یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ , 16 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱:۳۲ ب.ظ
چاپ مطلب
به مناسبت سالروز شهادت شهید زارع منتشر شد؛

نامه شهید نصیر زارع دو روز قبل از شهادت / هدفم از جهاد تنها تداوم انقلاب است

شهید نصیر زارع در نامه ای به خانواده نوشت: هدف من از رفتنه به جبهه نه براي گرفتن انتقام و نه براي اين است که وقتي شهيد شوم به بهشت بروم بلکه تنها هدفم از اين کار تداوم انقلابم است.

به گزارش ماسال نیوز،  ۲۴ بهمن ماه سالروز شهادت شهيد نصير زارع است. این شهید والامقام که در چنین روزی در سال ۶۴ و در عملیات والفجر ۸ به شهادت رسید در فرازي از وصيت‌نامه خود در هفتم شهریور ماه سال ۶۴ و تنها چند ماه قبل از شهادت هدفش از جهاد و حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس را تداوم انقلاب عنوان کرده است:

«پدر و مادر و همسر عزيزم! دعا کنيد که مرگ من شهادت در را ه خدا گردد. پدر و مادرم! من، فرزندتان نصير زارع با ياد خدا به جبهه مي‌روم، خداي من شاهد است که نه براي گرفتن انتقام و نه براي اينکه وقتي شهيد شوم به بهشت بروم تنها هدفم از اين کار احياي دينم و تداوم انقلابم مي‌باشد …  مادر و  همسر عزيزم! وقتي که من شهيد شدم براي من هيچ گريه نکنيد و براي من خرج زيادي نکنيد چون شهادت نصيب هر کسي نخواهد شد»

شهید زارع همچنین تنها ۲ روز قبل از شهادتش در نامه ای به سید جلال محمدی از پاسداران شهرستان ماسال و پدر همسر خود نوشت:

بنام الله پاسدار حرمت خون شهيدان

جناب آقاي سيد جلال محمدي! ضمن عرض سلام، سلامتي شما پاسدار را از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستارم و اميدوارم تمام اوقات زندگي پر برکتت را با پيروزي و موفقيت سپري نمائي … امکان دارد به همين زودي حمله بشود. هواپيماي صدام پدرسگ دو دفعه آمده اطراف ما را بمباران کرده است. ما خلاصه شانس آورده‌ايم. ما هميشه به جزيره مي رويم. فقط براي ما دعا کنيد که انشاالله با پيروزي نهايي برگرديم.

چند بيت شعر:

از خوان خون گذشتند صبح ظفر سواران

پيغام فتح دارند آنسوي جبهه ياران

در خط سرخ آتش نعشي ستاره مي‌سوخت

خون‌‌نامه‌ی نبرد است آيين پاسداران

قربانت نصير فقط نامه ۶۴/۱۱/۲۲

شهید زارع نفر سمت چپ


ویژه ها