یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ , 21 October 2018
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۵۴ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه موقت ماسال:

در سال اقتصاد مقاومتی می‌خواهند چوکا را به اجانب واگذار کنند / تنها چیزی که رشدش متوقف شده یارانه مردم است

امام جمعه موقت ماسال گفت: خبری مخابره شد که قرار شده است شرکت چوکای تالش به یک خریدار روسی واگذار شود. در سال تولید ملی، چوکا را واگذار کنیم به اجانب؟!

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت‌الاسلام عبدالحسین فنایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ماسال با اشاره به هشتم ربیع‌الثانی ولادت امام حسن عسکری (ع) گفت: مساجد و هیئات مذهبی همان‌طور که در شهادت اهل‌بیت برنامه‌هایی دارند در ولادت‌های اهل‌بیت (ع) هم برنامه‌هایی داشته باشند. این سفارش اهل‌بیت (ع) است.

امام‌جمعه موقت شهرستان ماسال با اشاره به میلاد حضرت مسیح (ع) اظهار داشت: از دید مذهب حقه شیعه تمامی انبیا، معصوم هستند. در دید ما ولادت حضرت موسی و عیسی (ع) محترم و بابرکت است.

حجت‌الاسلام فنایی با اشاره به پنجم دی سالروز زلزله بم و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایایی طبیعی گفت: امام سجاد علیه‌السلام در حدیثی فرمودند کسی که دعا کند اما درراه خواسته‌اش تلاش نکند انگار خداوند را مسخره کرده است. مگر می‌شود دعا کنیم زلزله به ما آسیبی نزند اما کاری نکنیم. وقتی از برخی مسئولین بعد از زلزله تهران سؤال شد آیا آمادگی دارید گفتند نخیر! این فاجعه است.

امام‌جمعه موقت شهرستان ماسال با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای بحران‌هایی همچون زلزله، اظهار داشت: وقتی بادی می‌آید می‌بینیم که ساعت‌ها قطعی برق داریم. بعضی جاها هم متأسفانه در حالت عادی همچون مناطق زلزله‌زده است. امروز در خبری در همین شهرستانمان می‌خواندم که مردم پیام داده بودند فشار آب ما در حالت عادی آن‌قدر کم است که آبگرمکن کار نمی‌کند با سماور آب گرم می‌کنیم. این مثل زلزله‌زده می‌ماند دیگر. وقتی زلزله بیاید چه می‌شود؟ باید مسئولین رسیدگی کنند.

 

امام جماعت مسجد جامع شاندرمن با اشاره به هفتم دی ماه سالروز فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی گفت: اگر سطح علمی جامعه این‌قدر بالا رفته و افرادی از همین نهضت به دانشگاه‌ها رفته‌اند از تلاش امام (ره) بود.

خطیب نماز جمعه ماسال با تشکر از سپاه پاسداران و بسیج که طرح «بسیجِ مسجد محور» را پیاده کردند، عنوان کرد: خیلی طرح خوبی است که بر اساس آن تمام فعالیت‌های بسیج قرار شد به محوریت مساجد باشد. اما باید این طرح در حد شعار باقی نماند و فقط به عکس و آمار اکتفا نشود بلکه حضور در مساجد پررنگ شود.

وی بابیان اینکه پایگاه اصلی مؤمنین از روز اول عالم مساجد و معابد بوده است، تصریح کرد: امیدوارم این طرح خوب منحصر به امسال نشود و بسیجیان،سپاهیان و مسئولین ما همیشه در مساجد حضور داشته باشند. چه زیبا فرمود امام که مساجد سنگرند.

امام‌جمعه موقت ماسال با تأکید بر اینکه مساجد باید در طول سال هم فعال باشد، تأکید کرد: در روایات داریم که مسجد مقام شفاعت دارد و از اهل مسجد شفاعت می‌کند اما مقام شکایت هم دارد. ممکن است از ما شکایت کنند که چرا ما را تنها گذاشتید و پایگاه اصلی‌تان جای دیگر بود.

وی افزود: امام عصر (عج) وقتی ظهور کنند محل حکومت و زندگی خود را مسجد انتخاب می‌کنند. مسئله شرعی داریم که مستحب است با کسی که در مسجد حاضر نمی‌شود غذا نخورید، مشورت نکنید، با او همسایه نشوید و از او زن نگیرید و به او زن ندهید. در چنین شرایطی چطور می شودکسی در رأس باشد، مسئول باشد اما در مسجد حضور نداشته باشد.

حجت‌الاسلام فنایی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اظهار داشت: خبری مخابره شد که قرار شده است شرکت چوکای تالش به یک خریدار روسی واگذار شود. در سال تولید ملی، چوکا را واگذار کنیم به اجانب به روس‌ها؟!

وی افزود: در کدام استان قرار است چنین اتفاقی بیفتد؟ در استانی که شهید شاخصش شهید میرزا کوچک جنگلی است که به قول رهبری نه‌ی بزرگی به انگلیس و روس گفت چگونه چنین اتفاقی بیفتد؟ ما به‌راحتی این شرکت را واگذار کنیم برود؟

امام‌جمعه موقت ماسال خاطرنشان کرد: متأسفانه رویه‌ای در بین دولت محترم و برخی عزیزان دولتی پیش‌گرفته شده که چشم امیدش بیش از سرمایه‌های داخلی به نیرو و سیاست خارجی است. این مخالف حرف رهبری و مقاومت و شعار شهداست. هی شعار بدهیم برجام برجام، و اظهار امیدواری کنیم و مردم را منتظر برداشتن تحریم‌ها بگذاریم بعد هم هیچ آبی از این مذاکرات گرم نشود. بعد خبر بدهند که تحریم‌ها اضافه هم شد.

وی افزود: قرار بود هم سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ اقتصاد مردم. در سانتریفویژها که بتن ریختند، چرخ اقتصاد هم که پنچر شد حالا بنزین هم می‌گویند ۱۵۰۰ تومان خواهد شد. تنها چیزی که متوقف‌شده یارانه مردم است. نه‌تنها متوقف نشده بلکه قرار است ۳۰میلیون نفر هم حذف شوند. این موجب نارضایتی مردم می‌شود.

حجت‌الاسلام فنایی با انتقاد از حمایت برخی از برجام عنوان کرد: هنوز هم هنوز است برخی دارند از برجام حمایت می‌کنند. همین دیروز بازهم حرف‌هایی در حمایت از برجام شنیدیم. تمام شد! خود طرف اروپایی و آمریکایی هم گفتند که ما زیر برجام زدیم و آن را قبول نداریم. چرا نارضایتی را این‌قدر زیاد می‌کنید؟

وی افزود: بعد هم تا حرفی می‌زنیم می‌گویند این ترامپ، دیوانه است. می‌گویند فردی به‌ظاهر دیوانه هرروز می‌آمد جلوی میوه‌فروشی‌ای و یک موز برمی‌داشت می‌خورد و می‌رفت. یک روز صاحب میوه‌فروشی او را به باد کتک گرفت. مردم گفتند نزن این دیوانه است. صاحب میوه‌فروشی گفت اگر دیوانه است چرا هرروز موز برمی‌دارد؟! چرا خیار و پیاز برنمی‌دارد؟ حالا به ما می‌گویند ترامپ دیوانه است! اگر دیوانه است چرا این‌قدر خوب به سمت سیاست‌های خودشان قدم برمی‌دارد؟ چرا هر آنچه که روسای پیشین آمریکا آرزو داشتند را دارد اجرایی می‌کند؟

 

خطیب نماز جمعه ماسال اعتماد به آمریکایی‌ها را دیوانگی حقیقی دانست و تأکید کرد: دیوانگی این است که چشم امیدمان را از سرمایه داخلی برداریم و برای اداره جامعه اسلامی چشممان به اجانب باشد. نصیحت ناصحان را بپذیریم و اگر اشتباهی شد تا ابد از آن دفاع نکنیم.


5 ديدگاه

 1. تالشی گفت:

  با سلام
  جناب شما راه بهتری برای برون رفت چوکا از این مشکل و جلوگیری از هدر رفتن این منبع عالی جهت اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارید؟ اگه دارید بسم الله. در همان تریبون اعلام کنید.

 2. تالشی گفت:

  ادامه-
  در تمام دنیا همچین اتفاقی میوفتد ولی ابتدا باید با دقت دید پیش نویس قراردادی که با روسها قرار است بسته شود بر چه مبنایی است. هدف اولیه از واگذاری چیست؟ و چگونه باید کار کند ( تامین نیروی انسانی، موضوع فعالیت، مواد اولیه، خروجی شرکت، هدف از این واگذاری و چه کمکی به منطقه و کشور می کند، بحث کارشناسی محیط زیست منطقه و …) اگه همه این موارد بررسی و کارشناسی شده باشد چه عیبی دارد که یک کشور دارای صنعت سهامدار یکی از شرکت های کاملاً نابود شده ما باشد تا بتواند کمکی به اقتصاد و شکوفایی منطقه باشد.

 3. تالشی گفت:

  به نظر من حقیر هم موضوع واگذاری ناراحت کننده است ولی به نظر بنده به جای بکار بردن اجانب ابتدا درخواست انتشار طرح توجیحی می کردیم و پس از بررسیدقیق و کارشناسی اهل فن انتقاد می کردیم بسیار مناسبتر و بهتر بود.

 4. تالشی گفت:

  ادامه-
  در پایان به دلیل تایپ سریع بخاطر وجود اشتباهات تایپب پوزش می طلبم.

 5. فرهنگی اصلاح طلب گفت:

  سلام- افسوس توفیق حضور در نماز دشمن شکن جمعه را به امامت امام جمعه موقت را نداشتم صدالبته برخی گلایه های او بسیار بجا و قابل ستایش است. اما ماسال نیوزی ها که دستتان به بالاتری هایمان میرسد از آنها بپرسید که واقعا حمایت از برجام خلاف است؟؟!!!! یعنی رهبر معظم انقلاب خودش حامی برجام نبوده و نیست؟؟!! شما گفتید همه روسای جمهور گذشته بغیر از رهبری و رجایی عزیز مشکل داشتند و ما قبول کردیم! گفتید بگویید مرگ بر مو سوی و کروبی و خاتمی ما چنان کردیم ولی بمن بگو خداوکیلی در کشور ما کسی را یارای مخالفت با رهبری معظم هست؟؟!!! آیا بنظر شما این تیم برجام و تیم هسته ای جرات اینکه قدم از قدم بدون هماهنگی با فصل الخطاب بردارند را دارند؟؟!!! شما اگر راست میگویید و تا اینقدر برجام خاءنانه است پس

تست
تست