شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ , 23 October 2021
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۴:۰۱ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال: 

پیمانکار طرح ساماندهی ییلاقات ماسال به صورت شفاف به مردم گزارش کار بدهد / عوارضی ییلاقات باید به مناقصه گذاشته شود

امام جمعه ماسال گفت: با اشاره به پایان قرارداد شرکت پیمانکار جمع‌آوری زباله‌های ییلاقات شهرستان عنوان کرد: با اتمام قرارداد فعلی باید موضوع به مناقصه گذاشته شود و به صورت علنی هرکس برنده مناقصه شد کار به او واگذار شود.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت‌الاسلام سید هادی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ماسال با اشاره به دیدار اخیر هیئت دولت با مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند در شرایط اقتصادی‌ای قرار گرفته‌ایم که دشمن برای ما ایجاد کرده است اما تجربه نشان می‌دهد ما می‌توانیم با رعایت شروطی از این وضعیت عبور کنیم.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب تدوین نقشه راه با ثبات اقتصادی را از جمله شروط اصلی عبور از بحران‌ها برشمردند، تأکید کرد: روحیه قوی و جهادی مسئولین، ارتباط نزدیک‌تر با مردم، گره نزدن مشکلات کشور به نتایج مذاکرات با طرف‌های غربی، اقتدار در برخورد با بیگانگان، جدی گرفتن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برخورد قاطع با متخلفان از جمله شروط اصلی عبور از این شرایط بنا بر دستورات رهبر انقلاب است.

حجت‌الاسلام موسوی با تأکید بر اهمیت حمایت از دولت، عنوان کرد: البته انتقادات را هم خواهیم گفت اما بالاخره دولت پرچم‌دار فعالیت‌های مختلف کشور است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

امام جمعه ماسال با تقدیر از شورای تأمین شهرستان به واسطه ورود به مسئله واگذاری مناطق ییلاقی گفت: این عزیزان عنایت و بزرگواری کردند و چندین مسئله که می‌توانست مشکلات امنیتی برای شهرستان ایجاد کند را با دعوت از مسئولین امر حل کردند.

وی افزود: یک شرکت در تهران قضیه واگذاری ۶ هزار هکتار از ییلاقات را بسته و حتی تا مرحله باز کردن پاکت مناقصه رفته بود اما هیچ‌کس از موضوع خبر نداشت.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه باید مردم در جریان امور باشند گفت: می‌گویند ما اطلاع‌رسانی کرده بودیم اما افکار عمومی خبر ندارند.

امام جمعه ماسال با اشاره به پایان قرارداد شرکت پیمانکار جمع‌آوری زباله‌های ییلاقات شهرستان عنوان کرد: با اتمام قرارداد فعلی باید موضوع به مناقصه گذاشته شود و به صورت علنی هرکس برنده مناقصه شد کار به او واگذار شود.

خطیب نماز جمعه ماسال خاطرنشان کرد: شرکتی که در طول یک سال اخیر بحث جمع‌آوری زباله‌ها و اخذ عوارض را انجام داده است باید به صورت شفاف به مردم گزارش بدهد که چقدر گرفته، چقدر هزینه کرده و چقدر عوارض و مالیات پرداخت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: البته بحث این بود که این کار به تعاونی دهیاران واگذار شده است اگر این موضوع صحت داشته باشد باید مجموعه‌های نظارتی همچون دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به موضوع ورود کنند. چراکه الآن برخی مدعی هستند که ما آنجا ضرر مالی کرده‌ایم. این موضوع باید به صورت شفاف حسابرسی شود.

وی در پایان ضمن تقدیر مجدد از فرماندار و شورای تأمین شهرستان گفت: موضوع آب روستای آهکلان یکی دیگر از موضوعاتی بود که در جلسه اخیر شورای تأمین به خوبی بررسی و حل شد.


تست
تست