شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۰۵ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۱۴ ب.ظ
چاپ مطلب

درشب پرحادثه ۵ فروردین، استاندار غیربومی گیلان کجا بود؟!

استاندار گیلان می بایست در ایامی خاص و ویژه همانند تعطیلات نوروزی که جمعیت استان به شکلی عجیب به حدود دو برابر افزایش می یابد، در داخل استان حضور داشته باشد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از خبرفوری رشت، در شرایطی که استان گیلان یکی از قطب های گردشگری کشور است. استاندار غیربومی و جنوبی گیلان از چند روز قبل و پس از تحویل سال نو به جنوب کشور سفر کرده است.

اگرچه حضور دکتر سالاری در اردوی راهیان نور و غرس سه اصله نهال به نام سه شهید گیلانی در اهواز بسیار پسندیده و قابل توجه است، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که استاندار گیلان می بایست در ایامی خاص و ویژه همانند تعطیلات نوروزی که جمعیت استان به شکلی عجیب به حدود دو برابر افزایش می یابد، در داخل استان حضور داشته باشد.

شب گذشته و بر اثر وزش باد گرم و بی احتیاطی برخی گردشگران متاسفانه آتش سوزی های متعدد در سطح استان گیلان از غرب تا شرق استان رخ داد که قطعاً حضور استاندار گیلان در داخل استان و نظارت بر عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی می توانست موتور محرکه خوبی در شرایط اضطراری شب گذشته باشد.

گفتنیست بر اثر وزش باد گرم، حریق در شهرستان های سیاهکل، لاهیجان، صومعه سرا، ماسال، فومن، شفت، ماسال، املش و لنگرود به جان جنگل های سطح استان افتاد و بیش از نیمی از شهرستان های سطح استان درگیر حریق شدند.