یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۱۵ ب.ظ
چاپ مطلب

۵۴ مصدوم در زلزله سرپل ذهاب

زلزله ای به بزرگی 5.3 ریشتر و در عمق 8 کیلومتری سرپل ذهاب را لرزاند.

به گزارش ماسال نیوز، در ساعت ۱۳:۰۵:۲۵.۹ در عمق ۸کیلومتری زمین، زلزله ای به قدرت ۵.۳ ریشتری سرپل ذهاب کرمانشاه را لرزاند.

جمالی نیا فرماندار سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛  گفت : در زلزله ۵/۳ ریشتری سرپل ذهاب که دقایقی قبل رخ داد تاکنون هیچگونه خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه تیم های امدادی در حال آماده باش هستند گفت :تا این لحظه خسارت جانی و مالی گزارش نشده است و تیم های ارزیاب به مناطق مختلف فرستاده شده اند.

تعداد مصدومان زلزله سرپل ذهاب به ۵۴ نفر رسید

رییس مرکز فوریت های پزشکی قانونی کرمانشاه گفت: تعداد مصدومان زلزله ۵٫۳ ریشتری روز یکشنبه سرپل ذهاب به ۵۴ نفر رسید.

شمار مصدومین زلزله امروز سرپلذهاب به ۳۷ تن رسید

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش شمار مصدومان زلزله ۵.۳ ریشتری سرپل ذهاب به ۳۷ تن خبر داد.

اعزام ۱۶ تیم ارزیاب هلال‌احمر به سرپل ذهاب

امیریان مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت :به محض وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری ساعت ۱۳:۰۵ در عمق ۸ کیلومتری زمین حوالی سرپلذهاب-۲۳ کیلومتری قصرشیرین- ۳۲ کیلومتری گیلانغرب در استان کرمانشاه ۱۶ تیم ارزیاب  از شهرستان های مختلف جهت بررسی اعزام شدندو تاکنون خسارتی گزارش  نشده است.

سپاه پی گیرآ سیب های ناشی از زلزله

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) استان کرمانشاه گفت: سپاه در تمام روستاها و مرکز شهرستان سرپل ذهاب پیگیر رسیدگی به خسارت و آسیبهای احتمالی زلزله دقایقی قبل است.

سردار ریحانی اظهار داشت: هم اکنون و در لحظه وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری دقایقی قبل در سرپل ذهاب هستم. تا کنون گزارشی از خسارتهای احتمالی نداشتیم.

وی گفت: با توجه به وجود بناهای نیمه تخریب امکان برخی خسارات جزئی هست اما در هر صورت نیروهای بسیج و سپاه مستقر در همه روستاها و شهر سرپل ذهاب آماده امداد رسانی لازم در صورت بروز خسارت و نیاز به امداد هستند.

۱۵مصدوم بصورت سرپایی درمان شدند

مازیار طهماسبی رئیس شبکه بهداشت سرپل ذهاب گفت: زلزله امروز سرپلذهاب  مصدوم داشت که سرپایی درمان شدند وی افزود: در این حادثه مجروح بستری نداشتیم.

شمار مصدومان زلزله تاکنون ۲۸ تن اعلام شده است

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شمار مصدومان زلزله ۵.۳ ریشتری سرپل ذهاب به ۲۸ تن افزایش یافت که از این ۲۸ مصدوم ۱۵ تن مرد و ۱۳ تن دیگر زن هستند.

مشکلی در تاسیسات آب و برق منطقه وجود ندارد

میثم جعفرزاده مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گفت: تیم‌های عملیاتی در منطقه در حال آماده باش هستند و در صورت بروز مشکل طبق دستور العمل‌های ابلاغی نسبت به رفع عیب در شبکه‌های آب و برق اقدام خواهند کرد.
با توجه وقوع زلزله راس ساعت ۱۳:۰۵ امروز، سد تنگ حمام و نیروگاه بیستون در ایمنی و پایداری کامل بوده و کارشناسان بهره برداری بازدید اولیه را انجام داده و بازرسی تکمیلی در حال انجام است.

افزایش آمار مصدومان زلزله سرپل ذهاب

مدرسی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: تعداد آمار مصدومین زلزله سرپل ذهاب تا ساعت ۱۸ به ۵۳ تن رسیده است.
وی افزود : از این تعداد ۴ مصدوم از بیمارستان گیلانغرب و ۱۱ مصدوم دیگر از بیمارستان قصر شیرین ترخیص شده اند و کماکان ۳۸ تن دیگر در بیمارستان سرپل ذهاب تحت مراقبت و مداوا هستند.

ویژه ها