یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۱:۰۷ ق.ظ
چاپ مطلب
فرنگ نوشت؛

آب شرب ناسالم تهدیدی سلامت ۱۵۰ میلیون آمریکایی را تهدید می‌کند!

تراژدی شهر فلینت ایالت میشگان آمریکا که در شماره قبل هفته‌نامه به آن پرداختیم اکنون در بسیاری از شهرهای آمریکا نیز بروز کرده است.

به گزارش ماسال نیوز؛ هفته نامه راه ۵۷ در ستون فرنگ نوشت خود به موضوع مشکل آب شرب شهروندان آمریکایی به نقل از یک منبع آمریکایی پرداخته و نوشت:

آب از نیازهای اساسی مردم حق طبیعی همه‌ی آن‌هاست. اما جالب است بدانید که تراژدی شهر فلینت ایالت میشگان آمریکا که در شماره قبل هفته‌نامه به آن پرداختیم اکنون در بسیاری از شهرهای آمریکا نیز بروز کرده است. خوردگی لوله‌های آب شرب و ورود سرب به آن و سمی شدن آب این روزها موجب وحشت مردم آمریکا از ایمنی آب شرب شده است.
یک منبع رسمی آمریکایی در همین خصوص اعلام کرده است که تنها راه نجات مردم از این وضعیت تغییر زیرساختی لوله‌کشی‌ها در آمریکاست که ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه روی دست دولت آمریکا می‌گذارد.
۷ سپتامبر ۲۰۱۶ اظهارات شهردار میلواکی مردم این شهر را شوکه کرد. او به مردم توصیه کرده بود که برای در امان ماندن از سر موجود در آب از فیلتر آب در خانه‌های خود استفاده کنند. از آن زمان تاکنون مردم این شهر در یک بحران بهداشت عمومی به سر می‌برند.
دسامبر گذشته نیز آقای برت گفته بود آن‌ها موضوع اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها درباره سمی بودن آب شرب را به خوبی به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی نکرده‌اند. همین امر باعث ایجاد سروصدای زیادی شد و فعالان حقوق شهروندی خواستار استعفای شهردار شدند.
براساس گزارش اخیر سازمان غیر انتفاعی گروه کاری محیط‌زیست در آمریکا، بیش از ۱۷۰ میلیون نفر در سراسر کشور در معرض رادیوم در آب شیرین خود هستند که این امر خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.
تگزاس با گسترده‌ترین آلودگی‌ها مواجه است و بیش از ۲۲ میلیون نفر در معرض مواد رادیواکتیو قرار دارند. در میان مکان‌هایی که بیشترین آسیب را در این زمینه دیده‌اند، شهر کوچکی از برادی تگزاس است که در آن سطح رادیوم ۹ برابر بیشتر از حد مجاز است.
در حال حاضر، ساکنان تگزاس از آب بطری برای مصارف شرب خود استفاده می‌کنند تا زمانی که راه‌حلی برای این مسئله پیدا شود.
شهردار شهر کوچک و فقیر تونی گروس می‌گوید: تعمیر و نگهداری زیرساخت‌های سیستم آب شهر نیاز به ۲۰ میلیون دلار هزینه دارد که شهر فقیرنشین ما این پول را
در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶، بسیاری از ساکنان پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا نامه‌ای تکان‌دهنده از اداره آب و فاضلاب شهر در صندوق پستی خود دریافت کردند. این نامه بیان داشت که آب شیرین آن‌ها تقریباً ۱٫۵ برابر بیشتر از حد مجاز فدرال سرب دارد.


يک ديدگاه

  1. شهرام گفت:

    ممکنه امریکایی ها بخاطر تعویض لوله کشی آب شون مهاجرت کنن بیان به ایران به این خاطر باید مواظب باشیم

ویژه ها