دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ , 29 November 2021
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۴:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب
نوبخت در رشت:

ایجاد یک‌میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در دستور کار دولت است/از بین رفتن فقر مطلق تا پایان کار دولت تدبیر و امید

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به ازبین رفتن فقر مطلق تا پایان کار دولت تدبیر و امید گفت: ایجاد یک‌میلیون و 33 هزار فرصت شغلی جزو برنامه‌های دولت بوده و باید تلاش کرد که این موضوع محقق شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در مراسم نمادین و هم‌زمان در مراسم خانه‌دار شدن هزار و ۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) در سالن شهدای ناجا در رشت با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: افتتاح واحدهای تولید بزرگ و کارهای عمرانی به‌اندازه ساخت واحدهای مسکونی مورد رضایت خداوند نیست و ارزش این ساخت واحدهای مسکونی خیلی بالاتر است.

وی با اشاره به  برنامه‌های دولت در سال ۹۷ گفت: ایجاد یک‌میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی جزو برنامه‌های دولت بوده و باید تلاش کرد که این موضوع محقق شود.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور گفت: کاهش فقر مطلق و به صفر رساندن آن در سال ۹۷ از دیگر برنامه‌های دولت است و بودجه  مربوط به کمیته امداد ۱۰۰ در صد پرداخت می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه تا نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد و به این معنا نیست که دولت کار نمی‌کند گفت: هرساله دشمنان سخنان فروپاشی نظام را می‌زدند اما ۴۰ سال است که این درخت انقلاب تناور شده است.

وی با اشاره اینکه از همه اقشار مردم در دفاع مقدس حضور داشتند اظهار کرد: رزمندگان گیلانی با کمترین امکانات مقابل دشمنان ایستادند و امروز سپاه ما به مردم منطقه کمک می‌کند و همان کشوری که به ما حمله کرده بود امروز از ما تقاضای کمک می‌کند و تمام کشورها در آتش و خون می‌سوزند و جمهوری اسلامی ایران سرافراز است.

 رئیس سازمان برنامه بودجه کشور گفت: دشمنان می‌خواهند ما را تحقیر کنند گفت: در اولین سال بعد  از دولت ترامپ آمریکا در آتش و خون رفت و این نشان می‌دهد که آن‌ها در کشورشان مشکلات داخلی دارند.

نوبخت با بیان اینکه در سال جاری، ۹۳ میلیارد تومان تولید ناخالص داخلی ایران افزایش پیدا کرد گفت:  ایران هجدهمین  کشور ازلحاظ قدرت مالی در جهان است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به پرداخت یارانه‌ها به مردم گفت: در بیست و ششم هرماه سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شود و سر ماه نیز باید حقوق کارمندان پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران طبق گفته کارشناسان وضع اقتصادی و اجتماعی‌اش از آمریکا، چین، روسیه و ترکیه به‌مراتب بهتر است.

نوبخت با اشاره به تقسیم بودجه استان‌ها در کشور گفت: هر استانی بودجه خود را دارد و اینکه من گیلانی هستم دلیل بر این نیست که بودجه بیشتری برای گیلان بگیرم.

وی با اشاره به اینکه باید مسئولان استانی به فکر مردم باشند افزود: باید برای حل مشکلات زلزله‌زدگان کرمانشاه اقدام کرد و کارهای بزرگی برای این مردم انجام دهند تا هر چه سریع‌تر مشکلاتشان برطرف شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹


تست
تست