شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۰۰ ب.ظ
چاپ مطلب

خطر تعلیق فدراسیون کشتی ایران موقتاً رفع شد/ محرومیت ۶ ماهه کریمی

با تلاش موثر و رایزنی های مداوم تیم دیپلماسی فدراسیون کشتی ایران، خطر تعلیق کشتی ایران موقتاً رفع شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از ۸دی، درپی حوادث کشتی علیرضا کریمی با حریف روسی خود در رقابت‌های امیدهای جهان و با توجه به تأکید و پیگیری‌های مداوم “کمیته بین‌المللی المپیک” از ” اتحادیه جهانی کشتی” ، برای اعمال ممانعت از حضور ایران در مسابقات بین‌المللی ، رایزنی‌های گسترده‌ای از سوی تیم دیپلماسی کشتی ایران برای جلوگیری از اعلام رأی به تعلیق کشتی ایران با تمام توان و استفاده از تمامی ظرفیتهایی که در چند سال گذشته برای توسعه تعاملات دیپلماتیک کشتی ایران با دنیا صورت گرفته بود، آغاز شد.

با نتیجه بخشی اولیه از تلاشهای مذکور در اواخر سال میلادی گذشته، ضمن گرفتن زمان برای انجام رایزنی‌های لازم با مسوولان مربوطه در دو مرحله ، امکان پیگیری موضوع مذکور از طریق تشکیل پرونده‌ای ویژه در کمیسیون اخلاق و امور انضباطی و حقوقی در اتحادیه جهانی کشتی فراهم گردید.

انتفال حوزه بررسی این موضوع از “کمیته بین المللی المپیک” به “اتحادیه جهانی کشتی” موفقیت جدی برای کشتی ایران محسوب می‌شد زیرا توان دیپلماتیک کشتی ایران در فدراسیون جهانی کشتی قابل دسترس بود و متاسفانه هیچ نفوذ و تعاملی برای ورزش ایران در کمیته بین المللی المپیک وجود نداشت.

از هفته دوم آغاز فعالیت کاری در سال جدید ، مجدداً پیگیری‌ها و مذاکرات متعددی با نناد لالویچ رئیس اتحادیه جهانی و عضو پر نفوذ هیئت رییسه کمیته بین المللی المپیک و سایر اعضای هیئت رئیسه اتحادیه صورت گرفت که به لطف خدا موثر واقع گردید و در نهایت، خطر تعلیق فدراسیون کشتی ایران با رایزنی های مداوم، برنامه‌ریزی مناسب و تلاش شبانه روزی موقتا رفع شد.

با توجه به تعاملات و پیگیریهای انجام شده ، فدراسیون ایران موفق شد کشتی ایران را از دایره محرومیت و تعلیق خارج کند. از این رو ضمن رفع موقت خطر تعلیق کشتی ایران، علیرضا کریمی با تلاشهای صورت گرفته، جهت کاهش میزان محرومیتش، شش ماه و مربی مربوط وی (حمیدرضا جمشیدی) را به مدت دو سال از حضور در میادین کشتی محروم شدند. بدیهی است این موفقیت با تلاش موثر دیپلماسی کشتی ایران حاصل گردید اما پرونده تعلیق همچنان مفتوح است و به نظر می‌رسد باید کلیه دستگاه‌های مرتبط برای حل این مشکل که قطعا در آینده نیز در کمین کشتی و ورزش ایران است یک راه اصولی را بیابند زیرا این موضوع از این پس در میادین مهمتری همچون رقابت‌های جهانی و بالخصوص المپیک به صورت جدی‌تری کل ورزش ایران را تهدید می‌کند.