شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 02 December 2023

تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۳۷ ب.ظ
چاپ مطلب
فرماندرماسال:

در شرایط امروز جامعه بیش از پیش نیازمند وحدت هستیم

محمد جواد عامر در جلسه ستاد هماهنگی محرم شهرستان ماسال گفت: همانطور کهرهبر انقلاب فرمودند، امروز در برهه حساسی قرار گرفته ایم که علاوه بر تهدید اقتصادی دو تهدید دیگر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ماسال محمد جواد عامر در جلسه ستاد هماهنگی محرم شهرستان ماسال که باحضور هیئت امنای مساجد و مداحان شهرستان برگزار می شد، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مجلس خبرگان، گفت: همانطور که ایشان فرمودند، امروز در برهه حساسی قرار گرفته ایم که علاوه بر تهدید اقتصادی دو تهدید دیگر کشور را در بر گرفته، بحث فرهنگی اجتماعی و تهدید رسانه ای.
عامر با اشاره به نکات برجسته سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه همه جانبه ای که در آن قرار گرفته ایم، گفت: همانطور که ایشان فرمودند، ما تنها در زمینه اقتصادی در حال مبارزه نیستیم، بلکه در زمینه های سیاسی و اجتماعی نیز در حال مبارز ایم، ایشان فرمودند: در این مبارزه اولین چیزی که نیاز است، تربیت و ارتقای ایمان و صبر است.
اما تربیت ایمانی، چیست؟ تربیت ایمانی این است که حرمت و احترام یکدیگر را نگه داریم در فضایی که دشمن به دنبال تفرقه انگیزی است، اجازه ی این کار را به او ندهیم، همه ی مایی که اینجا حضور داریم دارای افکار سیاسی خاص خودمان هستیم، امروز و فردا و حداقل تا یک سال آینده انتخاباتی در پیش نداریم که قرار باشد وارد رقابتهای سیاسی شویم؛ پس آن چیزی که مهم است حفظ وحدت و گسترش آن در بین مردم است.

وی افزود:اجازه ندهیم به بهانه دلسوزی، عده ای کنار ما بیایند و بین ما تفرقه ایجاد کنند؛ کسی منکر وجود مشکلات اقتصادی نیست، اما نباید در بیان مشکلات، مبالغه شود.

در مواجهه با مسائل فرهنگی باید آگاه و هوشیار باشیم، زیرا زیان بازی خوردن مسئولان در مسائل فرهنگی، بارها مخربتر از افراد عادی است.

عامر ادامه داد:از تریبونهای محرم باید به بهترین نحو استفاده کنیم؛ گاها به برخی جوانان بابت نوع پوشش و رفتارشان در سطح خیابانها ایراد گرفته می شود، اما واقعا چه رخ می دهد که این جوانان در ایام محرم عاشقانه پیراهن های مشکی می پوشند، مسجد می نشینند، هیئت برگزار می کنند و سینه می زنند.

عامر تصریح کرد: اگر امروز که بنده در پشت تریبون قرار گرفتم، به مردم تزریق نا امیدی کنم باید فردای قیامت پاسخگو باشم؛ نباید کاری کنیم مردم فکر کنند به بن بست رسیده اند. مگر بدتر از۸ سال جنگ داشتیم؟ مگر تحریم نبود؟ مگر این مقدار پیشرفت علم در آن زمان وجود داشت ؟ مگر کارخانه هایی که بتوانند به ما در زمینه تهیه تسلیحات کمک کنند، داشتیم؟ تمام دنیا یک طرف بود و ما یک طرف؛ حالا امروز که می گوییم ۲۰ کشور حد اقل به ظاهر هم که شده حامی ما هستند، هر چند نیازی به حمایت آنها نداریم و نگاه ما به داخل است. شاید عده ای بگویند آن نسلی که در ۸ سال جنگ تحمیلی حضور داشتند دیگر امروز وجود ندارد، باید بگوییم البته که وجود دارد، باور کنید جوانهای معتقد و با احساس تکلیف هستند.

محمد جواد عامر خاطر نشان کرد: نباید حرفهایی بزنیم که خدایی ناکرده به مردم القا کنیم همه ی مسئولین دزد هستند، بین فرمانداران بد و خوب هست، بین نظامیان بد و خوب هست، بین روحانیون بد و خوب هست،در دستگاه قضایی بد و خوب هست، بین همه ی ما بد و خوب وجود دارد اما نباید آنقدر بدیها را بزرگ کنیم که در حق خوبیها جفا شود.

فرماندار ماسال با اشاره به در پیش بودن ایام سوگواری سالار شهیدان، گفت: ته دل همه ی ما عشقی به ائمه اطهار وجود دارد؛ آنهایی که در راه امام حسین شهید شدند خالص بودند، من و شما هم باید خالص باشیم. در همه ی زمینه ها به حرفهای رهبری گوش فرا دهیم، نه فقط آنجا که به نفع ماست ؛ خواهش من این از شما این است: بالاترین تاثیر، تاثیر عمل خواه بود، اینکه بیاییم بعد از ساعت ۱ شب هیئت راه بیاندازیم با صدای بلند؛ خب! کارمند هست، مریض هست…، این کار درست نیست.
رعایت حقوق مردم را بکنیم، عزاراریهای خودمان را انجام دهیم، پرشور هم این کار را انجام دهیم، سنتی هم انجام دهیم، درست مثل همانی که حضرت امام(ره) این کار را می کردند. اما توجه داشته باشیم برخی چیزهایی که به اصل عزاداری مرتبط نیستند را وارد عزاداری هایمان نکنیم که شایسته من و شمای حسینی و پای منبر نشین نیست؛
صدای صوتی بلند مساجد را کنترل کنیم؛ امکان دارد در کنار مسجد مریض بدحالی وجود داشته باشد که این موضوع می تواند تاثیرات مثبتی به همراه نداشته باشد.