پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۴۶ ق.ظ
چاپ مطلب
نگاه آزاد/ قربان صحرائی؛

آیا برجام مظلوم است؟!

نویسنده : قربان صحرائي چاله‌سرائي

دیپلماسی قدرتمند مقاومت توانست پیکر شهید محسن حججی را از زیر دندان داعش بیرون بکشد و بر دستان میلیون‌ها ایرانی تا دروازه های بهشت بدرقه شود اما دیپلماسی لبخند اعتدال با استفاده از عزت برجام چه کاری توانست برای قریب به ۵۰۰ شهید منا بکند؟

نگاه آزاد- قربان صحرائي چاله‌سرائي: گاهی در شبکه های مجازی دیده می‌شود که یک نگاهی می‌گوید: «برجام خیلی مظلوم واقع شده از یه طرف امریکا بخصوص( ترامپ) میگه برجام به ضرر ماست در داخل هم افراطیون جناح اصول گرا ساز ناکوک میزنن!»

در جواب اجمالا باید گفت:

برجام مظلوم مانده؟ افراطیون؟! وقتی خود اعتدالیون خالق برجام می‌گویند برجام تقریبا هیچ دست آوردی نداشته، هیچ گشایش بانکی ایجاد نکرده و حتی غربی‌ها اجازه بازکردن حساب به سفارتخانه های ما هم نمی‌دهند، مذاکره با آمریکا دیوانگیست!

وقتی هیچ تحریمی برداشته نشد و در مواقع متعدد بر آن افزوده شده، وقتی عزت پاسپورت را به کرات با برجام ارتقاء یافته دیدیم و با آن نماینده اعتدال را با عزت و اکرام زایدالوصفی پذیرفتند! وقتی فتح الفتوح و معجزه برجام را در اخراج و خانه نشینی دانشمندان هسته ای دیدیدم و شدت درخشش نور آفتاب تابانش را در خشک کردن بتون‌ های قلب راکتور تماشا کردیم،  وقتی معجزه و گلابی و سیبش برچیدن هزاران سانتریوفیوژ شد، وقتی دستاورد برجام تعطیلی بیش از ۶۰درصد کارگاه‌های تولیدی و بیکاری هزاران کارگر تولیدکننده و بیخانمانی خانواده های بسیاری با واردات بی رویه و افسارگسیخته شد، وقتی با معجزه برجام کمکهای تعدادی از مردم آنور آب با عزت و احترام بدست زلزلزله زدگان کرمانشاهی رسید، وقتی برجام برای ما آب معدنی فرانسه و هویج ۹۰هزارتومانی کدخدایی و سنگ پای چینی و … آورد؛ این برجام رویش از سنگ پای قزوین باید قوی‌تر باشد که ادعای مظلومیت بکند. اینطور نیست؟

اما قصه مقایسه عموسام و کدخدا که امروز افسار گیسخته ی برنامه ریزی شده ای به نام ترامپ هست با انقلابیون ارزشی دلسوزی که درد اسلام و مردم و ایران را دارند نهایت ظلم و بی انصافیست چه آنکه این قصه، قصه زعفران است و الاغ در مثل‌های تالشی. البته بلانسبت الاغ که با کفتار خونخوار و شیطانی به نام ترامپ قیاس شود اما در مثل مناقشه نیست.

فقط یک جمله در این قصه پرغصه:

یادمان باشد دیپلماسی قدرتمند و منطقی و اسلامی مقاومت توانست پیکر غرقه به خون شهید محسن حججی را از زیر دندان لاشخورهای کدخدای برجام به نام داعش بیرون بکشد و بر دستان، بلکه بر قلوب میلیون‌ها ایرانی مظلوم مسلمان و ولایتمدار تا دروازه های بهشت بدرقه شود اما دیپلماسی لبخند اعتدال با استفاده از عزت برجام چه کاری توانست برای قریب به ۵۰۰ شهید منا بکند جز زانوی تحقیر در مقابل شریک ازلی و ابدی صدام جنایکار صهیونیست؟ همین اخیرا چه کاری توانست برای مردان دریایی ما در دریای چین بکند جز تشکر از کم کاری و ناهمراهی زرسالاران اقتصادی چین و ماچین؟

بله آقای من. تعقل و تامل و آنگه قدری انصاف ما را بیشتر لازم است در این عرصه نابرابر تقابل حق و باطل و به قول آن نماینده مردمی و ولایتمدار ایراندوست مسلمان و مردمی دلسوز، ننگنامه تحمیلی به نام برجام تا دانسته شود مظلوم چیست و کیست و ظالم کیست و در کجا نشسته است.


ویژه ها