جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , 18 January 2019
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۱:۳۰ ب.ظ
چاپ مطلب

راهپیمایی خودجوش مردم یکی از روستاهای گیلان در حمایت از انقلاب +تصاویر

صبح امروز مردم روستای تالش محله صومعه سرا به رسم سنت چندین ساله شان به جهت گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن و حمایت از انقلاب و نظام پرچم به دست به پیاده روی صیحگاهی همراه با شعارهای انقلابی پرداختند.

به گزارش  ماسال نیوز؛ به نقل از واران، صبح امروز مردم روستای تالش محله صومعه سرا به رسم سنت چندین ساله شان به جهت گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن و حمایت از انقلاب و نظام پرچم به دست به پیاده روی صیحگاهی همراه با شعارهای انقلابی پرداختند.

گفتنی است این سنت از سال ۸۴ در این روستا پابرجاست و هرساله این مردم برای گرامیداشت روز ۲۲ بهمن در یکی از روزهای دهه فجر به صورت خودجوش به پیاده روی صبحگاهی می پردازند که تصاویر راهپیمایی امسال آنان را می توانید در ذیل مشاهده کنید.

مسئول هماهنگی این پیاده روی صبحگاهی در گفتگو با خبرنگار واران اظهار داشت: تقریبا از سال ۸۴ تا کنون هر ساله ساعت ۷ صبح با جمع کثیری از مردم روستا شروع به پیاده روی می کنیم تا حدود ۳ الی چهار کیلومتر و نزدیکی های روستای نوده.

وی افزود: پس از بازگشت در جوار مزار نمادین تنها شهید روستای تالش محله شهید هوشنگ رحمانی مراسم بیعت با شهدا همراه با زیارت عاشورا و همخوانی شعر برخیزید برخیزید ای شهیدان راه خدا را اجرا می کنیم.

این مسئول که تمایل به افشای نامش نداشت با اشاره به اینکه هر ساله بعد از اتمام مراسم مردم روستا در مسجد محل و در کنار هم صبحانه می خورند گفت: هزینه این صبحانه نیز به صورت مردمی جمع می شود، البته بعضی اوقات بسیج و دهیاری هم در تامین هزینه ها کمک می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

تست
تست