شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۹:۰۲ ق.ظ
چاپ مطلب

نصب سطل زباله در مناطق گردشگری ماسال

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماسال از نصب سطل زباله در مناطقی که گردشگران سالهای متمادی در آن زباله می‌ریزند، خبر داد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از ایسنا، گیلان استانی شکننده از نظر زیست محیطی است و زباله یکی از مهمترین مشکلات زیست محیطی این استان است.

نبود مکان‌هایی برای دفن بهداشتی زباله موجب آلوده شدن برخی از اکوسیستم‌های آبی و خاکی گیلان شده است. میزان زباله استان گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن در همه ایام به خصوص ایام تعطیلات چند برابر می‌شود و چهره زیبای این استان را زشت می‌کند.

شهرستان ماسال یکی از شهرستان‌های زیبای استان با مکان‌های گردشگری زیبا است و هرساله گردشگران زیادی برای گذراندن ایامی خوش به این شهرستان سفر می‌کنند، اما برخی از این مسافرین نسبت به مدیریت زباله‌هایشان سهل‌انگار هستند و زباله‌هایشان را در طبیعت رها می‌کنند.

زراعتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماسال گفت: چندین نقطه از مناطق روستایی که روستاییان و گردشگران سالهای متمادی است در آن مناطق زباله می‌ریزند، را شناسایی کرده‌ایم.

وی به جمع‌آوری زباله‌ها در این مناطق اشاره کرد و افزود:‌ بخش شاندرمن از جمله بخش‌های شهرستان ماسال است که پذیرای گردشگران زیادی است.

زراعتی از تشکیل جلسه با بخشداری شاندرمن جهت اجرایی کردن مصوبات کارگروه مدیریت پسماند خبر داد و ادامه داد: اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا را در تمام سطوح مناطق روستایی بخش شاندرمن ضروری است.

صفوی بخشدار بخش شاندرمن نیز با تاکید بر گردشگر پذیر بودن مناطق روستایی بخش شاندرمن به نصب سطل زباله در ۱۷ نقطه از مناطق روستایی که روستاییان و گردشگران سالهای متمادی است در آن مناطق زباله می‌ریزند را ضروری دانست.

وی افزود: با بازدید میدانی کارشناسی و کسب نظر کارشناسی ادارات ذیربط این سطل‌های جمع‌آوری موقت زباله تر و خشک به صورت مجزا نصب خواهد شد.

صفوی تصریح کرد: حل مشکل زباله و پیگیری آموزش پسماند به دهیاران و شورای اسلامی و ساکنین مناطق روستایی از برنامه‌های مهم بخش پسماند شاندرمن عنوان کرد.