یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ , 24 October 2021
تاریخ انتشار : ۰۹ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۵۳ ق.ظ
چاپ مطلب

ییلاق دشت النزه شاندرمن منطقه بکر کمتر دیده شده ایران

ییلاق النزه در منطقه مرکزی ییلاقات شاندرمن هم یکی از آنهاست که خیلی بکرتر از ییلاقات ماسال است. در کنار این ییلاق آبشاری با بیش از ۱۵ متر ارتفاع به اسم واشیار قرار دارد که خیلی شبیه تنگه واشی‌ نزدیک تهران است.

به گزارش ماسال نیوز، پایگاه هم میهن در گزارش از مناطق بکر ایران درباره ییلاق النزه شاندرمن که در شهرستان ماسال در استان گیلان واقع شده است نوشت:

بی‌راه نیست اگر بگوییم استان گیلان بیشتر مناطق سرسبز و کمتر شناخته شده ایران را در خودش جای داده است. ییلاق النزه در منطقه مرکزی ییلاقات شاندرمن هم یکی از آنهاست که خیلی بکرتر از ماسال است. در کنار این ییلاق آبشاری با بیش از ۱۵ متر ارتفاع به اسم واشیار قرار دارد که خیلی شبیه تنگه واشی‌ نزدیک تهران است.

مهمترین ویژگی ییلاق النزه چشمه‌های فراوان این ییلاق است که به گفته خیلی‌ها بیشترین تعداد چشمه را در کل ییلاقات ماسال و شاندرمن دارد. دشت النزه خیلی بزرگ و سرسبز است و از هر طرف کوه‌ها احاطه‌اش کرده‌اند.

مسیر دسترسی: شروع جاده شاندرمن-النزه از میدان شهدا شهر شاندرمن شروع می‌شود. شاندرمن در ۵۵ کیلومتری رشت و ۵ کیلومتری ماسال قرار گرفته. از سمت چپ میدان ادامه مسیر بدهید. مسیرتان سرسبز است و پوشیده از مزارع و جنگل. ﺑﺮاي رﺳﯿﺪن ﺑﻪ دﺷﺖ اﻟﻨﺰه ﺑﺎﯾﺪ از روﺳﺘﺎﻫﺎ ﯾﺎ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺑﯿﺘﻢ، اوﻟﻢ، ﮔﺴﮑﻤﯿﺠﺎن، ﺷﻬﯿﺪ ﺣﺴﺮﺗﯽ ﻣﻌﺎف، ﭼﭙﺮود، اﺳﺘﻪ ﺳﺮ، ﺑﻮﺳﺘﻮن ﮔﺎه، ﺑﺮزف، ﺧﺸﺖ ﺧﻮار، ﭼﺎي ﺧﺎﻟﻪ، ﺳﺒﻞ ﺧﻮار و ﺳﻨﻔﯿﻪ بگذرید. ﺑﻌﺪ از ﺳﻨﻔﯿﻪ ﺑﻪ دﺷﺖ اﻟﻨﺰه ﻣﯽ رﺳﯿد.


تست
تست