پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ , 06 October 2022

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۹۷
ساعت انتشار : ۷:۱۷ ب.ظ
چاپ مطلب

سفر محرمانه شاپور بختیار در حمایت صدام +عکس

حمایت شاپور بختیار از رژیم صدام و همکاری‌های دو جانبه رژیم بعث عراق با او و نیز دیگر مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران، از ماه‌ها قبل از شروع تجاوز سراسری ارتش بعث عراق به خاک ایران، آغاز شده بود.

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از خبرگزاری فارس: حمایت شاپور بختیار از رژیم صدام و همکاری‌های دو جانبه رژیم بعث عراق با او و نیز دیگر مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران، از ماه‌ها قبل از شروع تجاوز سراسری ارتش بعث عراق به خاک ایران، آغاز شده بود. برای نمونه می‌توان به این مطلب خبرگزاری فرانسه در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۵۹ اشاره نمود:
«روزنامه الثوره، ارگان حزب بعث عراق، صفحه اول خود را به اظهارات بختیار آخرین نخست وزیر دوران پادشاهی در ایران مبنی بر ایجاد نهضت مقاومت ملی ایران اختصاص داده است. [الثوره]ارگان حزب بعث عراق می‌نویسد، هدف بختیار آزاد کردن ایران از سلطه گروهی است که الثوره آن را گروهی خودسر که فرهنگ و تمدن ایرانی را تحقیر و نابود کرده است [!]، می‌خواند. ناظران در بغداد بر غیرعادی بودن اهمیتی که مطبوعات عراق برای سیاست ضد خمینی شاپور بختیار، قائل شده اند، تأکید می‌کنند، چرا که این اولین بار است که ارگان حزب بعث عراق از فعالیت‌های شاپور بختیار آخرین نخست وزیر دوران پادشاهی در ایران به طور علنی حمایت می‌کند.» (نشریه خبرگزاری پارس؛ ۲۰ مرداد ۱۳۵۹)

 


يک ديدگاه

  1. محمد امانی گفت:

    دروغه،مرحوم بختیار به محض وقوع جنگ ارتباطشو با صدام قطع کرد.