شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۳۴ ق.ظ
چاپ مطلب
نگاه آزاد/ حسن قلی پور چسلی؛

ورود زودهنگام به انتخابات؛ ممنوع / نظرسنجی‌ها به دنبال فضاسازی کاذب هستند

هم اکنون گروه هایی در فضای واقعی و مجازی بدون توجه به منافع عمومی و اجتماعی، صرفا بر اختلافات دامن می زنند و در حالی که بیش از 2 سال به برگزاری انتخابات بعدی مجلس مانده است، اقدام به انجام انواع نظرسنجی در فضای رسانه ای کرده اند.

نگاه آزاد- حسن قلی پور چسلی؛ شوربختانه همواره پیش از انتخابات برخی گروه ها، جریانات و افرادی که صرفا منافع شخصی خود در انتخابات را نمایندگی می کنند بدون توجه به منافع شهر ماسال و مردم، اقدام به ورود به جریان انتخابات و فضاسازی کاذب انتخاباتی می کنند.

هم اکنون گروه هایی در فضای واقعی و مجازی بدون توجه به منافع عمومی و اجتماعی، صرفا بر اختلافات دامن می زنند و در حالی که بیش از ۲ سال به برگزاری  انتخابات بعدی مجلس مانده است، اقدام به انجام انواع نظرسنجی در فضای رسانه ای کرده اند.

نظرسنجی هایی که فضاسازی کاذب انتخاباتی را هدف قرار داده است و مردم را وارد دسته بندی های خود ساخته انتخاباتی می کنند و از آب گل آلودی که خود درست کرده اند ماهی صید می کنند.

در همین راستا،بدون توجه به این فضاسازی های تفرقه آمیز انتخاباتی و صرفا بر اساس رسالت اجتماعی خود و در راستای تنویر افکار عمومی به آسیب شناسی ورود زودهنگام به انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخته شده است:

پرداختن زود هنگام تبلیغات از طرف کاندیدا و حامیان آنها خود نوعی تخلف است و کسانی که نقطه شروعشان با تخلف باشد به راحتی می‌توان از شروع کار نتیجه اش را سنجید و عاقبتش را می‌توان با چشمان بسته مجسم کرد،  به قول معروف خشت اول گر نهد معمار کج…

متاسفانه سالیان سال است که این تخلفات عادی شده است و هیچ برخوردی هم صورت نگرفته است، با این امید که مسولین توجه بیشتری عنایت فرمایند.

اساساً ورود زودهنگام درعرصه انتخابات آفت هایی را به همراه دارد و نظر به این مهم که می‌تواند تبعاتی در عرصه سیاسی کشور داشته باشد رهبر معظم انقلاب با رد کامل ورود زود هنگام برخی به عرصه انتخابات تأکید کرده اند: انتخابات نزدیک نیست ولی برخی از همین حالا وارد این عرصه می‌شوند که اصلاً این مسئله را تأیید نمی‌کنیم زیرا هر چیز باید در جای خود و وقت خود انجام شود.( ۱۳۹۱/۰۷/۲۴)

حضرت آیت الله خامنه ای در جایی دیگر با تأکید بر حفظ وحدت، امید، نزدیکی دل‌ها به یکدیگر، کار و تلاش روزافزون خاطرنشان کرده اند: مسائل مربوط به انتخابات به ویژه حضور پرشور مردم در آن، در همان ایام نزدیک به انتخابات بسیار مهم است اما عده ای با عجله از حالا مباحث انتخاباتی را شروع کرده‌اند که این فعالیت های زودهنگام انتخاباتی موجب منحرف شدن ذهن‌ها از مسائل اصلی، مشغول کردن افراد به یکدیگر و برخی بدگویی‌ها می‌شود و این، به ضرر مصالح کشور است. ۱۳۸۷/۸/۸

علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به این مهم و تبعات منفی که حاصلش درگیر کردن فضای کشور خواهد بود،  اما اکنون شاهد هستیم که دو سال باقی مانده تا انتخابات برخی از کانال ها تمرکز خود را در این مورد قرارداده‌اند و با دوری از واقعیت های موجود، وقت خود را صرف امور حاشیه ای کردند که شاید تنها حاصلش ایجاد تفرقه در فضای شهر شود.

در شرایط کنونی، جامعه  نیازمند وحدت، همدلی و آرامش است، بنابراین طبیعی است که ورود زودرس و پرداختن به برخی موضوعات غیر مهم و غیر ضروری به یکپارچگی آسیب بزند.

باید توجه کرد رسالت امروز رسانه‌ها  توجه به مشکلات مردم باشد چراکه ورود زودهنگام به عرصه انتخابات نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه فضای شهر را ملتهب و درگیر فرعیات خواهد کرد و دامن زدن به چنین رقابت‌های سیاسی و قیاس‌هایی آنهم دو سال باقی مانده تا انتخابات هیچگونه فایده‌ای برای مردم ندارد.

 


2 ديدگاه

  1. saman گفت:

    از کاندیداهایی که خودرا حقوق دان میدانند ولی قانون را زیرپا میگذارند نیز باید تعجب کرد که اجتماعات جلسات انتخاباتی برگزار میکنند

  2. میثم گفت:

    به امید یاری دوستان عزیز