از صادرات است، تازه واردات هم واردات کالاهای سرمایه ای و اساسی نیست ، رکود در کشور بیداد می کند ، رانت خواری و سودهای بانکی و اختلاس ها و فقر و بیکاری کمر مردم را شکسته، هر سال لایحه بودجه آذرماه به مجلس می رود ولی هیچ خبری از بودجه نمی شود. ۳۲۰ هزار میلیارد بودجه ۹۶ بود ، ولی هیچ اثری در اسالم دیده نشده، تا الان هیچ رونق و شکوفایی و پیشرفتی در شهر دیده نمی شود. این نابسامانی تا کی استمرار خواهد داشت.
حجت الاسلام جدائی به روز جهانی معلولین نیز اشاره کرده و بیان داشت:دوازده آذر روز جهانی معلولین است ،روح انسانی یک انسانی که کمی نقص عضو داره و معلول نامیده می شه هیچ فرقی با یک انسان سالم نداره معلولین باید مورد توجه و محبت بیش تر قرار بگیرند
حل مشکلات آن ها باید در اولویت باشد.

وی در پایان با تبریک روز نیروی دریایی بیان داشتند:هفت آذر ، سالروز حماسه آفرینی و رشادت های نیروی دریایی بود ، این روز مهم را هم به عزیزان نیروی دریایی تبریک عرض می کنم زحمات شبانه روزی و طاقت فرسای این عزیزان ، بر مردم ما پوشیده است خدا می داند این عزیزان چه سختی هایی می کشند.


ویژه ها