سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ , 31 March 2020
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۴۲ ق.ظ
چاپ مطلب

فرماندار جدید لاهیجان از رادیو گیلان خط می‌گیرد؟ / رسانه‌های اصلاح‌طلب گیلان در خدمت کانال دروغ‌پرداز

رسانه‌های اصلاح طلب گیلان و سرپرست فرمانداری لاهیجان همسو با کانال معاند و دروغ‌پرداز رادیو گیلان خواستار تغییر معاون یکی از اداره‌های تخصصی لاهیجان در امور بهداشتی و درمان این شهرستان شدند.

به گزارش ماسال نیوز، انتصاب دکتر مجید دلاور از پزشکان عمومی استان گیلان به عنوان سرپرست معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان در تاریخ نوزدهم دی ماه جاری منجر به جنجال آفرینی کانال دروغ پرداز رادیو گیلان شد. این کانال معاند در واکنش به این انتصاب غیرسیاسی در یک جایگاه غیر سیاسی نوشت: «آقاى استاندار، رييس بى لياقت دانشگاه علوم پزشكى گيلان، جانشين ستاد رييسى خونخوار را در انتخابات رياست جمهورى بعنوان مسئول مركز بهداشت لاهيجان منصوب كرد».

نکته جالب توجه اینکه کانال‌ها و پایگاه‌های خبری اصلاطلب گیلان که در جریان اغتشاشات اخیر زبان در کام گرفته بودند و حتی گاهی دست به حمایت ضمنی از این آشوب‌ها زدند در جریان این انتصاب غیر سیاسی و درست پس از موضع گیری این کانال معاند اقدام به حمایت از این مواضع کردند.

این رسانه‌ها با انتشار خبر انتصاب دل آور در این پست، موضوع مسئولیتش در ستاد حجت الاسلام رئیسی را در انتخابات گذشته برجسته کردند.

نکته جالب‌تر اینکه سرپرست جدید فرماندار لاهیجان نیز پس از اعلام مواضع کانال معاند رادیو گیلان و اعلام حمایت ضمنی اصلاح طلبان از این مواضع در گفتگو با یک رسانه هم طیف خود این انتصاب را نکوهش کرده و در یک اقدام غیرقانونی ضمن دخالت در امور یک نهاد غیر سیاسی خواستار تغییر معاون یک اداره غیر سیاسی و تخصصی شد.

سرپرست فرماندار لاهیجان در ادامه بر استفاده از مدیران همسو با دولت تأکید کرده و اظهار داشت: شایسته است به منظور خدمات رسانی بهتر به مردم شریف و ولایتمدار شهرستان لاهیجان در خصوص، عزل و نصب مدیران شهرستانی قبل از هر اقدامی هماهنگی لازم به عمل آمده و پس از موافقت نسبت به عزل ونصب مدیران شهرستان اقدام شود.

نکته‌ای که باید بر آن تأکید داشت این است که مراکز بهداشت و بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکزی تخصصی هستند که نباید تا این حد با دید سیاسی به آن نگاه کرد.

متأسفانه اعتدالیون که مدعی اعتدال و دوری از افراط هستند در تمامی امور حتی امور درمانی مردم سیاسی کاری می‌کنند و باندبازی و گروه گرایی و قبیله گرایی را بر شایسته سالاری ترجیح می‌دهند.

نکته‌ای که اکنون در خصوص یک سازمان کاملاً تخصصی همچون دانشگاه علوم پزشکی رخ داده و رسانه‌های اصلاح طلب به همراه یک مسئول ارشد دولتی در پشت جریان یک کانال معاند اغتشاش طلب درآمده و با دید سیاسی به دنبال تغییر یک مسئول تخصصی در این نهاد هستند.

نکته مهم‌تر این که سرپست فرماندار لاهیجان در مصاحبه اخیر خود تأکید می‌کند بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ شرح وظایف استانداران و فرمانداران عزل و تغییر روسا و مسئولین ادارات شهرستان توسط مقام‌های مجاز دستگاه‌های ذیربط با اطلاع فرماندار صورت می‌گیرد و این در حالی است که مسئولیت «سرپرست معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان» مشمول این قانون نبوده و این مسئولیت تنها در حد معاونت رئیس اداره شهرستان است. به این ترتیب که سرپرست معاونت‌ بهداشتی شبکه بهداشت و درمان نفر اول بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان نبوده و تنها یکی از زیر مجموعه‌های این نهاد است و تغییر این سرپرست نیازی به هماهنگی با فرماندار شهرستان ندارد.

 


تست
تست