پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۲۸ ب.ظ
چاپ مطلب

ساخت صفحات جعلی به نام «سپاه پاسداران» در تلگرام+ عکس

درحالی که بارها مسئولان فعالیت صفحاتی به نام سپاه پاسداران را تکذیب کرده‌اند اما همچنان ضدانقلاب علاقه دارد برای نهادهای انقلابی حاشیه سازی کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از حربه‌های رسانه‌های ضدانقلاب و معاند ساخت صفحه‌های جعلی به نام مسئولان و نهادهای انقلابی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

این رسانه‌ها سپس مطالب و شایعاتی را در صفحات جعلی منتشر می‌کنند و پس از آن، کانال‌های دیگر با استناد به مطالب این صفحات ساختگی علیه ارگان‌های نظامی و انتظامی کشور هجمه می‌کنند.

در آخرین مورد، شبه رسانه آمدنیوز با استناد به یک صفحه جعلی شروع به حمله کردن به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرده است.

یکی از سیاست‌های پنهان ضدانقلاب ایجاد تفرقه و تحریک قومیت‌ها علیه حکومت است. آن‌ها طوری وانمود می‌کنند که دلیل برخورد با متهمان قومیت آن‌هاست، درحالی که هرعقل سلیمی قبول دارد، مجرم فارغ از هر قوم و زبانی باید بسزای اعمالش برسد.

ساخت صفحات جعلی به نام «سپاه پاسداران» در تلگرام+ عکس

اما این فضاسازی‌ها درحالی صورت می‌گیرد که اصلا خبرگزاری به نام «خبرگزاری سپاه پاسداران» در وزارت ارشاد ثبت نشده و در سامانه شامد (شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال وزارت ارشاد) هم چنین کانالی وجود ندارد.

در همین رابطه چند وقت پیش نیز یکی از مسئولان سپاه پاسداران، انتساب هرگونه صفحه مجازی به نام این ارگان در شبکه‌های اجتماعی را تکذیب کرده بود.

هفته پیش هم شایعه جابجایی سرلشکر جعفری از فرماندهی کل سپاه منتشر شده بود که سردار شیرازی، رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا آن را تکذیب کرد و گفت: فعلا به هیچ وجه جابجایی و تغییر فرمانده سپاه در برنامه نیست.

منبع: فارس

انتهای پیام/


ویژه ها