سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۲۴ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندار رضوانشهر:

منابع طبیعی مانع برق‌رسانی به سه روستای بدون برق رضوانشهر است

فرماندار رضوانشهر گفت: دولت در 7 سال قبل میلیون‌ها تومان برای روستاهای زندانه، روستای صالح و جهانگیریه هزینه کرد و تیر برق را به محل آورد تا برق‌رسانی شود اما همچنان از سوی منابع طبیعی مخالفت می‌شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ عسگر حسنی پور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ماسال که با حضور خلیل آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛ محمود شکری نماینده مردم تالش؛ رضوانشهر و ماسال و حجت شعبان پور معاون عمرانی استاندار گیلان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ماسال برگزار شد اظهار داشت: طرح حفاظتی جنگل‌های منطقه تنها اختصاص به رضوانشهر ندارد بلکه جنگل‌های شهرستان‌های شفت، ماسال، رضوانشهر و تالش بر عهده شرکت جنگل شفارود است و تشکیلات اداری آن در شهرستان رضوانشهر قرار دارد.

وی افزود: این شرکت در چند سال اخیر با مشکلات مالی مواجه است و همین امروز حدود ۳ تا ۳ ماه و نیم حقوق معوق کارگران از مشکلات آن است. قرارداد حفاظتی جنگل‌های منطقه اول خرداد بسته شده است و امروز نیاز به دستور حضرت‌عالی (رئیس سازمان جنگل‌ها) برای تأمین منابع مالی است تا حقوق حدود ۵۰۰ نفر از قرقبانان جنگل را پرداخت کند.

فرماندار رضوانشهر گفت: در چندماهه اخیر شاهد اعتصابات به حق کارگران در خصوص حقوق معوقه خود بودند و کارگران در این خصوص به فرمانداری مراجعه می‌کردند.

حسنی پور ادامه داد: کسانی که در رضوانشهر در گذشته طبق ماده ۳۴ قانون زمین را از دولت خریداری کرده‌اند همچنان در ادارات ثبت شهرستان بلاتکلیف هستند. طرح هادی اکثر روستاها تهیه شده است اما در حوزه این طرح‌ها برخی زمین‌های منابع طبیعی قرار گرفته و این زمین‌ها در اختیار بنیاد مسکن قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه سه روستای ییلاقی رضوانشهر قدمتی بیش از دو قرن دارند و مستند این قدمت قبرستان این روستاهاست افزود: روستاهای زندانه، روستای صالح و جهانگیریه روستاهایی هستند که دولت در ۷ سال قبل میلیون‌ها تومان هزینه کرده است و تیر برق را به محل آورده است تا برق‌رسانی شود اما همچنان از سوی منابع طبیعی مخالفت می‌شود و همچنان مردم این مناطق در تنگنا هستند و به ما مراجعه می‌کنند و من از شما می‌خواهم که دستور ویژه برای رفع این مشکل دهید.