یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۴۵ ب.ظ
چاپ مطلب
سخنران راهپیمایی 22 بهمن در شاندرمن:

مسئولین دست از سیاسی‌بازی بردارند / باید اهداف انقلاب مرور شود

امام جماعت مسجد جامع شاندرمن در راهپیمایی صبح امروز گفت: از مسئولین درخواست دارم از اختلافات و سیاسی بازی ها دست بر دارند و راست و چپ را دور بیندازند و برای خدا کار کنند.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام عبدالحسین فنایی صبح امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن بخش شاندرمن ضمن گرامیداشت تقارن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و ایام دهه فجر گفت : حضرت زهرا (س) اول شهید راه ولایت و انقلاب جهانی حضرت رسول اکرم (ص) بود.

امام جماعت مسجد جامع شاندرمن خطبه ها، یادآوری ها و شهادت حضرت زهرا (س) یکی از علل اصلی حفط مکتب رسول الله (ص) عنوان کرد و گفت : این ایام از سوی امام خمینی (ره) یوم الله نامگذاری شده است و ایام الله یعنی روزهای خدا، همه روزها ، روزهای خداست اما وجه تسمیه بعضی ایام خاص به عنوان ایام الله ، یاد آور روزهای بزرگ و بس عظیم است و باعث طی کردن بهتر مسیر می شود.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم ایام خاصی را به قوم بنی اسرائیل یاد آور شد، ایامی که قوم بنی اسراییل از زیر یوغ فرعون بیرون آمدند و به رهبری حضرت موسی پیروز بر طاغوت زمان خود شدند. ۲۲ بهمن نیز یاد آور خاطرات آزادی ، استقلال و پیروزی حق بر باطل و خون بر شمشیر است.

حجت الاسلام فنایی با بیان اینکه باید در کنار بزرگداشت این ایام الله، هدف و چشم انداز انقلاب را مرور کرد، اظهار داشت: باید ببینیم آیا دچار انحراف و خروج از مسیر شده ایم یا نه؟

امام جماعت مسجد جامع شاندرمن با اشاره به ذکر خاطراتی از زندگی مردم در پیش از انقلاب در مراسم شب های خاطره‌ی این مسجد گفت: بخی خاطراتی که از قدیمی ها در این مراسمات می شنویم برایمان دور از ذهن است؛ در همین شاندرمن اگر کسی مریض می شد با چه وضعیتی باید به مراکز معدود درمانی منتقل می شد.

وی خاطر نشان کرد: امروز وطیفه ما که ازانقلاب کردن هم سخت تر است، انقلابی ماندن و حفظ انقلاب از تحریف و گمراهی است.

سخنران ویژه مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شاندرمن بیان کرد: خیلی از اهدافی که حضرت امام در اوایل انقلاب ذکر می کردند امروز به ثمر نشسته است. مردم باور داشتند، استقامت کردند و به آن رسیدیم اما متاسفانه می بینیم برخی هنوز خواب آمریکا را می بینند.

حجت الاسلام فنایی ضمن تحسین حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: برای استمرار هر حکومتی دو رکن وجود دارد؛ رکن اول مردم،که در اغتشاشات اخیر قیام کردند و در دهان اغتشاش گران زدند و رکن دوم مسئولین.

وی در پایان گفت: از مسئولین درخواست دارم از اختلافات و سیاسی بازی ها دست بر دارند و راست و چپ را دور بیندازند و برای خدا کار کنند. تنها حرف این مردم شکایت از تبعیض و فساد است.

 

انتهای پیام /


ویژه ها