شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۹۷
ساعت انتشار : ۱۲:۳۶ ب.ظ
چاپ مطلب

مراسم سالگرد شهادت «شهید انفال استان گیلان» در رشت برگزار شد

سیزدهمین سالگرد شهادت شهید انفال استان گیلان شهید ناصر پیروی رئیس اسبق منابع ماسال در رشت برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از تسنیم،  محسن یوسف‌پور ظهر امروز در مراسم سالگرد شهید ناصر پیروی شهید منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به اینکه یاد و خاطره جانفشانی‌های این شهید گرانقدر همواره در استان گیلان زنده است اظهار داشت: شهید پیروی نماد آزادگی، ایستادگی و از خود‌گذشتگی بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منابع طبیعی استان گیلان و با بیان اینکه شهدای منابع طبیعی استان گیلان همواره در حفاظت از انفال گیلان پیشتاز بودند گفت: راه و مسیر شهدای منابع طبیعی استان گیلان در پاسداری از انفال همواره باید ادامه یابد.

یوسف‌پور با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همانند ادامه دادن مسیر زندگی و اهداف آنهاست تصریح کرد: شهید ناصر پیروی همواره در راستای انجام وظایف و تکالیف خود پیشتاز بود و در نهایت جان خود را به منظور حفظ و حراست از این میراث طبیعی فدا کرد.

وی با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار در اقدامات و فعالیت‌های خود جدیت ویژه داشت و در احیای جنگل‌کاری استان گیلان عملکرد به‌سزایی داشته است خاطرنشان کرد: یاد و خاطره شهید ‌پیروی همواره عاملی اثرگذار در افزایش حفظ و حراست از انفال و منابع طبیعی استان گیلان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه جانفشانی و جوانمردی شهید پیروی همواره در تاریخ منابع طبیعی گیلان ماندگار بوده و فعالیت در حوزه منابع طبیعی یک شعل نیست بلکه یک تکلیف است گفت: حفاظت از انفال به نوعی یک عبادت است که باید این مسیر را با زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا این حوزه ادامه داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شهید ناصر پیروی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال بود که سیزده‌ سال پیش به‌دست متجاوزان انفال و منابع طبیعی ناجوانمردانه به شهادت رسید.


يک ديدگاه

  1. مصطفی گفت:

    سلام. شهید پیروی برای انفال شهید شد اما الان ادارات منابع طبیعی هیچ انگیزه ای برای حفظ انفال ندارند و گزارش دهندگان تجاوز به منابع طبیعی را لو میدهند !!!

ویژه ها