دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۲:۴۸ ب.ظ
چاپ مطلب
صبح امروز؛

کارگران شرکت‌های چوکا و جنگل شفارود در اعتراض به عدم دریافت حقوق تجمع کردند / دستگیری عجیب خبرنگار هفته‌نامه راه۵۷ + تصاویر

کارگران شرکت های چوکا و جنگل شفارود صبح امروز در تجمعات جداگانه نسبت به عدم دریافت حقوق برای چندمین ماه متوالی، اعتراض کردند.

به گزارش ماسال نیوز؛ صبح امروز کارگران شرکت های جنگل شفارود و چوکا در اعتراض به عدم دریافت حقوق برای چندمین ماه متوالی، تجمع کردند.

گفته می شود کارگران شرکت چوب و کاغذ ایران (چوکا) ۴ ماه حقوق معوقه و کارگران شرکت جنگل شفارود ۶ ماه حقوق معوقه دارند.

 

در هفته های اخیر کارگران پیمانکار سد شفارود هم در تجمعاتی که ۱۱ روز به طول انجامید نسبت به عدم دریافت حقوق خود اعتراض کردند.

 

سید هادی منفرد مدیر مسئول هفته نامه راه ۵۷ صبح امروز در حالی که مشغول تهیه خبر از تجمع کارگران جنگل شفارود بود در اقدامی عجیب توسط ماموران نیروی انتظامی جلب شده و به دادگاه برده شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که طبق قانون مطبوعات “نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند، مگر آنکه مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشند“.

همچنین در ماده ۴ قانون مطبوعات جمهوری اسلامی آمده است “هیچ مقام دولتی و غیر دولتی حق ندارد برای چاپ مطلب یا مقاله‌ای در صدد اعمال فشار بر مطبوعات بر آید و یا به سانسور و کنترل‌نشریات مبادرت کند” و متخلفین از این ماده “به شرط داشتن شاکی به حکم دادگاه به انفصال خدمت از شش ماه تا دو سال و در صورت تکرار به انفصال دائم از‌خدمات دولتی محکوم خواهند شد”.

 

انتهای پیام /

 

 

 

 

 

 


يک ديدگاه

  1. عطا گفت:

    سلام. بله باید دستگیر بشه میدونید چرا ؟چون اگه این خبرنگارا هم نباشن هیچکس نمیفهمه اینجا چخبره .گناهش تهیه گزارش از نداری و بد بختی این کارگراست.

ویژه ها