شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۰۳ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۲:۲۲ ق.ظ
چاپ مطلب
دبیر اسبق انجمن صنفی ایران پوپلین مطرح کرد؛

پشت پرده‌ی اخراج ۴ کارگر ایران پوپلینی / ماجرای بسته شدن درب کارخانه به روی کارگران

دبیر اسبق انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین از پشت پرده‌ی ماجرای اخراج 4 کارگر این شرکت در جریان اعتراض به عدم پرداخت مطالبات کارگران گفت.

 

احمد هدایتی درباره وضعیت شرکت ایران پوپلین و ماجرای اخراج ۴ نفر از نمایندگان کارگران و از اعضای شورای صنفی کارگران این شرکت اظهار داشت: تولید در ایران پوپلین همواره دارای فرازوفرودهایی بوده است و اکنون نیز ادامه تولید سخت است و این موضوع روی کار کارگران هم اثرگذار بوده است.

وی با اشاره به نامه ممنوع‌الورود شدن ۴ تن از نمایندگان کارگران شرکت ایران پوپلین افزود: این نحوه اعلام به نمایندگان کارگران برای ممنوع‌الورود شدن آن‌ها اخراج محسوب می‌شود و به نظر من این کار رنگ و بوی خاصی دارد.

دبیر اسبق انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین گفت: وقتی من این خبر را شنیدم به شدت متأثر شدم چون این ۴ نفر در زمانی که بنده مشغول کار بودم از نیروهای بسیار کاری و خوب بودند و اکنون هم دو نفر از همین ۴ نفر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت هستند و جوانان بسیار منضبط و بدون حاشیه‌ای بودند.

هدایتی با بیان اینکه مسئولان شرکت وعده داده بودند که حقوق کارگران تا ۱۵ اسفند پرداخت شود اما این کار تا ۱۹ اسفند انجام نشد و کارگران به همین دلیل در این تاریخ اقدام به برگزاری تجمع کردند و در همین تاریخ عیدی کارگران پرداخت شد اما فردای این روز وقتی کارگران به کارخانه مراجعه کردند با درب‌های بسته آن مواجه شدند.

وی ادامه داد: در این روز کارگران متوجه شدند حتی دستگاه ساعت زنی کارگران کنده شده است و کارگران ساعت ورود هم نمی‌توانستند بزنند و در نهایت با فرمانداری تماس گرفته شد و از فرمانداری از این کارگران خواسته شد به حسینیه بروند.

دبیر اسبق انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین افزود: وقتی کارگران ماه‌ها حقوق معوق دارند و به این موضوع اعتراض می‌کنند مدیریت ارشد شرکت باید در این خصوص باید تحمل بیشتری داشته باشد و بداند که این کارگران مستأجر و بدهکار هستند و نمی‌توانند جواب زن و بچه‌شان را بدهند و به ناچار دست به این کار زده‌اند و به دنبال بحران‌آفرینی نبوده‌اند

هدایتی ادامه داد: بعد از اینکه کارگران به حسینیه رفتند بقیه پرداخت‌ها انجام شد. ظاهراً صورت‌مسئله این است اما اینکه پشت پرده چه خبر است خدا می‌داند.

وی با بیان اینکه احکام شورای صنفی ۲ ساله است و ابتدای اسفند احکام این افراد صادر شده بود گفت: مدیران شرکت باید دارای صبر بیشتری باشند و مدیر کارخانجات باید این امور را به خوبی مدیریت کند و اجازه ندهد کار به اینجا برسد.

دبیر اسبق انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین افزود: کارگران در شرایط بسیار آرام و بدون حرمت‌شکنی اعتراض خود را مطرح کردند و اگر مسئولان نمی‌خواهند کارخانه را به تعطیلی بکشانند و آن زمین کارخانه با شرایط خاص خود چشم آن‌ها را نگرفته است و اگر نمی‌خواهند مثل پوشش و فرش گیلان و …ایران پوپلین را هم به تعطیلی بکشانند این موضوع را حل می‌کنند.

هدایتی گفت: نمی‌توان با زور و قلدری در برابر کارگری که چند ماه حقوق نگرفته است عمل کرد و من از آقای حضرتی می‌خواهم این ۴ نفر را به سر کار برگرداند و موضوع را حل کند.