پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , 04 June 2020
تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۸:۵۱ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خبر داد؛

ارتقای تأمین اجتماعی ماسال و لنگرود به سطح ممتاز کشوری

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان از ارتقای سه شعبه ماسال، لنگرود و شعبه 3 رشت در سال 96 از سطح 2 کشوری به سطح ممتاز کشوری خبر داد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از تسنیم؛ جمیل حق‌پرست ظهر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به آغاز هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی استان گیلان دارای ۲۸ واحد اجرایی اصلی، ۷ واحد اقماری و ۵ کارگزاری است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه این سازمان دارای ۴۰۷ هزار بیمه شونده اصلی است عنوان داشت: سازمان تامین اجتماعی گیلان در مجموع ۹۶۴ هزار بیمه‌شده اصلی و تبعی دارد که ۳۷ درصد جمعیت گیلان را تشکیل می‌دهد.

حق‌پرست با اعلام اینکه سازمان تامین اجتماعی استان گیلان ۱۱۷ هزار مستمری بگیر اصلی دارد اعلام کرد: این سازمان در مجموع ۲۴۱ هزار مستمری‌بگیر اصلی و تبعی دارد که ۴۷ درصد جمعیت استان گیلان را تشکیل می‌دهد.

وی ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی گیلان را ۳٫۵ نفر بیمه‌پرداز به ازای هر یک نفر مستمری‌بگیر دانست و خاطرنشان کرد: این آمار از نظر ما مناسب نیست و نشان می‌دهد که منابع ما نمی‌تواند مصارف ما را پوشش دهد.

حق‌پرست با بیان اینکه ۶۷ هزار و ۸۱۲ کارگاه تحت پوشش قانون تامین اجتماعی است افزود: گیلان یکی از استان‌های کشور با آمار بالای بیکاری است و تا پایان سال گذشته ۸۹۵ هزار و ۱۸ نفر از بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شدند که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵، ۲ درصد رشد منفی داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام اینکه در سال گذشته میزان پرداختی‌های سازمان تامین اجتماعی گیلان در حوزه تعهدات کوتاه مدت ۵۶۶ میلیارد ریال بوده است گفت: این آمار نسبت به سال ۹۵ با افزایش ۱۹درصدی مواجه بوده است.

حق پرست میزان پرداختی‌های سازمان تامین اجتماعی استان گیلان را در حوزه تعهدات بلندمدت در سال گذشته ۹ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال عنوان کرد و عنوان داشت: این آمار نسبت به سال ۹۵ رشد ۲۱ درصدی داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان عمده‌ترین مبلغ پرداختی این سازمان را مربوط به پرداخت بیمه بیکاری دانست و اظهار داشت: در سال گذشته هزار و ۸۷ میلیارد ریال به بیکاران گیلانی پرداخت شد که نسبت به سال ۹۵ رشد۷ درصدی داشته است.

حق پرست خاطرنشان کرد: مجموع پرداختی‌های تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته با رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال ۹۵ به مبلغ ۲۱ هزار و ۳۲ میلیارد ریال رسیده است.

وی با اعلام اینکه تعداد اسناد مرتبط با تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ رشد ۲۰ درصدی داشته است افزود: تعداد این اسناد در پایان سال ۹۶ به ۴۷ هزار و ۸۶۱ سند رسیده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به افزایش ۲ درصدی تعداد دفاتر بیمه صادر شده و تامین اعتبار شده در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۳۰۵ عزار و ۹۳۵ دفترچه بیمه صادر و تامین اعتبار شد.

وی اصلی‌ترین منبع درآمد سازمان تامین اجتماعی استان گیلان را دریافت حق بیمه دانست و اظهار داشت: در سال گذشته ۱۴ هزار و ۸۶۴ میلیارد ریال حق بیمه در گیلان دریافت شده که تنها ۷۱ درصد از مخارج این سازمان را جبران کرد.

حق‌پرست اجرای طرح استانی “میز خدمت” را یکی از اقدامات سازمان تامین اجتماعی گیلان در سال ۹۶ دانست و خاطرنشان کرد: این طرح با هدف کاهش مراجعات حضوری و انجام تعهدات سازمان در بستر اینترنت انجام شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام اینکه سه شعبه ماسال، لنگرود و شعبه ۳ رشت در سال ۹۶ از سطح ۲ کشوری به سطح ممتاز کشوری رسیدند گفت: تعداد زنان خانه‌دار بیمه‌شونده گیلانی در سال ۹۶ با ۴۲ درصد رشد مواجه بوده و به عدد ۱۹ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده است.

حق‌پرست با اشاره به اجرای دو مرحله طرح بخشودگی جرائم در استان گیلان خاطرنشان کرد: افتتاح شعبه سنگر، افتتاح ساختمان جدید شعبه بندر کیاشهر، بازدید دانش‌آموزان از شعب تامین اجتماعی و اعزام بازنشستگان به مشهد از جمله اقدامات انجام شده در سال ۹۶ است.

وی اجرای طرح معرفت شغلی را یکی از اقدامات سازمان تامین اجتماعی گیلان در سال ‌۹۶ دانست و تصریح کرد: کارکنان سازمان تامین اجتماعی در این طرح در کارگاه‌های تحت پوشش سازمان حضور پیدا کرده و با روند کار مخاطبانشان بیشتر آشنا می‌شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام اینکه پرونده بیمه‌شوندگان این سازمان امسال به طور کامل الکترونیکی می‌شود خاطرنشان کرد: این امر سبب می‌شود تا تامین اجتماعی گیلان با سایر شعب سازمان در سراسر کشور در ارتباط باشد.

وی خرید زمین برای ساخت ساختمان اداری و درمانی شعبه‌های لاهیجان، صومعه‌سرا و کوچصفهان را از جمله اقداماتی دانست که در سال ۹۷ انجام می‌شود و گفت: امسال ۵ کارگزاری جدید با هدف جلوگیری از ازدحام مراجعان در واحدهای اجرایی ایجاد می‌شود.

حق‌پرست با اعلام اینکه سازمان تامین اجتماعی گیلان با بحران تامین نقدینگی مواجه است خاطرنشان کرد: تاکنون تلاش کردیم تا همه تعهداتمان را بدون اختلال پرداخت کنیم اما در حوزه پرداخت معوقات مراکز درمانی دچار مشکل هستیم.


تست
تست