شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۴۵ ق.ظ
چاپ مطلب
8000 ستاره درخشان گیلان/85

درباره شهید سید جواد محمودی

شهید سيد جواد محمودی سال 1365 از جبهه‌ سليمانيه به جنوب رفت تا در عمليات کربلای پنج با سمت معاونت فرماندهی گردان حمزه‌ سيد‌الشهدا لشگر 16 قدس شرکت کند و سرانجام در روز ۲۳ دی ۱۳۶۵ در سن 22 سالگی در منطقه شلمچه به آرزویش رسید و آسمانی شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، شهید سید جواد محمودی در ۱۱ اسفند ۱۳۴۳ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در شهرستان ماسال دیده به جهان گشود.

کودکی سید جواد در دامان پاک خانواده و با عشق به اهل‌بیت (ع) سپری شد و همان‌جا آموخت که هیچ‌گاه در برابر ظلم سر فرود نیاورد.

سید که با شنیدن کلام امام (ره) دل‌بسته‌ مکتب توحید شده بود و همگام با امت مبارز در راه‌پیمایی‌ها و تظاهرات علیه حکومت فاسد پهلوی شرکت می‌کرد و با پیروزی انقلاب و تشکیل جهاد سازندگی به‌صورت افتخاری به یاری مردم شتافت.

شهید محمودی به دنبال صدور فرمان امام مبنی بر تشکیل بسیج در سال ۱۳۵۹ به عضویت این نهاد درآمد و درراه حمایت از انقلاب در مقابل منافقین و گروهک‌ها بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

وی چندی بعد به‌صورت افتخاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری کرد و در مناطق چوکا، رضوانشهر، پره سر و ماسال با منافقین مبارزه کرد.

آقا سید بنا به سنت حضرت رسول اکرم (ص) ازدواج کرد و از او یک فرزند به نام محمدتقی به یادگار مانده است که هنگام شهادت پدر تنها ده‌ماهه بود.

سید جواد که تشنه‌ حضور در میدان نبرد بود، با اصرار فراوان در فروردین‌ماه سال ۱۳۶۱ قدم به میدان ایثار نهاد و در عملیات بیت‌المقدس و محرم حضور یافت.

وی در طول سال‌های جنگ مسئولیت‌های سنگینی ازجمله فرماندهی دسته، فرماندهی گروهان و گردان را نیز بر عهده داشت و سال ۱۳۶۵ از جبهه‌ سلیمانیه به جنوب رفت تا در عملیات کربلای پنج با سمت معاونت فرماندهی گردان حمزه‌ سید‌الشهدا لشگر ۱۶ قدس شرکت کند.

 شهید سید جواد محمودی سرانجام در روز ۲۳ دی ۱۳۶۵ در سنّ ۲۲ سالگی در عملیات کربلای پنج‌ در منطقه شلمچه به لقا الله پیوست و آسمانی شد که مزار او اکنون در گلزار شهدای شهر ماسال قرار دارد.

انتهای پیام/


تست
تست