پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۲۵ ق.ظ
چاپ مطلب
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال:

گزارش اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان صحت ندارد‌

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اعلام اینکه هنوز هیچ دستگاهی در کشور مسئولیت ایجاد اشتغال را بر‌عهده نمی‌گیرد گفت: گزارش‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در حوزه اشتغالزایی صحت ندارد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از فارس، محمود شکری شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و رونق تولید استان گیلان در سالن الغدیر استانداری گیلان اظهار کرد: من خواهش می‌کنم مسئولان ازجمله فرمانداران اعلام کنند که در طی مدت گذشته چه میزان شغل در شهرستان‌ها ایجادشده است.

وی بابیان اینکه اگر آنچه گزارش می‌شود در کشور شغل ایجاد می‌شد جوان‌ها به خیابان‌ها نمی‌آمدند تا اعتراض کنند، افزود: من پیشنهاد می‌کنم فرصتی به فرمانداران بدهند تا دردهای مردم را که به آن‌ها برای اشتغال مراجعه می‌کنند انتقال دهند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در سال گذشته ۲۱ هزار میلیارد تومان برای فعال کردن کارخانه‌های تولیدی کشور پرداخت‌شده، گفت: دو کارخانه بزرگ در شهرستان‌های حوزه انتخابیه ماتحت نظر وزارت خانه تعاون و کار فعالیت می‌کنند که شرح وضعیت آن را حدود پنج سال است باهم مرور می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در کارخانه چوکا بیش از شش هزار نفر مشغول به کار بودند اما اکنون تعداد شاغلین بسیار کاهش‌یافته گفت: در شهرک اسالم هم حدود سه هزار نفر مشغول به کار بودند که اکنون به زیر یک‌صد نفر رسیده و همچنان نیز بر تعداد اخراجی‌های آن افزوده می‌شود.

شکری بابیان اینکه نباید با ایجاد اشتغال همچون در اسالم و چوکا زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم کرد، گفت: در سال گذشته بیش از ۴۰ هزار میلیارد اوراق به دولت دادیم تا مطالبات پیمانکاران را بپردازد اما این مهم از سوی دولت تاکنون به‌صورت موفق محقق نشده است.

وی بابیان اینکه هنوز در کشور متولی ارائه آمار در حوزه اشتغال نداریم، گفت: حداقل تا زمانی که من نماینده مجلس بوده‌ام مرجع واحدی برای ارائه گزارش آمار در کشور نداشته‌ایم که این مهم هر چه سریع‌تر باید در کشور مشخص و تبیین شود.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزارتخانه باید سهم استان گیلان را از صندوق بازنشستگی کشور اعلام کند، گفت: از ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه صندوق بازنشستگی و شسلا هنوز سهم گیلان در آن مشخص نیست که جا دارد سهم گیلان سریع‌تر مشخص شود.

انتهای پیام/


ویژه ها