چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۲ ق.ظ
چاپ مطلب
فرماندار رضوانشهر در گفتگو با ماسال نیوز؛

مشکل کارگران سد شفارود در چند روز آینده حل خواهد شد / قرارداد فاینانس یک سال تمدید شده است

فرماندار رضوانشهر درباره آخرین وضعیت کارگران سد شفارود اظهار داشت: ما پیگیر ماجرای حقوق کارگران سد هستیم و مشکل کارگران در چند روز آینده حل خواهد شد.

فرماندار رضوانشهر در گفتگو با ماسال نیوز؛ درباره آخرین وضعیت کارگران سد شفارود اظهار داشت: ما پیگیر ماجرای حقوق کارگران سد هستیم و مشکل کارگران در چند روز آینده حل خواهد شد. امروز هم نشستی با آقای لطفی مدیر عامل آب منطقه‌ای و نمایندگان شرکت ژیان داشتیم. آن‌ها هم حرف‌هایی داشتند و توافق حاصل شد که آن‌ها در کارگاه حاضر شوند و یک تزریقی هم به لحاظ مالی انجام و حقوق کارگران پرداخت شود.
وی درباره زمان پرداخت معوقات کارگران افزود: تا چند روز آینده آثار این جلسه ظاهر خواهد شد.
فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه کارگران معترض عموماً از نیروهای اقماری شرکت ژیان هستند گفت: این کارگرها به‌صورت مستقیم با آب منطقه‌ای قرارداد ندارند ولی بااین‌وجود ما با نمایندگان کارگرها دیدار و آن‌ها را دعوت به خویشتن‌داری کرده‌ایم.
حسنی پور با بیان اینکه سد شفارود بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار کرد: حدود ۵۵۰ کارگر هم‌اکنون در این سد مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: شرکت ژیان به نوعی یک شرکت ایرانی است که با فاینانس چین در حال کار است و تأخیر در کار سد به دلیل نداشتن پیوست محیط زیستی بود و مردادماه امسال با پیگیری‌های ویژه رئیس‌جمهور محترم و استانداران وقت این مشکل بر طرف شد.
فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه قرارداد ساخت سد شفارود ۴۸ ماهه است گفت: قرارداد ساخت سد فروردین ۹۷ به اتمام می‌رسد که برای حل این مشکل نشستی با حضور آقای نوبخت و نماینده چین فاینانس سد یک سال تمدید شد و این باعث امیدواری برای ادامه کار شده است.
حسنی پور درباره وضعیت کارخانه چوکا نیز اظهار کرد: کارخانه هم‌اکنون روند تولید خود را ادامه می‌دهد و بحث سرمایه‌گذار خارجی در حد حرف است و آنچه مهم است این است که چوکا تعطیل‌بردار نیست و هم‌اکنون تأخیر در پرداخت‌ها مربوط به حقوق آذرماه و اضافه‌کار آبان ماه است که پیگیر حل این مشکلات نیز هستیم.

انتهای پام /