چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲ , 29 November 2023

تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۹۷
ساعت انتشار : ۲:۱۸ ب.ظ
چاپ مطلب
یک منبع کارگری در گفتگو با ماسال نیوز مطرح کرد؛

کارگران سد شفارود رضوانشهر باز هم به فراموشی سپرده شدند / ۴ ماه حقوق معوق نتیجه اهمال مسئولان در پرداخت حقوق

یک منبع کارگری در سد شفارود رضوانشهر گفت: حالا با گذشت دو ماه از سال 97 باز هم کارگران سد از سوی مسئولان شهرستانی و مسئولان شرکت به فراموشی سپرده شده‌اند.

یک منبع کارگری در سد شفارود در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز با بیان اینکه کارگران سد شفارود حقوق ماه‌های بهمن، اسفند، فروردین و اردیبهشت خود را دریافت نکرده‌اند اظهار داشت: پروژه سد شفارود از جمله پروژه‌های فاینانس خارجی است که به گفته مسئولان نباید هیچ مشکل مالی در پرداخت حقوق کارگران داشته باشد.

وی افزود: در انتهای سال ۹۶ و پس از تجمعات مکرر کارگران، بخشی از حقوق معوق کارگران سد پرداخت شد و حقوق ماه‌های بهمن و اسفند کارگران شرکت ژیان و چند ماه از حقوق کارگران دیگر پیمانکار پروژه باقی ماند اما حالا با گذشت دو ماه از سال ۹۷ باز هم کارگران سد از سوی مسئولان شهرستانی و مسئولان شرکت به فراموشی سپرده شده‌اند و اهمال مسئولان باعث شده است کارگران با دستان پینه زده مقابل زن و بچه‌هایشان شرمنده باشند.

این منبع با بیان اینکه  سد شفارود در شش کیلومتری جنوب غربی رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری غرب شهر رشت بر روی رودخانه شفارود در حال ساخت است گفت: مطالعات ساخت این سد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی انجام و در دهه ۶۰ با بازنگری در این مطالعات، عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۶۹ آغاز شده است.

وی اظهار کرد: سد مخزنی شفارود تنها پروژه‌ای در کشور بود که در روزهای پایانی سال ۹۲ از اعتبارات فاینانس چین بهره برد اما با این وجود و با عدم پیگیری‌ها پروژه با مشکلاتی همراه بود و این مشکلات نیز با تلاش مسئولان مرتفع شده است و امروز دیگر نباید پروژه سد شفارود مشکل بودجه و اعتبار و حقوق کارگران داشته باشد.

این منبع کارگری در پایان گفت: روند فعلی پیگیری مسئولان ممکن است باز هم منتهی به تجمعات کارگری در روزهای آینده در مقابل ورودی محوطه اداری کارگاه شود که امیدواریم با تدبیر مسئولان کار به اینجا ختم نشود.