سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین ۹۷
ساعت انتشار : ۷:۰۰ ب.ظ
چاپ مطلب

رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان می‌شود+ جزئیات مراسم معارفه

مراسم معارفه " آیت الله رسول فلاحتی گیلانی" به عنوان امام جمعه شهرستان رشت و نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان روز پنجشنبه 16 فروردین ماه در رشت برگزار می شود. 

به گزارش ماسال نیوز، مراسم معارفه ” آیت الله رسول فلاحتی گیلانی” به عنوان امام جمعه شهرستان رشت و نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه در رشت و با حضور حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور برگزار می شود.

رسول فلاحتی متولد سال ۱۳۴۲ و از اساتید درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه است که برای مدت کوتاهی به عنوان مدیر حوزه علمیه گیلان نیز منصوب شده بود.

فلاحتی در اول فروردین ماه سال ۱۳۴۲ در شهرستان صومعه سرا متولد شد. وی درباره زندگی نامه خود در سایت راسخون گفته است:

اینجانب رسول فلاحتی فرزند معصوم متولد سال ۱۳۴۲ شمسی در یکی از روستاهای شهرستان صومعه سرا در سال ۱۳۵۷ با معدل ۱۷ و اندی در دبیرستان بازرگانی رشت سال اول دبیرستان را سپری کردم و با شروع سال تحصیلی ۱۳۵۸ وارد حوزه مقدسه قم شدم و دوم دبیرستان را در این شهر خواندم. البته همراه با دروس حوزه، دروس مقدمات را در مدرسه امام صادق (علیه السلام) به اتمام رسانده و شرح لمعه را نزد حضرات آیات وجدانی فخر قدس سره، اشتهاردی و شب زنده دار و اصول فقه را از آیت الله صالحی بهره بردم. رسائل شیخ اعظم را از استاد آیت الله اعتمادی و مکاسب را از حضرات آیات صلواتی، بنی فضل و دوزدوزانی استفاده بردم. کفایه جلد اول را از آیت الله دوزدوزانی، تبریزی و جلد دوم را از حضرت آیت الله ستوده بهره مند شدم. فلسفه را از حضرات آیات جوادی آملی و انصاری شیرازی استفاده کرده ام و درس خارج فقه و اصول را به محضر حضرات آیات فاضل لنکرانی، جوادی، تبریزی، مکارم شیرازی، بهجت، باریافته و استفاده کرده ام که بیشتر این ایام در محضر حضرت آیت الله فاضل سپری گردیده است که مباحث خارج حج و اصول ایشان را به عربی به رشته تحریر درآورده ام. حدود سه سال نیز در مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام با اشراف آیت الله العظمی فاضل لنکرانی کار فقهی تخصصی انجام داده ام که حاصل آن طرح مباحثی پیرامون مسائل مستحدثه حج بود که مجموعه ای بنام نور الفقه تنظیم گردید. از سال ۱۳۶۵ به تدریس سطوح درسی حوزه مانند شرح لمعه و رسائل و مکاسب و کفایه تا کنون مشغول می باشم. البته به صورت خصوصی بدایه الحکمه و نهایه الحکمه علامه طباطبایی را نیز تدریس داشته ام و هم اینک نیز مشغول تدریس سه کتاب رسائل، مکاسب و کفایه هستم.

خبر در حال تکمیل ….