دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲ , 25 September 2023

تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۲۸ ق.ظ
چاپ مطلب
یکی از ساکنان روستای رزیندول:

بخاطر شکایت منابع طبیعی به ما گاز نمی‌دهند / چرا در گذشته به ما اجازه ساخت و ساز دادید؟

یکی از اهالی روستای رزیندول ماسال گفت: با وجود اینکه ما سال‌ها در همین منطقه سکونت داشتیم و حتی در سال 90 پروانه درجاسازی ساختمان از بخشداری مرکزی ماسال گرفتیم، اکنون بخاطر شکایت اداره منابع طبیعی مبنی بر خلع ید، نمی توانیم گاز بگیریم.

به گزارش ماسال نیوز؛ شکایات اداره منابع طبیعی از بومیان مناطق مختلف شهرستان ماسال همچنان قربانی می گیرد.

یکی از اهالی روستای رزین دول ماسال در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز در این خصوص گفت: ما سالیان سال بدون هیچگونه مشکلی در این روستا سکونت داشتیم اما پس از اتفاقاتی که در زمینه سند زدن زمین های منابع طبیعی به نام اداره کل منابع طبیعی بدون استتثنا کردن منازل بومیان قدیمی رخ داد، ما هم دچار مشکل شدیم.
وی افزود: با وجود اینکه ما سال‌ها در همین منطقه سکونت داشتیم و حتی در سال ۹۰ پروانه درجاسازی ساختمان از بخشداری مرکزی ماسال گرفتیم، اکنون بخاطر شکایت اداره منابع طبیعی مبنی بر خلع ید، نمی توانیم گاز بگیریم.

این ساکن روستای رزین دول اظهار داشت: من از سال ۹۳ برای گرفتن گاز اقدام کردم اما چون اداره منابع طبیعی در پاسخ استعلام اداره گاز زمین های ما را منابع ملی اعلام کرد تاکنون موفق به دریافت گاز نشده ایم.
وی افزود: اگر قرار بر منابع ملی باشد، کل روستای رزین دول جز منابع طبیعی است، چگونه است مسئولین با پرونده سازی های خود ما را گرفتار کرده اند؟ اگر ما جز منابع ملی هستیم چرا به ما پروانه ساخت دادند تا این همه برای ساختمان هزینه کنیم؟
وی افزود: من تنها می خواهم یک نفر در این استان پاسخم را بدهد وقتی این همه هزینه برای ساختمان کرده ایم چرا به ما گاز نمی دهند؟ الان ما چگونه باید خانه خود را گرم کنیم؟ روستایی که گازرسانی شود دیگر نفت به سادگی گذشته در آن پیدا نمی شود. حالا بماند که اگر هم نفت به سادگی در دسترس باشد، هزینه اش در شرایط فعلی بسیار بالاست. در چنین شراطی اگر بخواهیم از هیزم جنگلی هم استفاده کنیم می گویند نباید از منابع طبیعی استفاده کنید و برخورد می کنند!

وی ادامه داد: ما باید چکار کنیم؟ چه گناهی کرده ایم؟ ما سالها در همین جا سکونت داشته ایم. شهود محلی و اسناد این سکونت هم موجود است. آیا یک نفر نباید در جمهوری اسلامی پاسخگوی ما باشد؟ ما از ابتدایی ترین حقوق یک ایرانی باید محروم شویم؟ ممکن است دعوای منابع طبیعی در بحث منابع ملی چندین و چند سال طول بکشد ما در این سال‌ها باید چکارکنیم؟ چرا باید از سال ۹۳ تا کنون اینگونه در حق ما کوتاهی شود؟

این ساکن روستای رزین دول خاطر نشان کرد: در این روستا اکثریت مردم گاز دارند. اما برای ما پرونده سازی شده و ما همچنان نمی دانیم تا کی باید منتظر حل مشکلات باشیم.

 

انتهای پیام /