چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۸:۳۹ ب.ظ
چاپ مطلب

در جلسه امروز شورای بخش شاندرمن با نماینده تالش بزرگ چه گذشت

عضو شورای بخش شاندرمن از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز این شورا با نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت.

سید سجاد رستگار شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز درباره جلسه امروز نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با اعضای شورای بخش شاندرمن اظهار داشت: در این جلسه پیشنهاداتی برای رفع برخی از مشکلات بخش به نماینده محترم ارائه شد.

وی افزود: ما به آقای شکری پیشنهاد لایروبی خشک دریای شاندرمن را ارائه کردیم که این امر می‌تواند ذخیره آب برای فصل زراعت باشد و در جذب توریسم و گردشگر نیز ظرفیت خوبی برای شهرستان به وجود خواهد آورد.

عضو شورای بخش شاندرمن ادامه داد: موضوع مشکلات موجود در تأمین آب شرب روستایی بویژه در روستاهای خلورجان، نیلاش، بی تم و چند روستای دیگر وهمچنین فرسودگی شبکه لوله‌های آب روستایی در این جلسه مطرح شد.

رستگار با بیان اینکه بتنی کردن انهار کشاورزی برای جلوگیری از هدر رفت آب از مسائل مطرح شده در این جلسه بود اظهار کرد: مشکلات راه‌های روستایی بخصوص چند روستای شاندرمن که فاقد دهیاری می‌باشند از جمله روستاهای گرمسر، چت بن، ملک بگور در این جلسه مطرح شد و مشکل راه‌های چند روستا که زیرسازی شده ولی بلاتکلیف مانده‌اند هم مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: از نماینده محترم تالش، رضوانشهر و ماسال خواستیم نسبت به رفع مشکل ضعف برق برای چند روستای شاندرمن و اخصاص ترانس به این روستاها پیگیری نمایند.

به گفته رستگار، درخواست دکل همراه اول برای رفع مشکلات آنتن دهی که در چند روستای شاندرمن از قبیل اولم، معاف، بی تم، چماچار، طالب دره، امازاده شفعیع و چند روستای دیگر در این جلسه مطرح شد.

عضو شورای اسلامی روستای سیاهمرد ادامه داد: گابیون بندی برای چند نقطه روستایی که در سیلاب‌های اخیر مشکلات زیادی به وجود آورده است از جمله در روستاهای امام‌زاده شفیع، دران، چاله سرا، سیاه مرد، توسه سرا و قران از موضوعات مطرح شده در جلسه با آقای شکری بود.

مشکلات مبتلا به طرح هادی روستاها، وضعیت راه‌های ییلاقی، نداشتن مانع در چند نقطه از روستاهای بخش شاندرمن که ایجاد خطر می‌کند و نداشتن زمین ورزشی در چند روستای بخش شاندرمن، وضعیت اسف‌بار آسفالت جاده شیخ‌نشین به شاندرمن و …. از دیگر مسائل بود که به گفته رستگار در جلسه صبح امروز نماینده تالش بزرگ با اعضای شورای بخش مطرح شد.


يک ديدگاه

  1. شاندرمني گفت:

    راه ييلاقات شاندرمن از طريق امام زاده شفيع به راه استه سر متصل مي شود فقط ۲ كيلومتر مونده و كلي راه ييلاقات نزديك ميشه لطفا به اون رسيدگي كنيد چون راه استه سر خيلي راه ييلاقات شاندرمن را دور كرده