یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۱:۰۶ ب.ظ
چاپ مطلب

۱۰ واقعیت درباره فقر در ایرلند

از زمان آغاز رکود اقتصادی در سال 2008، تعداد فقرا به دلیل عواملی مانند بیکاری و ... افزایش یافته است و نابرابری اقتصادی ساختاری را تشدید کرده است.

به گزارش ماسال نیوز؛ هفته نامه راه ۵۷ در ستون فرنگ نوشت شماره جدید خود درباره اوضاع زندگی در ایرلند نوشت:

در ایرلند، تعداد افرادی که در فقر زندگی می‌کنند، به طور پیوسته افزایش پیدا می‌کند. از زمان آغاز رکود اقتصادی در سال ۲۰۰۸، تعداد فقرا به دلیل عواملی مانند بیکاری و … افزایش یافته است و نابرابری اقتصادی ساختاری را تشدید کرده است.

اما ۱۰ واقعیت درباره فقر در ایرلند به شرح زیر است:

۷۹۰،۰۰۰ نفر در فقر زندگی می‌کنند: با توجه به استراتژی ملی مبارزه با فقر در ایرلند، افرادی که در فقر زندگی می‌کنند در این کشور قادر به حفظ استاندارد زندگی قابل قبول نیستند.

۱۸ درصد از بزرگسالان شاغل در فقر زندگی می‌کنند: این عده با وجود شاغل بودن، درآمدی کسب نمی‌کنند که به آن‌ها اجازه دهد هزینه‌های اولیه زندگی خود و خانواده‌هایشان را تأمین کنند. به آن‌ها “فقیر کارگر” می‌گویند.

شکاف درآمد زیادی در ایرلند وجود دارد: دادگستری اجتماعی ایرلند اعلام کرده است که ۱۰ درصد از خانوارهای ایرلندی تنها ۳ درصد از درآمد کل کشور و ۱۰ درصد دیگر از خانوارها ۲۴ درصد درآمد کل را دریافت می‌کنند.

میزان فقر در مناطق مختلف هم تفاوت زیادی دارد: آمار فقر در مناطق توسعه‌یافته جنوب و شرق ایرلند ۵۰ درصد کمتر از آن در مرزهای روستایی، مناطق میانی و غربی کشور است.

افراد بیمار بیشتر در معرض فقر هستند: افراد مبتلا به بیماری یا افراد معلول و کودکان زیر ۱۸ سال بیشتر در معرض خطر فقر و یا فقر پایدار در مقایسه با بزرگسالان سالم قرار دارند.

خانواده‌های تک والدینی سه برابر بیشتر در معرض فقر هستند: در مقایسه با خانوارهای دو والدین، خانواده‌هایی که تنها یک پدر یا مادر دارند، سه برابر بیشتر در معرض فقر سازگار و دو برابر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به فقر قرار دارند.

قیمت اجاره در حال افزایش است: اجاره‌بها در ایرلند شش برابر بیشتر از نرخ اجاره‌بها در دیگر کشورهای اروپایی است. هنگامی‌که قیمت مسکن افزایش می‌یابد، قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش می‌یابد، و تعداد خانواده‌های فقیر را افزایش می‌دهد و این خانواده‌ها منابع خود را برای پوشش دادن ضرورت‌های اولیه زندگی گسترش می‌دهند.

بیش از ۸۵۰۰ نفر در دسامبر ۲۰۱۷ در ایرلند بی‌خانمان بودند: این تعداد شامل بیش از ۳۰۰۰ کودک است. از سال ۲۰۱۶ جمعیت بی‌خانمان‌ها در ایرلند بیش از ۱۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

علی‌رغم فقر شدید، رشد اقتصادی در حال وقوع است: اقتصاد ایرلند پس از رکود اقتصادی ۲۰۰۸ به مرحله بهبودی خود رسیده است. در سال ۲۰۱۷، ۵۵۰۰۰ شغل در این کشور ایجاد شد و در سال ۲۰۱۸، رشد اقتصادی ۴ درصد پیش بینی شده است.

اعمال سیاست‌های ویژه برای کاهش فقر ضروری است: برای مبارزه با فقر در ایرلند، سیاست‌های ویژه دولت برای مبارزه با نابرابری ساختاری ضروری است. به عنوان مثال، با ایجاد حداقل دستمزد زندگی، همه کارگران می‌توانند یک استاندارد اساسی زندگی را تأمین کنند.

صف بسته غذایی فقرا در دوبلین پایتخت ایرلند

 


ویژه ها