یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ , 24 October 2021
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۹۶
ساعت انتشار : ۱۲:۰۹ ق.ظ
چاپ مطلب

گیلان و جاذبه هایی که مسکوت مانده است + تصاویر

در حقیقت خیلی‌ها فکر می‌کنند مکان های گردشگری گیلان تنها به دریا و جنگل‌های سرسبزش محدود می‌شود، اما واقعیت این است که هرجای گیلان را که نگاه کنید،زیبایی هایش درگیرتان می‌کند. از ارتفاعاتی که تا چشم کار می‌کند ابر است، بگیر تا زمین سبزی که با آسمان درهم آمیخته.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از پیک دانشجو هرساله با نزدیک شدن به ایام نوروز بازار مسافرت های نوروزی داغ می شود،برخی سفرهای خارجی را ارج نهاده و برخی استان های شمالی،جنوبی و زیارتی را بر می گزینند.

کشور ایران با داشتن مناطق تفریحی فراوان که البته بسیاری از آنان ناشناخته باقی مانده است یکی از منحصر به فرد ترین کشور های جهان محسوب می شود چرا که طبیعت خدادادی موجود در آن از ده ها کشوری که در گردشگری سخنی برای گفتن دارند بیشتر است.

در همین راستا خیلی‌ها فکر می‌کنند مکان های گردشگری گیلان تنها به دریا و جنگل‌های سرسبزش محدود می‌شود، اما واقعیت این است که هرجای گیلان را که نگاه کنید،زیبایی هایش درگیرتان می‌کند. از ارتفاعاتی که تا چشم کار می‌کند ابر است، تا زمین سبزی که با آسمان درهم آمیخته.

به همین منظور پیک دانشجو بر آن است تا در گزارشی چند قسمتی مختصر و کامل از یکی از زیباترین استان های کشور یعنی گیلان که طبیعتش با کشور های اروپایی برابری می کند ارائه دهد؛

 

دریای حاجی بکنده:

حاجی بکنده یک دهستان در استان گیلان در بخش خشکبیجار است . این دهستان مرکز روستاهای منطقه است. حاجی بکنده در سال های اخیر به خاطر طبیعت دریا، ساحل شنی، امکان انجام ورزش‏ های ساحلی و شنا، صید ماهی، تماشای صید (پره صیادی) گروهی و زمستانی، خرید ماهی تازه از صیادان و ده ‏ها جاذبه دیگر روستای حاجی بکنده را به یک روستای گردشگری بالفعل تبدیل کرده است.

 

جاده گردشگری اسالم به خلخال:

یه مسیر پیچ در پیچ که استان های سبز وزیبای اردبیل و گیلان را به یکدیگر متصل می کند.وقتی هم که وارد جاده می شوبد در  مسیر ۷۰ کیلومتری طبیعت بکر و دست نخورده، زیبائی های وحشی جنگلی، زندگی سنتی افراد بومی، تولید عسل های ناب، وجود آبشار و دریاچه، دشت وسیع گل و گیاهان کمیاب را مشاهده می کنید،نصف مسیر جنگل و نصف مسیر هم ییلاق تالشان است.در نزدیکی خلخال آب گرم معروفی به نام “کیوی” وجود دارد که خیلی شناخته شده نیست و شما می توانید بدون داشتن دغدغه برای جای پارک ماشین و یا شلوغی اطراف تنی به آب بزنید.

عکس جاده گردشگری خلخال و اسالم 12257

عکس جاده گردشگری خلخال و اسالم 45806

 

آبشار ویسادار:

ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است که در زبان تالشی به معنی درخت گردو ست و در ۱۶ کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده .
ﺑﺮای دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ آﺑﺸﺎر ﺑﺎﯾﺪ از ﻣﺴﯿﺮی ﺑﺴﯿﺎر زﯾﺒﺎ و ﺟﻨﮕﻠﯽ ﻋﺒﻮر ﮐﻨﯿﻢ، برروی این آبشار بی نظیر پل عابر پیاده احداث کردن که ﺑﺎ ﻋﺒﻮر از روی اون آﺑﺸﺎر در زﯾﺮ ﭘﺎ ﻗﺮار ﻣﯽ ﮔﯿﺮد. اگه قصد سفر به این منطقه بکر ودست نخورده دارید بهترین زمان برای سفر به این منطقه ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، شهریور و مهر است که رطوبت هوا به نسبت کاهش پیدا می کنه.
ویسادار به معنی سایه درخت بید است و ابهت این پدیده طبیعی زمانی بیشتر می شود که از پایین به آن نگاه کنند، صدای ریزش آب از ارتفاع ۲۰ متری و نیم دایره ای که آب در دل سنگ و صخره برای رسیدن به رودخانه ایجاد می کند، منظره فوق العاده دیدنی است.

عکس آبشار ویسادار 12059

عکس آبشار ویسادار 12058

پارک جنگلی گیسوم:

مسیری زیبا و دیدنی با درختان سر به فلک کشیده که تونل جنگلی فوق العاده ای را درست کرده است.جایی که جنگل و دریا به هم می رسند و سحر طبیعت به اوج خودش می رسد.
محیطی بسیار زیبا که هم می توانید از سرسبزی و طراوت جنگل و پارک جنگلی و آلاچیق ها استفاده کنید هم از ساحل گرم و دریای آبی و قایق سواری اش .
پیشنهاد می کنیم دیدن این پارک فوق العاده را از دست ندهید.

پارک جنگلی گیسـوم

پارک جنگلی گیسـوم

روستای سرولات:

سرولات، روستایی در فاصله ۳ کیلومتری جنوب چابکسر در کنار رود­خانه پر آب آچی­رود در ابتدای دامنه شمالی البرز است.
با عبور از جاده جنگلی این روستا می توانید چشم اندازهای جنگلی و سکونت گاه های انسانی دو طرف جاده را مشاهده کنید و ضمن قرارگیری بر فراز این روستا از بالا دست می توانید کشتزارها و سکونت گاه های منطقه جلگه ای را نیز از نظر بگذرانید .
و همچنین وجود ویلاهای متعدد، مسافر خانه ها و هتل های متعدد در سرولات، این منطقه رو تبدیل به مکانی ایده آل جهت انتخاب گردشگران و توریست ها کرده است.

سرولات

پل چوبی بندر کیاشهر:

تالاب و پل چوبی بندرکیاشهر از مناطق بسیار دیدنی استان گیلان است، این بندر زیبا یکی از مراکز توریستی بکر کشور و بهترین مکان تفریحی این بندر پل چوبی که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین المللی بوجاق عبور می کند.

پل چوبی بندر کیاشهر

غار آویشو:

این غار در منطقه ای به همین نام در جنـوب ۴۰ کیلومتری غربی شهر شـاندرمن در شهرستان ماسـال قرار دارد.
یک غار آهکی با ستون های آهکی که بسیار دیدنی است و بزرگ‌ترین غار در استان گیلان است که تا کنون بیش از دو هزار متـر از ژرفـای آن، توسط غار نوردان و کوه نـور دان محلـی مورد پیمایش و اکتشاف قرار گرفته است. غار آویشو بیش از ۷۵ میلیون سال قدمت دارد
جالب است بدانید برای رسیدن به این غار، از جنگل ها و چشمه های جوشان عبور می کنیم. در ضمن وجود قندیل ها و آبشارهای بی نظیر داخل غار باعث جذابیت دوچندان آن شده است.

غار آویشوی

غار آویشوی

غار آویشوی


يک ديدگاه

  1. شاندرمني گفت:

    لطفا فرماندار و بخشدار پيگير جاده اين غار باشن از امام زاده شفيع بزنن نزديك تر هم ميشه

تست
تست