سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۳:۱۹ ب.ظ
چاپ مطلب
روایتی از جنایات واقدامات کثیف خاندان پهلوی؛

از فرار با ۳۸۴ چمدان طلا وجواهرات تا فساد اخلاقی و روابط نامشروع

در دوران پهلوی اقدامات کثیفی در طول دوران این خاندان صورت گرفته که باید برای همگان تبیین شود تا با ابعاد انقلاب اسلامی آشنا شوند.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از دیار زاگرس، انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در تاریخ بشیرت  است که به همگان درس آزادگی ومبارزه با استکبار جهانی را  داد وبه طبع آن امروزه برخی از کشورها به برکت انقلاب اسلامی از چنگال ظلم وتزویر گریخته اند.

برای نسلی که انقلاب اسلامی را به چشم ندیده اند  باید ابعاد انقلاب و وضع مردم در زمان پهلوی تبیین شود تا همه بدانند از کجا تا امروزه به چه جایی رسیده ایم.

بنا بر شواهد تاریخی موثق خاندان پهلوی به شدت وابسته به امریکایی ها بوده اند وبه قول معروف بدون اجازه امریکا حتی آب هم نمی خورد

زمان شاه امریکا بقدری بر ایران تسلط داشت که مادر شاه در خاطراتش میگوید:

«روزی پسرم محمدرضا بمن گفت که مرده‌شور این سلطنت را ببرد که امریکاییها هواپیماهای جنگی ما را برده‌اند ویتنام و از من که شاه مملکت هستم اجازه هم نگرفته‌اند.»

بی تردید چنین فردی برای حکومت برملتی سرافراز مناسب نیست ولی امروزه با سیاه نمایی دشمنان انقلاب آن دوران سیاه را دوران عزت وافتخار ایران می نامند وبا تبلیغات دروغین سعی در فریب جوانان دارند.

کریمی کارشناس تاریخ در گفتگو با خبرنگار دیار زاگرس گفت:در زمان شاه ارزش دلار از پول ملی بسیار یالاتر بود وهردلار تقریبا معادل ۱۲۰ ریال بود در حالی که دستمزد یک کارگر بین ۲۵ تا ۳۰ ریال بود وحقوق ۳ یا ۴ روز یک کارگر تازه فقط ۱ دلار می کرد.

وی افزود:در زمان طاغوت اقتصاد ایران به شدت به امریکا وابسته بود وامریکا از ایران برای مقاصد اقتصادی خود در منطقه استفاده می کرد.

کریمی بیان داشت:ایران در زمان شاه ملعون جولانگاه امریکا ودوستان غربی اش بود وبه سبب موقعیت ایران در منطقه از کشورمان برای پیاده کردن سیاست های خود در منطقه استفاده می کردند وحتی منابع کشور را دراختیار می گرفتند.

این کارشناس تاریخ اظهار داشت:نکته قابل توجه این است  که  اشرف پهلوی خواهردوقلوی شاه  بخاطر نوع شخصیت و دخالتش در سیاست ایران و دست داشتن در معاملات مالی و اقتصادی و نیز زندگی خصوصی جنجال‌برانگیز و مفاسد اخلاقی گسترده، مورد انتقادشدید مخالفان حکومت پهلوی قرار داشت و فساد مالی و اخلاقی اشرف پهلوی به حدی بود که حتی ساواک را به واکنش واداشت و رفتارهای او را مغایر شئون سلطنت گزارش کرد. خبرهای متعدد از دخالت او در قاچاق مواد مخدر در کنار عیاشی و ولخرجی، در همه محافل بر سر زبانها بود.

بی تردید این ها تنها گوشه ای از واقعیات زندگی شاهی است که حکومتی وابسته به امریکا وغربی ها دارد ونارضایتی مردم یاعث شده تا با رهبری امام خمینی(ره) دست به انقلاب بزنند وحکومتی مردمی تشکیل دهند.

یکی دیگر از ابعاد شخصیتی محمد رضا شاه فساد اخلاقی او بود که به گونه ای هنرمندانه این فساد را مخفی می کرد که اکنون به ذکر یک نمونه از ان می پردازیم:

رابطه با «گیلدا» چطور به قتل وی منجر شد؟

 داستان رابطه نامشروع شاه و گیلدا و در نهایت قتل وی از رویدادهای تلخ در انحرافات جنسی محمدرضا پهلوی بوده است.

 داستان شاه و گیلدا حکایت دختری دبیرستانی است که به خاطر قدرت‌طلبی و جاه‌طلبی پدر، طعمه محمدرضا پهلوی می‌شود و یکی از پر حادثه‌ترین داستان‌های هزار و یک شب دربار پهلوی را رقم می‌زند.

 شاه گیلدا را به خاطر رنگ موهایش که طلایی رنگ بود، طلا صدا می‌زد و این دختر با نام طلا هم در تاریخ ایران شناخته می‌شود.

 در بخشی از اسناد به جامانده از اداره کل اطلاعات و مطبوعات دربار شاهنشاهی در خصوص قتل گیلدا توسط ساواک به امر شاه آمده است:

 «آیا شاه پس از ترک معشوقه خود چون وجود او را خطرناک تشخیص داد اقدام به نابودی او نمود؟ آیا این یک هنر جدید ساواک بود؟ ویلای مزبور در محاصره پلیس بود ولی افراد کنجکاو علیرغم هر چیز اطراف خانه را بررسی می کردند. کسانی که جنازه را دیده اند می گویند با لباس شب نبوده بلکه لباس تابستانی به تن داشته است. گیلدا در عین حال هیچگونه نامه ای از خود بجا نگذاشته و اسراش را با خود به گور برده بود.

 شاید اگر گیلدا نمی مرد و در ویلای مزبور به زندگی خود ادامه می داد عشق شاه را نیز فراموش می کرد ولی مرگ اسرار آمیز زن جوان کارها را زیر رو کرد. اکنون کلیه جهانیان ادعا می کنند شاه بوسیله ساواک دست خود را به خون آلوده است. گفته می شود بدنبال اعتراض علیا حضرت شهبانو شاه معشوقه خود را رها کرده است. ادعا می شود اقدام گیلدا در مورد خرید لباس هایی نظیر لباس های شهبانو در پاریس فرمان مرگ او را امضاء کرده است. در عین حال بعضی ها عقیده دارند انتقال مرکز ساواک به پاریس با مرگ گیلدا بی ارتباط نیست.

 در این بین ادعای یکی از همسایگان گیلدا احتمال آن را که ساواک در مرگ او دست داشته قوت می بخشد. نامبرده ادعا نموده دو هفته قبل دو نفر سیاهپوش که کیفی در دست داشته اند به ویلا آمده و اطراف آنرا بررسی کرده اند. ضمناً نامبرده می گوید دیده است که آن دو نفر از در عقب وارد ویلا شده است. اکنون در کاخ گلستان یک سکوت عمیق حکفرماست. هم شاه و هم علیا حضرت شهبانو در این مورد سکوت اختیار کرده اند.»

ثروتی که با شاه رفت

با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در ایران، شاه به ناچار از کشور خارج شد. اما او که احتمال می داد این سفر بی بازگشت است، تمام آنچه را که می‌توانست با خود برد.

در آن روزها به رئیس کل تشریفات دربار دستور داده شد تا برچسب‌های شناسایی چمدان‌ها، بسته‌ها و صندوق‌های شاه که منقش به آرم دربار و سلطنتی بود به درون کاخ نیاوران آورده شود تا تشریفات لازم و آخرین شناسایی درباره آنها صورت بگیرد.

برچسب‌های اختصاصی دربار اینک آماده شده بود تا به چمدان‌ها و صندوق‌ها الصاق گردد. دستور پر کردن و بستن چمدان‌ها و صندوق‌ها در روز ۲۳ دی‌ماه ۱۳۵۷ با تایید شاه و به دستور فرح صادر شد. فرح دستور داد ۳۸۴ عدد چمدان و صندوق بسته شود.

یک تیم از افراد مورد تایید فرح جمع‌آوری و بسته‌بندی همه‌گونه عتیقه، جواهرات و الماس‌های گرانبها، ساعت‌های تمام‌طلا، تاج و نیم‌تاج‌های تمام زمرد را بر عهده داشتند. این گنجینه از جواهرات و عتیقه‌جات در مکان‌های امن کاخ نیاوران نگهداری می‌شد. فرح بر همه‌ بسته‌بندی‌ها نظارت کامل داشت.

بسته‌بندی و جمع‌آوری دلار‌های آمریکایی که از ماه‌ها قبل نقدا جمع شده بودند توسط بخش مالی دربار انجام گردید. تاج شاهنشاهی با ۳۳۸۰ قطعه الماس و ۵۰ قطعه زمرد، ۳۶۸ حبه مروارید و با وزن ۲ کیلو و ۸۰ گرم و از نظر قیمت غیرقابل تخمین و تاج ملکه با ۱۶۴۶ قطعه الماس و تعداد متنابهی از جواهرات دیگر و طلا به ارزش ده‌ها میلیون دلار به عنوان بخش اندکی از جواهرات ربوده شده سلطنتی هستند.

آنچه که در این گزارش بدان اشاره شد، بخش کوچکی از جنایات رژیم پهلوی بوده است. تاراج سرمایه های ملی توسط بیگانگان، کشتار و شکنجه انقلابیون، عقب ماندگی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، وابستگی کشور به خارج و… بخش‌های دیگری از خیانات رژیم پهلوی به ملت ایران است.

بی شک تبیین ابعاد شخصیتی وحکومتی حاکمان مستید قبل از انقلاب یکی از ضروریاتی است که جوانان امروزه را با انقلاب اسلامی پیوند محکم تری خواهد زد