پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال:

مدیران صنایع چوب اسالم حقوق کارگران برای بازخرید آن‌ها هزینه کردند! / یک‌میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به چوکا کمک می‌شود

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت: مدیران کارخانه صنایع چوب اسالم پولی که برای حقوق کارگران تأمین شده بود را برای بازخرید ۵۰ نفر از آن‌ها استفاده کردند.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمود شکری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره آخرین وضعیت کارخانه‌های صنایع چوب و کاغذ اسالم و کارخانه چوب و کاغذ ایران (چوکا) اظهار داشت: دستگاه‌های کارخانه چوکا باید بازسازی شود به این دلیل که دستگاه‌های موجود برای صاحب کارخانه زیان زده است.

وی افزود: امور مربوط به پرداخت یک‌میلیون دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه انجام شده است و قرار است تا پایان هفته آینده کار پرداخت این تسهیلات به پایان برسد تا امکان خرید دستگاه‌های مورد نیاز فراهم شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اشاره به سخنان مدیرعامل شستا درباره واگذاری چوکا به یک شرکت روسی گفت: هدف شستا و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واگذاری این کارخانه، رساندن آن به سود دهی و خصوصی‌سازی آن است. البته هدف شستا واگذاری هر دو کارخانه صنایع چوب اسالم و چوکاست.

شکری با بیان اینکه شرکت روسی تمایلی به ادامه تولید مواد سلولزی در چوکا ندارد اظهار کرد: این شرکت بیشتر به دنبال وارد کردن فناوری تولید کاغذ سفید در این کارخانه‌ است و تفاهم اولیه شفاهی انجام شده است و آن‌ها از چوکا بازدید کرده‌اند و مورد پسند آن‌ها بوده است.

وی درباره معوقات کارگران این دو کارخانه نیز افزود: کارگران چوکا حدود ۳ ماه معوقه دارند که حداکثر تا یک ماه آینده این معوقات پرداخت خواهد شد اما معوقات کارگران صنایع چوب اسالم زیاد است و اشتباه بزرگ مدیران صنایع چوب اسالم این بوده است که پول تهیه شده برای حقوق کارکنان را علی‌رغم مخالفت ما، برای بازخرید تعداد ۵۰ نفر از کارکنان شرکت استفاده کردند.

نماینده تالش بزرگ گفت: من حتی به کارگران تأکید کردم بازخرید نکنند اما این کار انجام شد.


يک ديدگاه

  1. جواد گفت:

    داداش اگه کمی حساب کتاب کنی این پول به پرداخت معوقات پرسنل و بدهی های انباشته شده هم کفاف نمیده تا چه برسه به خرید تجهیزات جدید و بهبود وضع چوکا!
    فکر کنم شستا همه را سرکار گذاشته!!

ویژه ها