شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 02 December 2023

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۶:۵۰ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیر آب و فاضلاب روستایی ماسال:

۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و ۵۶۰ کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی پس از انقلاب در ماسال احداث شده است / شبکه آب روستایی پیش از انقلاب وجود نداشت

مدیر آب و فاضلاب روستایی ماسال گفت: 66 روستا در شهرستان ماسال از نعمت آب شرب روستایی برخوردار هستند که کلیه این روستاها پس از انقلاب اسلامی از این نعمت بهره مند شده اند و پیش از انقلاب اسلامی شبکه آب روستایی وجود نداشت.

سید کاظم ابراهیمی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماسال در گفتگو با ماسال نیوز ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: ۶۶ روستا در شهرستان ماسال از نعمت آب شرب روستایی برخوردار هستند که کلیه این روستاها پس از انقلاب اسلامی از این نعمت بهره مند شده اند و پیش از انقلاب اسلامی شبکه آب روستایی وجود نداشت.
ابراهیمی با بیان اینکه سه روستا در شهرستان به شبکه آب شهری متصل و ۵ روستا به صورت خودگران مدیریت می شود، اظهار داشت: برای بهره مندی این روستاها از آب آشامیدنی سالم و خدمات دهی به بیش از ۸۳۰۰ خانواده و ۲۸۰۰۰ نفر، خطوط انتقال آب در مناطق مختلف معمولی و کوهستانی به طول ۱۰۰ کیلومتر احداث شده است.
مدیر آب و فاضلاب روستایی ماسال افزود: این ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال آب به ۵۶۰ کیلومتر شبکه توزیع آبرسانی در معابر و مناطق محلی متصل است.
ابراهیمی خاطر نشان کرد: برای تامین آب آشامیدنی سالم برای روستائیان عزیز در شهرستان ماسال از ۱۶ دهنه چشمه و ۹ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق با ظرفیت آب‌دهی ۱۰۰ لیتر بر ثانیه استفاده می‌شود.
وی افزود: همچنین این اداره از ۳۷ مخزن زمینی و هوایی و ۱۶ ایستگاه پمپاژ برای خدمات دهی به مردم بهره می برد.
ابراهیمی در پایان گفت: همه این خدمات حاصل تلاش های نظام مقدس جمهوری اسلامی در ۳۹ سال اخیر و رویکرد ویژه نظام برای افزایش خدمات به روستائیان و مناطق محروم است.