پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ , 13 June 2024

تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۱۲:۵۳ ب.ظ
چاپ مطلب

عکس: نخستین مدرسه ایرانی برای مسلمانان روهینگیایی

تصاویری از نخستین مدرسه‌ی احداث شده با کمک خیرین ایرانی در کمپ‌های آوارگان مسلمان میانمازی و شادی کودکان روهینگیا در شیشوملا را منتشر شد.

به گزارش ماسال نیوز، پایگاه اتحادیه بین المللی امت واحده در تلگرام تصاویری از نخستین مدرسه‌ی احداث شده با کمک خیرین ایرانی در کمپ‌های آوارگان مسلمان میانمازی و شادی کودکان روهینگیا در شیشوملا را منتشر کرد.

این تصاویر مربوط به نخستین مدرسه‌ی احداث شده در کمپ‌های آوارگان، با کمک خیرین شیعه و سنی  ایران است که مراسم تقدیر از این خیرین، فردا ساعت ۱۴:۳۰ در سالن مهر حوزه‌ی هنری برگزار می شود.

بر این اساس، در مراسمی با عنوان «تبسم روهینگیا» با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری، از خیرین ایرانی که در ساخت مدرسه در کمپ آوارگان میانماری یاری کرده‌اند، تقدیر می‌شود. اتحادیه بین‌المللی امت واحده با همکاری موسسه خیریه اهل‌سنت  آفاق و با کمک خیران ایرانی، مدرسه‌ای را در میان کمپ آوارگان روهینگیایی در بنگلادش تاسیس کرده است. در این مراسم مستند کوتاه شیشوملا که گزارشی از سفر نماینده‌ی این تشکل به کمپ‌های آوارگان روهینگیایی است برای نخستین بار اکران خواهد شد.
تبسم، طرح حمایت از کودکان آسیب‌دیده از جنگ» یکی از پروژه‌های جاری امت واحده است که در حال حاضر به حمایت از ۳۰۰ دانش‌آموز آسیب‌دیده از جنگ در هشت کشور آسیایی و آفریقایی می‌پردازد و ساخت مدرسه در کمپ آوارگان روهینگیایی در قالب همین طرح است.
 این مراسم در روز چهارشنبه دوم اسفندماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در سالن مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه تهران برگزار می‌شود.


ویژه ها