دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ , 23 May 2022

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۱۷ ب.ظ
چاپ مطلب

براي آخرين بار به دولت براي اسكان زلزله زدگان اعلام آمادگي مي‌ كنيم

جانشين رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت که دولت به اعلام آمادگي سپاه براي بازسازي مناطق زلزله‌زده پاسخی نداده است.

به گزارش  ماسال نیوز؛ سردار علي فضلي جانشين رئيس سازمان بسيج مستضعفين و فرمانده قرارگاه بازسازي مناطق زلزله زده كرمانشاه در نشست خبري پيرامون اقدامات صورت گرفته در اين مناطق گفت: با وقوع زلزله كار امدادرساني به شهرها به ارتش‌ و روستاها به سپاه واگذار و بعد از امداد و نجات، موضوع اسكان موقت مطرح شد.

وي ادامه داد: ۲۴۰ روستا در ابتدا به ما واگذار شد و با گذشت زمان كوتاهي رقم به ۳۰۰ روستا رسيد و با كمك سپاه‌هاي استاني به محوريت بسيج سازندگي اين كمك عينيت بيشتري پيدا كرد. وي با اشاره به اينكه سپاه‌هاي استاني و مسئولان استاني كمك استان‌هاي خود را با منطقه زلزله زده مي‌آورند، تصريح كرد: در موضوع اسكان موقت و كانكس كار از هفته اول آغاز شده است. مسئوليت در كمك به زلزله زدگان با دستگاه‌هاي ذيربط از جمله بنياد مسكن است و سپاه و بسيج به كمك آنها رفته‌اند.
فرمانده قرارگاه بازسازي مناطق زلزله زده كرمانشاه ادامه داد: وعده  ساخت و نصب ۸هزار و ۳۰۰ كانكس توسط قرارگاه خاتم براي کمک به زلزله‌زدگان۴۵ روز بود که ظرف ۳۸ روز اين كانكس‌ها نصب شد.

سردار فضلي تأكيد كرد: مأموريت ما زودتر از موعدي كه خدمت مقام معظم رهبري مطرح شده بود انجام شد؛ اعلام آمادگي كرديم براي كمك به اسكان دائم زلزله‌زدگان و منتظر جوابيم و تا الان درخواستي از ما صورت نگرفته است. در حال حاضر تنها سازمان بهزيستي براي كمك به ساخت اسكان دائم مددجويانشان درخواست داده كه صحبت شده و انتظار داريم بنياد مسكن زودتر كارها را راه بيندازد، اميدواريم دولت و بنياد مسكن و استانداري تمايل نشان بدهند و از اين ظرفيت مردمي بسيج استفاده كنند. فرمانده قرارگاه بازسازي مناطق زلزله زده كرمانشاه گفت: حدود چهارهزار مهندس عمران ما براي تعيين خسارت و صدمات وارده اعلام آمادگي كرده بودند اما متأسفانه از اين ظرفيت استفاده نكردند و بنده دليلش را نمي‌دانم. وي در پايان خاطر نشان كرد: امروز نهم بهمن ماه(دیروز) هم براي آخرين بار به دولت براي كمك به اسكان دائم زلزله زدگان اعلام آمادگي مي‌كنيم.

منبع:روزنامه جوان