یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ , 25 September 2022

تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۳:۳۹ ب.ظ
چاپ مطلب
در گفتگوی عضو شورای شهر تالش با هفته نامه راه 57 مطرح شد؛

جزئیات تخلفات گسترده در شهرداری تالش از زبان عضو شورای شهر تالش / زیر پا گذاشتن حقوق ۲۰۰۰ نفر از سهامداران تالشی

عضو شورای شهر تالش با بیان جزئیات تخلفات گسترده در شهرداری تالش از زیر پا گذاشتن حقوق 2000 نفر از سهامداران تالشی توسط شهردار این شهر گفت.

به گزارش ماسال نیوز؛ بهزاد پورپناه عضو شورای اسلامی شهر تالش که در شعارهای انتخاباتی‌اش از مبارزه با فساد و دفاع از حقوق مردم به هر قیمتی گفته بود در گفتگو با خبرنگار راه ۵۷ درباره میزان پیگیری این شعار انتخاباتی اظهار داشت: سکوت در مقابل تخلفات و فسادها خیانت به خون شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی پیرامون حواشی اخیر شهرداری تالش گفت: بنده طبق عهدی که با خدای خود و مردم شریف تالش بسته بودم اعلام کرده بودم که هرگز در برابر فساد و تخلفات در شورای شهر و شهرداری سکوت نخواهم کرد.

پورپناه ادامه داد: پس از مشاهده تخلفات در شهرداری با روشنگری و پیگیری از طریق مراجع قانونی و رسانه‌ها تمام تلاش خود برای مبارزه با این تخلفات بکار گرفته‌ام و تا پایان بر این عهد وفادار خواهم بود.

این عضو شورای شهر تالش درباره علت مخالفتش با شهردار این شهر افزود: مخالفت بنده با شخص شهردار نیست بلکه با روندی است که ایشان پیش گرفته است. ادامه این روند به یقین به ضرر تالش و منتهی از بین رفتن منابع این شهر خواهد بود. در اینجا مهم‌ترین مسئله بحث گیسوم است.

وی ادامه داد: بعدازاینکه شرکت توسعه عمران با بیش از ۲۰۰۰ سهام‌دار تالشی طی یک مزایده قانونی با حضور نماینده سازمان بازرسی و اعضای شورای شهر به عنوان برنده این مزایده انتخاب شد، شهردار تالش با فشار سیاسی و دخالت فرماندار تالش این مزایده قانونی را باطل اعلام کرد.

پورپناه افزود: این به این معنی است که فرماندار محترم حقوق ۲۰۰۰ نفر از سهامدار تالش را به منافع سیاسی و حزبی ترجیح دادند که این موضوع برای ما نمایندگان مردم به‌هیچ‌وجه قابل قبول نیست زیرا مردم همیشه در اولویت هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر تالش با بیان اینکه تخلفات دیگری هم وجود دارد اظهار کرد:  بی‌توجهی به حقوق کارگران و پرسنل زحمتکش شهرداری تالش که به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند از جمله تخلفات شهرداری تالش است که رسانه‌های شهرستان نیز اخبار زیادی در این مورد منتشر کرده‌اند.

عدم شفافیت و اعمال نفوذ در عقد قراردادها و مزایده‌ها؛ واگذاری پروژه‌ها به اقوام درجه‌یک بر خلاف قانون و عدم نظارت بر پروژه‌های عمرانی به گفته پورپناه از دیگر تخلفات شهرداری تالش است.

وی ادامه داد: برای مثال دیواره حفاظتی پارک سیاهداران که مدتی پس بهره‌برداری از آن کاملاً تخریب شده و ریزش کرده است و در آنجا مبلغ زیادی از پول بیت‌المال به دلیل عدم نظارت کافی به هدر رفته است.

پورپناه درباره برداشت‌های غیر قانونی و شن و ماسه از حریم رودخانه کرگانرود نیز اظهار کرد: با وجود پیگیری‌های بنده و ارائه مستندات به شخص شهردار تاکنون هیچ واکنشی از سوی ایشان برای مقابله با این اقدام صورت نگرفته است؛ البته بنده مستندات خود را به مراجع قانونی جهت بررسی این موضوع ارسال کرده‌ام.

این عضو شورای شهر افزود: واریز ۷۰ میلیون تومان به حساب اعضای شورا که بنده آن را غیر قانونی اعلام کردم، در شرایطی که کارگران شهرداری ماه‌ها بود حقوق دریافت نکرده بودند از دیگر تخلفات شهرداری تالش است که توسط بنده پیگیری شده است. واریز این مبالغ در آستانه‌ی استیضاح شهردار شبهات زیادی را ایجاد کرده بود که با واکنش مردم و رسانه‌ها نیز مواجه شد.

پورپناه ادامه داد: تعطیلی پروژه‌های مهم شهرداری به بهانه‌های واهی از جمله ساختمان اداری شورای شهر، پروژه الغدیر، پارک جنب

ساختمان شورا؛ اصرار به ترک تشریفات مزایده و مناقصه در اجرای پروژه‌های آسفالت و طاق نصرت و پرداخت حق الجلسه های غیر متعارف برخی کارمندان شهرداری از دیگر تخلفات شهرداری تالش است.

وی درباره میزان مستند بودن این ادعاها نیز اظهار کرد: قطعاً اسناد و مدارک کافی موجود است و در برخی موارد به مراجع قضایی ارائه شده است و منتظر نظر مراجع قانونی هستیم. بنده بدون سند و مدرک هیچ ادعایی را مطرح نمی‌کنم که اگر این‌طور بود الآن دوستان برعلیه بنده اقدام قضایی کرده بودند.

این عضو شورای شهر تالش درباره علت عدم استیضاح شهردار تالش گفت: اخیراً حدود ۵۱ سؤال توسط ۴ عضو شورا ) سلامی، خانم اردویی، محفوظی و بنده(تهیه شده است که در موعد قانونی شهردار موظف است به آن‌ها پاسخ دهد و درصورتی‌که پاسخ‌های مناسبی ارائه نشود بحث استیضاح پیگیری خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه خدا را شاکرم که هیچ چگونه وابستگی حزبی و گروهی به هیچ فرد و جناحی ندارم و تمام توان و آبروی خویش را برای دفاع از حقوق ملت و آرمان‌های انقلاب و شهدا به کار بسته‌ام گفت: تکیه‌گاه بنده خداوند بزرگ و مردم فهیم و بزرگ تالش هستند.

آرمان ما آرمان‌های انقلاب و شهدا و امام خمینی ) ره(و رهبر عزیزمان است برای احیای این ارزش‌ها تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست. اگر اجازه بدهید عرایضم را با نوشته‌ای که هفته‌نامه شما بدان مزین است به پایان برسانم. این راه رفتنیست حتی بدون پا، حتی بدون سر، حتی بدون دست.

مصاحبه از عزیز عاقبتی خطبه سرا