یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱:۲۹ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال:

کارگران چوکا ۴ ماه حقوق معوقه دارند / روند تامین مالی برای نوسازی چوکا در حال پیشرفت است

شکری بابیان اینکه روند ‌نوسازی برای تأمین مالی‌ شرکت چوب و کاغذ ایران (چوکا) خوب پیش رفته است اظهار کرد: خوشبختانه به‌جاهای خیلی خوبی رسیده و به امید خدا امیدواریم تا یک ماه آینده منابع مالی‌ هم تأمین شود.

به گزارش  ماسال نیوز به نقل از فارس، محمود شکری در نشست خبری بابیان اینکه روند ‌نوسازی برای تأمین مالی‌ شرکت چوب و کاغذ ایران (چوکا) خوب پیش رفته است اظهار کرد: خوشبختانه به‌جاهای خیلی خوبی رسیده و به امید خدا امیدواریم تا یک ماه آینده منابع مالی‌ هم تأمین شود.

وی تصریح کرد: از طریق صندوق توسعه ملی و هم از جای دیگر در حال پیگیری هستیم و تقریباً پرونده تکمیل‌شده  و کارهای آن انجام‌شده است.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کارخانه چوکا گفت: کارخانه چوکا مستهلک‌شده‌ و باید ‌نوسازی انجام شود تا بتوانیم وضع موجود ‌را رو به بهبود و ایجاد اشغال بیشتر بکشانیم.

شکری با اشاره به مشکل اصلی کارخانه چوکا خاطرنشان کرد: در جنگل‌ها قانونی مصوب شده که تنفس جنگل ایجاد شد و چوب کاهش پیدا کرد و به همین خاطر این شرکت یا کار نمی‌کند یا در ۱۰ روز دو روز کار می‌کند.

وی بابیان اینکه شرکت جنگل شفارود نباید مشکل منابع مالی داشته باشد گفت:  این شرکت بیش از ۱۰ هزار هکتار زمین‌های جلگه‌ای دارند که کشت و زراعت چوب است.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال ۹۶ مصوب شد که چقدر باید چوب‌های ریشه‌کن شکسته و جلگه را در اختیار شرکت‌ها قرار دهند‌ و برای سال ۹۷ هم‌ مصوب شد‌ و باید دستور وزیر را بگیرند.

شکری با بیان اینکه کارگران شرکت چوکا چهار ماه است که معوقه دارند بیان کرد: این کارگران ‌پرداختی نداشته و مشکلی که ایجاد شد همین عدم ارائه چوب و مجوز ندادن بود.

انتهای پیام


ویژه ها