به گزارش ماسال نیوز؛ محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به  اسحاق جهانگیری معاون اول  رئیس جمهور در  اعتراض به نابرابری حقوق در دستگاه‌های دولتی اظهار  کرد که حقوق برخی از دستگاه‌ها مانند سازمان امور مالیاتی و قضایی ۵۰ درصد و وزارت کشور ۳۵ درصد افزایش یافته است و با توجه به نقش این وزارتخانه در تامین امنیت غذایی کشور خواهان افزایش ۵۰درصدی امتیازات مربوط به فصل دهم، در حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال جاری شد.

متن نامه حجتی به جهانگیری به‌شرح زیر است:

احتراماً ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو به‌استحضار می‌رساند، یکی از اهداف تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری هماهنگ نمودن و یکسان‌سازی نظام دریافت‌های کارکنان دولت با همترازان خود در کلیه دستگاه‌های اجرایی و رفع هرگونه تبعیض و نابرابری میان کارمندان دولت بوده است.

لکن متاسفانه با تصویب مصوبات عدیده و عمدتاً محرمانه از جمله مصوبه شماره ۱۷۴۰/۹۰/م‌ت۱۰۵هـ مورخ ۹۰/۱/۲۸ و ۱۹۰۲۲۷/ت۵۰۲۹۱ مورخ ۹۲/۱۲/۲۵ و ۶۵۰۱۳۲/ت۴۸۷۵۳هـ مورخ ۹۲/۳/۲۰ و… عملاً امتیازات فصل دهم در قوه قضائیه و سازمان‌های وابسته، وزارت دادگستری به‌میزان ۵۰ درصد و وزارت کشور ۳۵ درصد افزایش یافته است و اخیراً نیز طبق مصوبه شماره ۱۶۲۶۵۵/ت۵۵۱۷۹هـ مورخ ۹۶/۱۱/۱۹ هیئت محترم وزیران مجوز افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت به‌میزان ۵۰ درصد برای کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور صادر گردیده است.

نظر به اینکه اقدامات یادشده مغایر با اهداف و فلسفه تبیین مفاد قانون یادشده بوده و موجب نارضایتی همکاران زحمتکش این وزارتخانه که وظیفه تامین امنیت غذایی کشور و حفظ سرمایه‌های ملی را برعهده دارند گردیده است لذا به‌منظور رفع تبعیض و قدردانی از زحمات کارکنان خدوم وزارت جهاد کشاورزی، صدور مجوز افزایش ۵۰درصدی امتیازات مربوط به فصل دهم، همانند سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی مورد درخواست می‌باشد. خواهشمند است دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.

منبع:تسنیم