جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ , 28 February 2020
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۹۳
ساعت انتشار : ۱:۳۹ ب.ظ
چاپ مطلب

فرود پرندگان مهاجر در حیاط خانه‌های ماسال

رئیس اداره محیط زیست ماسال از احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم جهت تهیه غذا، خبر داد.

رئیس اداره محیط زیست ماسال از احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم جهت تهیه غذا، خبر داد.

اسال نیوز

به گزارش ماسال نیوز، اسداله سعدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: پیرو گزارش اهالی روستاهای مرکیه و وشمه سرا از توابع شهرستان ماسال مبنی بر زنده گیری دوپرنده، مامورین یگان حفاظت شهرستان ماسال نسبت به تحویل پرنده‌ها شامل یک بهله لیل از تیره شاهینیان و یک قطعه بوتیمار از تیره حواصیلیان اقدام کردند.

 

رییس اداره محیط زیست ماسال اضافه کرد: این پرندگان پس از انتقال به اداره و چند روز تیمار شدن و مراقبت و اطمینان از سلامتی آنها توسط همکاران حفاظت محیط زیست شهرستان ماسال در طبیعت رها شدند.

 

وی تصریح کرد: به دلیل سرما، احتمال ورود پرندگان و جانوران به محیط زندگی مردم جهت تهیه غذا وجود دارد. از مردم خواستاریم، به محض رویت چنین مواردی با نزدیکترین پاسگاه حفاظت محیط زیست تماس بگیرند.

 

سعدی بیان کرد: از مسافرین شهرستان خواسته می‌شود نسبت به حفظ محیط زیست و زیبایی‌های ماسال توجه داشته باشند. به منظور ارتقای مشارکت و همکاری مسافرین در حفظ محیط زیست ماسال، جلسه‌ای را با هتلداران مناطق ییلاقی شهرستان ماسال برگزار کردیم تا شرکت کنندگان در جلسه با نحوه جمع آوری، تفکیک، انتقال یا امحای اصولی زباله آشنا شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گردشگر پذیربودن شهرستان ماسال و وجود مناطق متعدد ییلاقی و جنگلی در شهرستان و لزوم آموزش مدیران اقامتگاه‌های این مناطق، در این جلسه ضمن تبیین و تشریح اصول جمع آوری و تفکیک و امحاء زباله برای حاضرین، اقداماتی همچون نصب تابلوها و بنرهای راهنمایی گردشگران، مصوب و به حاضران در جلسه ابلاغ شد.

 ماسال با جنگل‌های سر به فلک کشیده، درختان تنومند، آبشارهای طبیعی، غارها، حیات وحش و مراتع سرسبزش یکی از بهترین گزینه‌های مورد انتخاب پرندگان مهاجر است.

 

انتهای پیام


تست
تست