یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۴۵ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

هنر امام مشارکت دادن مردم در امور بود / تقدیر از ابتکار فرماندار ماسال

امام جمعه ماسال بزرگترین هنر امام خمینی (ره) را مشارکت دادن مردم در انقلاب دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم در برابر دشمنان تمام قد بایستیم، باید به دنبال کسب رضایت مردم باشیم.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی در خطبه های نماز جمعه‌ی این هفته شهرستان گفت: هر روز که از عمر با برکت این انقلاب می گذرد بر مجد و عظمت و اقتدار انقلاب مان افزوده شده است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه باید برای بررسی دقیق تر انقلاب اسلامی، باید آن را با سایر انقلاب های بزرگ جهان مقایسه کنیم، اظهار داشت: انقلاب به معنی تغییر و تحول بنیادین در همه عرصه های یک جامعه است لذا بر این اساس می شود به سه انقلاب بزرگ الجزایر، فرانسه و روسیه اشاره کرد.

وی افزود: هر سه انقلاب برای آزادی و عدالت اجتماعی و آرمان های متعالی بود اما پس از پیروزی انقلابشان، در زمانی بسیار کوتاه از آرمان هایشان فاصله گرفتند.

امام جمعه ماسال خاطر نشان کرد: انقلاب الجزایر مانند انقلاب ما از مساجد و مدارس دینی شروع شد اما حتی یک روز هم حکومت دینی را تجربه نکرد.

وی ادامه داد: انقلاب کبیر فرانسه با آرمان آزادی شروع شد اما پس از پیروزی به چیزی جز دیکتاتوری ناپلئون و اعدام انقلابیون منتهی نشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان نادیده گرفته شدن نقش مردم پس از پیروزی انقلاب ها را یکی از مهم ترین علل شکست سه انقلاب بزرگ جهانی دانست و تاکید کرد: انقلاب ما از جمله تحولاتی بود که از همان ابتدا، برایش معارض و دسیسه چینی هایی همچون غائله های منافقین و جنگ تحمیلی آغاز شد.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با همه خصومت ها مسیرش را به درستی در حال طی کردن است، گفت: یقینا عیب هایی هم داریم که دشمن بهره برداری کند اما رویکرد کلی انقلاب، همان مسیری است که امام برای ما ترسیم کرده بود.

وی حضور مردم برای دفع فتنه های اخیر را بهترین نشانه حمایت مردم از نظامشان عنوان کرد و گفت: رمز ماندگاری نظام، اسلامی بودن انقلاب در مقام عمل و مردمی بودن آن است.

امام جمعه ماسال بزرگترین هنر امام خمینی (ره) را مشارکت دادن مردم در انقلاب دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم در برابر دشمنان تمام قد بایستیم، باید به دنبال کسب رضایت مردم باشیم.

حجت الاسلام موسوی ضمن تقدیر از برگزاری نشست مسئولین با مردم پیش از نماز جمعه گفت: طبیعتا همه مشکلات هم قابل رفع نیست اما همین که مسئولین با مردم بنشینند و مشکلات شنیده شود، جای تشکر دارد. به آقای فرماندار پیشنهاد می‌کنم هر از چند گاهی این حرکت مردمی را در مسجد جامع داشته باشند. باید کارکردهای اصیل مساجد را احیا کنیم و در آن مشکلات و مسایل مردمی بررسی شود.

 

خطیب نماز جمعه ماسال با اشاره به پوشش مغرضانه راهپیمایی ۲۲ بهمن توسط رسانه های خارجی گفت: آنجا که ۴ نفر تجزیه طلب و منافق علیه مسئولین شعار می دهند را بزرگ می کنند اما در برابر شکوه حضور مردم پوشش ناقصی دارند. اگر می خواهند واقعیت ها را ببینند چشمانشان را باز کنند و راهپیمایی ۲۲ بهمن را ببینند.

وی دهه فجر را دهه تجدید قوای انقلابی مردم دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم انقلابمان در همان خط صحیح اسلام حرکت کند باید همان هدف های امام خمینی را جلوی دیدگان قرار دهیم و در این راستا حرکت کنیم.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: رهبری فرمودند بزرگترین خطر این نیست که ما از رفتن باز بمانیم یا خسته شویم بلکه بزرگترین خطر این است که چشم انداز ترسیم شده و هدف های تعریف شده را گم کنیم و نبینیم. دشمن در صدد ربودن اصول و اهداف انقلاب است.

امام جمعه ماسال با اشاره به حوادث تروریستی در افغانستان گفت: یک سوالی در ذهن ها ایجاد شده است که امریکایی که داعیه حضور در منطقه برای ایجاد امنیت دارد، چرا افغانستانی که ۱۷ سال در اختیار آنان بوده است، امن نشد؟ نه تنها امنیت ایجاد نکردند بلکه خودشان عامل ناامنی در منطقه شده اند.

وی افزود:شکستی که دنیای سلطه در عراق و سوریه از ایران خورده، برایشان عقده ای شد تا در منطقه ای دیگر تکفیری ها را منتقل کنند و به اهدافشان یعنی نا امن کردن منطقه، افزایش نفوذ در منطقه، موجه نشان دادن حضور غیرقانونی خودشان، مشغول کردن کشورهای منطقه با خودشان، انحراف اذهان عمومی از مساله اول جهان اسلام و مبارزه با اسرائیل منحرف کنند.

امام جمعه ماسال تاکید کرد: با این نیرنگ ها نمی توانند برای اسرائیل حاشیه امن ایجاد کنند. تا اسرائیل هست، ملت های مسلمان دست از مبارزه بر نخواهند داشت.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به سخنرانی اخیر ترامپ در کنگره آمریکا گفت:  بخش اعظم موضع گیری های این رئیس جمهور روانی درباره ایران بود و بدون هیچ شرم و حیایی ازا غتشاشگران در ایران اعلام حمایت کرد. سوال ما این است که شما اگر ادعا می کنید در کنار ملت ایران هستید، بگویید کدام ملت؟ آیا این همان ملتی نیست که شما ۸ سال جوانانشان را به کشتن دادید؟ آیا این همان ملتی نیست که هواپیمای مسافربری اش را زدید؟ مگر این همان ملتی نیست که جلوی کمک های نوعدوستانه دنیا برای زلزله زدگانش را گرفتید؟ مگر این زلزله زدگان جز ملت ایران نیستند؟ چطور میگویید در کنار مردم هستیم؟ نگویید در کنار ملت ایران هستیم، بگویید در کنار بی دین ها و ضد انقلاب هستیم.

وی ضمن تقدیر از موضع رئیس قوه قضائیه مبنی بر اعلام اسامی قضات متخلف اظهار داشت: به همان اندازه که افراد عادی در جامعه در صورت ارتکاب جرمی محاکمه و مواخذه می شود اگر در دستگاه قضایی هم کسی تخلف کرد باید به مردم شناسانده شود. طرف نصف مملکت را خورده و برده ما داریم اسمش را به صورت ب. ز،  دال.میم می بریم. شکلش را هم شطرنجی می‌کنیم! دزد را نشان بدهید که دزد است. اگر قانون هم برای این کار مشکل دارد، قانون را اصلاح کنید.

 

حجت الاسلام موسوی ضمن انتقاد شدید از کسانی که میخواهند سران فتنه را تطهیر کنند، گفت: باید جوهره وجودی این سران فتنه را دید. همین اخیرا این آقای شیخی که در حصر است، دیدید که چه حرکت زشتی انجام داد، اینها را آزاد بگذاریم می خواهند ریشه نظام را بزنند. اینکه اینها تاکنون محاکمه نشده اند از سر رافت نظام است.


ویژه ها