شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , 15 August 2020
تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۴۴ ق.ظ
چاپ مطلب
در هفته نامه راه 57 منتشر شد؛

«برادرزاده‌ی شکری» و«فرزند محمدیاری» از همه لایق‌تر بودند!؟ / واکنش برادرزاده نماینده تالش بزرگ و سکوت پسر نماینده سابق

هفته نامه راه 57 در شماره اخیر خود به موضوع مسئولیت دو تن از بستگان نزدیک نماینده فعلی و اسبق تالش بزرگ و ارتباط این مسئولیت با این مسئول فعلی و سابق پرداخت.

به گزارش ماسال نیوز؛ هفته نامه راه ۵۷ در شماره اخیر خود به قلم علی ملکی معاف به موضوع مسئولیت دو تن از بستگان نزدیک نماینده فعلی و اسبق تالش بزرگ پرداخته و نوشت:

هر دو خبر کوتاه بودند و هر دو بدون تحلیلی از سوی رسانه‌ها، گذرا مخابره شدند:

  • پسر بهمن محمدیاری (نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تالش بزرگ) معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچ است.
  •  برادرزاده‌ی محمود شکری (نماینده فعلی مردم تالش بزرگ در مجلس شورای اسلامی) به معاونت مالی تیم فوتبال چوکا منصوب شد.

آنگونه که من خبر دارم تیم فوتبال چوکا در گذشته متعلق به شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران بوده و بعد از انتقال به بهمن محمدیاری نهایتا در سال‌های گذشته به هیات فوتبال تالش هبه شده است.

در نتیجه نمی‌توان گفت این تیم، تیمی خصوصی است و افکار عمومی نمیتوانند درباره انتصابات درون آن سوال کنند.

سوال این است: چرا باید از میان این همه جوان تالشی برادرزادهی آقای نماینده به این سمت منصوب شود؟ آیا

محمدحسین ش ری پس از بررسی همه گزینه ها به عنوان شایسته ترین فرد برای تصدی این مسئولیت شناخته شده یا نسبت خانوادگی اش با نماینده مدیران چوکا را به این انتصاب وا داشته است؟

هر چه هست باید از مسئولین این تیم پاسخ خواست و افکار پریشان مردم در این اوضاع اقتصادی را بیش از این و اما فرزند آقای محمدیاری؛ بر اساس آنچه در تارنمای «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک » آمده این صندوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در مجمع عمومی آن وزیر شرکت دارند.

 چرا باید فرزند نماینده‌ی چندین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان تالش، معاونت این صندوق را بر عهده داشته باشد؟ آیا جوانی لایق تراز محمدصادق محمدیاری برای این پست پیدا نمی شد؟ یا انتساب وی به آقای محمدیاری عامل انتصابش به معاونت صندوق شده است و یا روال قانونی خود را طی کرده است؟

 

برادر زاده نماینده تالش:

هیچ‌حقوقی در مدیریت امور مالی چوکا نگرفته‌ام/ حاضرم مسئولیتم را به هرکس که لایق‌تر است تقدیم‌کنم

برادر زاده نماینده فعلی تالش بزرگ به این مطلب هفته نامه راه ۵۷ واکنش نشان داد. محمدحسین شکری معاون امور مالی تیم فوتبال چوکا در گفتگو با خبرنگار هفته‌نامه راه۵۷ که در کانال رسمی این رسانه منتشر شد اظهار داشت: بنده در یک ماهی که به پست مدیریت امور مالی تیم فوتبال چوکا درآمدم نه‌تنها هیچ‌گونه حقوق و برداشتی از این تیم نداشتم بلکه از جیب خود نیز خرج کرده‌ام.

مدیر امور مالی تیم چوکا با بیان اینکه محمود شکری هیچگونه نقشی در انتخاب سمت وی نداشته افزود: هادی صادقی مدیر عامل تیم فوتبال چوکا دلیل انتخاب من را سلامت مالی و اقتصادی خانواده شکری عنوان کرده است.
وی با بیان اینکه بنده هیچگونه سابقه بد سیاسی و اقتصادی ندارم تصریح کرد: اگر میخواستم از رانت و وجود آقای شکری برای دستیابی به پست‌های مدیریتی استفاده کنم بطور قطع منطقه‌ای را غیر از تالش برای این کار انتخاب میکردم تا در معرض دید مردم نباشم.
برادرزاده‌ی محمود شکری خاطر نشان کرد: من به نمایندگی از کادر مدیریتی تیم فوتبال چوکا اعلام می‌کنم که هرکسی که فکر می‌کند در زمینه‌ی جذب بودجه توانمندی بیشتری دارد و میتواند کارآمدتر باشد اعلام کند، حتما پست خود را واگذار می‌کنیم.
گفتنی است هفته‌ی گذشته انتصاب پسر بهمن محمدیاری به سمَت مدیر حقوقی و امور قراردادهای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز شبهاتی ایجاد کرده بود که هنوز پاسخی به چگونگی انتصاب وی داده نشده است.


تست
تست