سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۴۴ ق.ظ
چاپ مطلب

ترقه‌بازی آشوبگران در میدان انقلاب/ شعار علیه مقدسات مردم، اعتراض اقتصادی نیست؛ فتنه‌ی آمریکایی است +فیلم و عکس

در طول اغتشاشات و به مدد پروپاگاندای رسانه های ضدانقلاب، حجم تخریب ها و درگیری ها ضریب چندبرابری در شبکه های اجتماعی پیدا می کرد.

برای کسانی که روزهای فتنه ۸۸ را ندیده و  دهه هفتادی هایی که اغتشاش گری و آشوب خیابانی را لمس نکرده اند تصور یک جنگ تمام عیار در خیابان های شهر کاری دشوار است. اما دیروز اراذل و اوباش در اقدامی محدود، پراکنده و کوچک به شبیه سازی مینیاتوری و کاریکاتوری از فتنه ۸۸ دست زدند تا نسل جدید هم با فضای درگیری و فتنه آشنا شده  و مقیاسی کوچک از ناامنی چشیده شود.
به گزارش رجانیوز، جریان های ضدانقلاب که خود از عوامل تحریم و فشارهای اقتصادی مردم ایران بودند دیروز در اقدامی ناشیانه تلاش کردند تا بر مطالبات اقتصادی مردم مشهد موج سواری کنند و با شعارهای ساختارشکن فتنه ای جدید را تدارک ببینند. با وجود عملیات روانی و رسانه ای فراوان، تصاویر و فیلم های منتشر شده از آنها نشان می دهد مردم به با آنها همراهی نداشتند. به خصوص اینکه در بسیاری موارد اغتشاش گران به مقدسات دینی مردم توهین می کردند.
در حالیکه تحرکات کوچک و پراکنده و خشونت آمیز این افراد نتوانست بدنه مردم را با خود همراه کند اما خسارت هایی به اماکن واموال عمومی وارد شده است. ناگفته نماند که در طول اغتشاشات و به مدد پروپاگاندای رسانه های ضدانقلاب، حجم تخریب ها و درگیری ها ضریب چندبرابری در شبکه های اجتماعی پیدا می کرد.
در ابتدا، میدان انقلاب و اطراف دانشگاه تهران تجمعاتی برگزار شد و در برخی از آن‌ها شعارهایی علیه مسوولان سر داده شد. به سرعت در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر این‌که شورای امنیت کشور از ساعت ۲۰ امشب قانون منع عبور و مرور در تهران را تصویب کرده منتشر شد تا مردم نسبت به وضعیت کشور حساس شوند اما این شایعه توسط استانداری تهران تکذیب شد.
رسانه های ضدانقلاب و منافقین حتی با انتشار تصاویر و فیلم های فتنه سال ۸۸ سعی در آشفته نشان دادن وضعیت کشورداشتند. حتی در اقدامی غیرحرفه ای تصویر انتقال یک تانک که بر پشت یک ماشین سنگین قرار داشت را به عنوان ورود ماشین های جنگی برای سرکوب اغتشاش گران معرفی کردند!
در حوالی دانشگاه تهران عده معدودی که صورت خود را بسته بودند اقدام به حمله به درب ورودی دانشگاه تهران کردند.
دانشجویان این دانشگاه که از سازماندهی شده بودن و دانشجونمایی شان با خبر شده بودند با شعارهایی همچون «اگر تو دانشجویی، صورتچرا پوشوندی» نسبت به آنها واکنش نشان دادند.
Video Player

اگر تو دانشجویی.mp4 | دانلود فیلم 

در حالی دانشجویان برای جلوگیری از ورود اراذل و اوباش در کنار درب های ورودی دانشگاه حضور داشته و فریاد می زدند: «منافق برو بیرون» که رسانه های انگلیسی و سعودی همچون آمدنیوز و بی بی سی با انتشار فیلم های جعلی از سال های دور، ادعا می کردند که درب های دانشگاه تهران توسط دانشجویان شکسته شده است.
Video Player

دانشجویان خطاب به فتنه‌گران_ منافق برو بیرون _ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

اما دانشجویان این دانشگاه تا غروب دیروز در کنار دانشگاه تهران مانع از آشوب طلبی این اقلیت شدند و با برگزاری نماز و سردادن شعار از نظام و انقلاب حمایت می کردند.
Video Player

برگزاری نماز جماعت مقابل سر در دانشگاه تهران _ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

Video Player

دانشجویان دانشگاه تهران_ رهبر فقط سیدعلی _ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

نکته جالب اینکه در یکی از فیلم های منتشر شده دانشجویان شعار می دهند: «به روحانی رای دادن، حالا دارن فحش میدن»
Video Player

به روحانی رای دادن…

_ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

در ادامه و ناکامی این افراد در ورود و تخریب دانشگاه تهران تعداد معدودی از اغتشاشگران به سمت میدان فردوسی حرکت کرده و شروع به تخریب اموال عمومی همچون ایستگاه های اتوبوس بی آر تی کردند.
این افراد با یورش به نرده های میان خیابان و ایستگاه اتوبوس اقدام به تخریب آنها کرده و با به آتش کشیدن سطل های زباله برای سایر شهروندان مزاحمت ایجاد کردند.
این افراد نرده های میان خیابان را کنده و با سنگ به شیشه های ایستگاه بی ار تی حمله کردند.
Video Player

تخریب اموال عمومی در میدان فردوسی توسط ضدانقلاب _ پایگاه اطلاع رسانی رجا.mp4 | دانلود فیلم 

همان گونه که در فیلم مشخص است تعداد این افراد از ۳۰ یا ۴۰ نفر تجاوز نمی کند. بی توجهی مردم به این افراد خود گویای بسیاری از مسائل است.
اقدامات جسته و گریخته این اقلیت به همین جا ختم نشد. در یکی از فیلم های منتشر شده توسط آشوب گران آنها دست به آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران زدند. اقدامی که قبلا در سوریه و توسط داعشی ها انجام شده بود.
Video Player

آتش زدن پرچم.mp4 | دانلود فیلم 

اگر در سال ۸۸ چند ماه طول کشید تا مقدسات و دین مردم مورد حمله قرار بگیرد اما دیروز اغتشاش گران دشمنی خود به اسلام و قرآن و کینه قدیمی خود را به سرعت نشان دادند. فیلم زیر به خوبی اوج این کینه را نشان میدهد
ترامپ نیز نتوانست خوشحالی خود از فتنه انگیزی را مخفی کند و برای بار دوم با خوشحالی از این آشوب گری ها حمایت کرد.
فتنه گران به ساختمان شهرداری ناحیه ۲ منطقه ۶ در خیابان انقلاب هم حمله کردند و به آن خساراتی وارد آوردند.
Video Player

شهرداری.mp4 | دانلود فیلم 

شایعاتی در خصوص ورود فتنه گران به دادگستری استان البرز نیز توسط رسانه های بیگانه و ضدانقلاب منتشر و اعلام شد که مردم تمام پرونده های قضایی را در آتش سوزانده اند. اما فیلم ها و تصویر منتشر شده نشان داد این شایعات در جهت وخیم نشان دادن اوضاع تهران منتشر شده و کذب است.
Video Player

دادگستری.mp4 | دانلود فیلم 

اغتشاش گران با حمله به محل کسب و روزی مردم و آتش زدن یک مغازه فتوکپی به دروغ گفتند که پرونده‌های قضایی را آتش زده اند!
Video Player

۰۰:۰۰
۰۰:۰۰

آتش زدن مغازه.mp4 | دانلود فیلم 

حالا باید دید آیا این غائله تمام می شود و یا پروژه های تکراری همچون کشته سازی که در فتنه ۸۸ رسوایی فتنه گرها را در پی داشت در دستور کار اجرا قرار دارد.


    همچنین بخوانید :