پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۱۰:۳۰ ق.ظ
چاپ مطلب
توکلی:

برخی مسئولان فعلی از مسئولان زمان شاه هم «پر رو تر» هستند/ ماجرای ثروت هنگفت معاون وزیر اقتصاد

برخی مسئولان فعلی از مسئولان در زمان شاه هم پر رو تر هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند که لازمه برخورد با آنها، پیگیری طرح اعاده اموال مسئولان است.

به گزارش ماسال نیوز؛ احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص طرح اعاده اموال مسئولین اظهار داشت: باید در نظر داشته باشیم که اگر با نگاه الهی و دینی به این موضوع نگاه کنیم این یک اقدام واجب در هر زمان و در هر حکومتی است.

 

وی با بیان اینکه همواره مسئولان هر نظام و هر حکومت اعم از اسلامی و غیر اسلامی در معرض فساد و اشتباه هستند، گفت: اصل ۴۹ قانون اساسی تنها مخصوص مسئولان قبل از انقلاب نبوده است و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی از فساد در امان نیستند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اصل ۴۹ قانون اساسی بیان می کند که هرگاه هر ثروتی که نامشروع باشد مانند اختلاس، تبانی در معاملات، ربا و … وارد مال یک فرد شود به ویژه اگر آن فرد مسئولیتی داشته، باید این اموال از وی باز پس گرفته شوند.

 

رئیس دیده بان شفافیت و عدالت خاطرنشان کرد: برخی گمان می کنند تنها در زمان شاه این اتفاقات می افتاده است اما برخی از مسئولان در جمهوری اسلامی بیشتر از مسئولان زمان شاه به بیت المال دست درازی و مال نامشروع کسب کرده اند.

 

توکلی با بیان اینکه اصل ۴۹ یک اصل زنده و مستمر است، عنوان کرد: فساد از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است و از همین رو رسیدگی به اموال مسئولان مخصوص دوره خاصی نیست و همواره باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

وی در ادامه تصریج کرد: برخی مسئولان فعلی از مسئولان در زمان شاه هم پر رو تر هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند که لازمه برخورد با آنها، پیگیری طرح اعاده اموال مسئولان است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سازمان دیدبان شفافیت و عدالت اموال برخی از مسئولان را بررسی کرده است و حتی رد پای ثروت هنگفتی که یک معاون وزیر اقتصاد به دست آورده است را در شرکت المهدی پیدا کرده ایم.

 

رئیس دیده بان شفافیت و عدالت در پایان تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی دیدبان شفافیت و عدالت بررسی اموال نامشروع برخی از مدیران است و در همین راستا می تواند کمک هایی به قوه قضاییه یا هر نهاد اجرایی مسئول ارائه بدهد.

انتهای پیام/ط


ویژه ها