یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ , 24 October 2021
تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۹۷
ساعت انتشار : ۱۲:۳۰ ب.ظ
چاپ مطلب
معرفی جاذبه‌های گردشگری؛

بام سبز ایران کجاست؟ + تصاویر

ماسال از مناطق بکر و زیبا در شمال کشور است که هرساله گردشگران بسیاری را برای دیدن این منطقه به استان گیلان می‌کشاند.

به گزارش ماسال نیوز، ماسال منطقه‌ای بکر و زیبا در شمال کشور بوده و که اخیرا بیش‌تر مورد توجه علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این ناحیه در استان گیلان طبیعت سرسبز و جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در دل خود دارد و باعث شده است ماسال به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل شود.

بام سبز ایران کجاست؟ + تصاویر

همچنین‌ این منطقه کوهپایه‌ای به دلیلی موقعیت جغرافیایی‌اش، دارای ییلاقات متعددی است از طرفی رودخانه‌ی «خالکایی» که از ارتفاعات «شاه معلم» سرچشمه می‌گیرد، از این منطقه می‌گذرد.

بام سبز ایران کجاست؟ + تصاویر

در این میان شهرستان ماسال از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن و صومعه سرا، از غرب و جنوب به خلخال و در نهایت به استان اردبیل محدود می‌شود و چون ماسال در غرب رشت قرار گرفته است فاصله‌ی رشت تا ماسال از مسیر صومعه سرا حدود ۵۵ کیلومتر است.

بام سبز ایران کجاست؟ + تصاویر

شرایط جوی و اقلیم این منطقه به تبعیت از دیگر مناطق استان، معتدل و مرطوب است که با توجه به قرارگیری در مناطق کوهستانی، کمی سردتر و کوهستانی می‌شود.

بام سبز ایران کجاست؟ + تصاویر

همچنین میانگین دمای این منطقه در روز‌های سرد سال ۳ درجه و در روز‌های گرم سال ۲۸ درجه، همراه با رطوبت میانگین ۸۰ ٪ اندازه‌گیری شده است.

این منطقا خوش آب و هوا از نظر اقتصادی به کشاورزی، دامپروری و همچنین صنایع وابسته به این دو متکی است و در این بین باغداری و زنبورداری نیز از دیگر فعالیت‌های ساکنین آن به شمار می‌رود.

پدیده‌هایی مانند مراتع و نواحی ییلاقی و سرسبز، آبشار‌های خروشان، غار‌های کهن و ناشناخته، چشم‌انداز‌هایی بر فراز منطقه و اماکن زیارتی هر یک به تنهایی می‌توانند به عنوان جاذبه‌ای دیدنی برای این منطقه مطرح شوند. به هر حال هم‌زمان با شناخته‌تر شدن هر چه بیشتر این منطقه، ماسال به یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری شمال کشور تبدیل شده است.

 

منبع: میزان


تست
تست