پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۲۸ ب.ظ
چاپ مطلب
فرمانده سپاه ناحیه ماسال:

احداث یادمان شهدای گمنام در شاندرمن از هفته آتی و در ماسال از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد

فرمانده سپاه ناحیه ماسال گفت: از هفته آینده احداث یادمان شهدای گمنام شاندرمن و از بعد از عید احداث یادمان شهدای گمنام ماسال آغاز می‌شود.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان؛ اسفندماه سال ۹۴ شهر شاندرمن میزبان دو مهمان تازه از سفر برگشته و بی‌نام روی زمین و نامدار در آسمان‌ها بود، شهدای گلگون کفنی که به دیار تالش زبانان سفر کردند و مهمانشان شدند.

مردم در آن روز سر از پا نمی‌شناختند و خود را آماده میزبانی با شکوه از این دو آلاله گمنام می‌کردند و با شکوه تمام از این دو شهید گمنام یادگار دفاع مقدس استقبال کردند.

اما امروز که یک سال و ۱۱ ماه از تدفین این دو آلاله پرپر گذشته، هنوز یادمانی برای این دو شهید گمنام ساخته نشده و با نگاهی به مزار دو شهید گمنام غربت شهدا بیشتر دیده می‌شود.

جوانان و مردمان شهیدپرور شاندرمن و ماسال از این موضوع به شدت اظهار ناراحتی می‌کنند و انتظارشان این است که هر چه زود تر یادمانی برای این شهدا ساخته شود.

سید محمود، یکی از جوانان شاندرمنی با بیان اینکه باید قدردان زحمات شهدا باشیم که از جان و مال خود برای آسایش و امنیت کشورمان گذشتند،‌ اظهار کرد: متاسفانه برخورد ما با شهدای گمنام با توجه به جانفشانی‌هایی که برای آسایشمان کرده‌اند، قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به این نتیجه برسند وقتی تدفین شهیدان را در شهرشان قبول می‌کنند،‌ بدون صرف وقت به فکر احداث یادمان آن هم باشند،‌ افزود: متاسفانه شهدای گمنام پس از خاکسپاری مورد بی‌مهری میزبانان خود قرار گرفتند.

این جوان شاندرمنی با بیان اینکه یادمان‌های شهدای گمنام مأمنی برای خانواده شهدای مفقودالجسد است، گفت: هدف از تدفین شهدای گمنام در پارک‌ها، ایجاد یک فضای فرهنگی و مذهبی در آنجاست، اما رها کردن مزار شهدا به حال خود، بی‌احترامی به آن عزیزان است.

در این راستا بر آن شدیم گفت‌وگویی با فرمانده سپاه ناحیه ماسال داشته باشیم تا زمان ساخت یادمان را جویا شویم؛

سرهنگ حمید جانباز، فرمانده سپاه ناحیه ماسال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ماسال اظهار کرد: یادمان شهدای گمنام شاندرمن در آینده نزدیک ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه پنج‌شنبه (۵بهمن) جلسه مربوط به احداث یادمان شهدای گمنام شاندرمن برگزار خواهد شد، افزود: اعتبار احداث یادمان شهدای گمنام شاندرمن در کمیته برنامه‌ریزی مصوب شده است.

فرمانده سپاه ناحیه ماسال با بیان اینکه طرح این یادمان آماده شده است، گفت: از هفته آینده احداث یادمان شهدای گمنام شاندرمن و از بعد از عید احداث یادمان شهدای گمنام ماسال آغاز می‌شود.

گفتنی است، حضور مزار مطهر شهدا موجب رزق معنوی و خیرات و برکات فراوان و رونق فعالیت‌های فرهنگی در شهر می‌شود که با ساخت هر چه سریعتر در احداث یادمان باشکوه برای این دو گل بی نشان می‌توان رونق بیشتری به این دارالشفاها بخشید.

پایان پیام/


ویژه ها